Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 56
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4363
Najnoviji korisnik foruma: Rista
Najviše poseta: 131
Dana: 12.02.2021
Članova [0], Gostiju [131]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Voda
 Akvaristika » Voda
Tema Naslov: opet magla Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Kevin
Član

Član

Član od: 03.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Ruski krstur
Poruka: 19
Pol: Muški
Poslato: 17.03.2006 u 22:39 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

evo kupijo sam atman 3335 izbacijo pesak stavijo sitni sljunak. biljke vise vrsta i ribe japanke 6 komada dva xxl cistaca i nedelju dana ok a sad mi opet magla nailazi sve vise. STA DA RADIM ?           ;    kad sam stavijo sljunak stavijo biljke i 5 dana saceko da to malo radi i onda ubacijo ribice.   to po vodi milijon sitnih tackica a na vrhu ko magla se preliva.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 856
Poslato: 17.03.2006 u 23:12 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Da li imas keramiku u filteru? Video sam da ona ako nije dobro oprana moze da zamuti vodu. Druga varijanta je da se razvila infuzorija koja ce vremenom da nestane (citaj pojedena). Iz opisa mi lici na jedan od ova dva slucaja
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chmi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chmi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Chmi

Kevin
Član

Član

Poslato: 17.03.2006 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

imam keramiku.

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 17.03.2006 u 23:32 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Pa akvarijum pocinje da uspostavlja bioloski ciklus - ne menjaj vodu. Potrazi "cikliranje" na sajtu.

Kevin
Član

Član

Poslato: 17.03.2006 u 23:36 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

reci mi kad perem atman3335 dal da ga perem u vodi koju izvucem iz akvarijuma 30% ili pod cesmu.    U FILTER SAM STAVIJO AKTIVNI UGALJ , KERAMIKU ONAJ ZELENI SUNDJER. sve je to o.k nema prljavstine krupne cista je voda al mutna ima nekakvetackice , nesto se na vrhu preliva ko magla nesto nestima .

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2006 u 23:44 | IP Prijavljen Citiraj Backup

moras ga prati u vodi iz akvarijuma. I ne moras prati keramiku!

Kevin
Član

Član

Poslato: 17.03.2006 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

.............Potrazi "cikliranje" na sajtu........................nesto mi se neda nemo nista naci . molim te objasni mi ukratko.

SENNA6666
Član

Član

Član od: 26.01.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Gunja ; 32260
Poruka: 74
Poslato: 17.03.2006 u 23:50 | IP Prijavljen Citiraj SENNA6666

backup,zasto "mora" prati u vodi iz aq ?

ja sam svoju atmanku prao potpuno vrelom vodom iz bojlera,i flter u kompletu !!! 100 % dezinfekcija !!! vratio u aq,i sve funkcionira sasvim dobro vec mjesec dana ako ne i vise !!!

Voda mi je ok,ribe unutra imaju mladj,sve super funkcionira !!!

Jeste da to sa filterom radim svakih 7 dana,pa mozda zato i nemam problema sa vodom !!!

nevidim razlog za vodu iz aq. ako mislis zbog bakterija iz filtera,nevjerujem da ce ih faliti ako je aq aktivan (sa ribama unutra) 15 dana i vise,mislim da ih i u vodi ima na izobilje,nece sigurno faliti u aq !!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SENNA6666's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SENNA6666

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.03.2006 u 00:04 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Pa naravno da nece. Ali covek nije zavrsio proces pa nema mnogo bakterija. Bakterija ipak ima naj vise u filter masi (tome i sluzi, zar ne?). A dok se ponovo namnoze u filteru, siguran sam da ima skok amonijaka u akv. Znaci, ponovo se pokrece cikliranje samo ovaj put mnogo brze (kao da smo dodali par tableta sa bakterijama) zato sto ih ima u vodi. Mnogo je bezbednije po sve ribe da se keramika ne pere u vodovodskoj vodi - hlor i/ili hloramin mnogo vise smeta nego vrelina.

SENNA6666
Član

Član

Član od: 26.01.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Gunja ; 32260
Poruka: 74
Poslato: 18.03.2006 u 00:16 | IP Prijavljen Citiraj SENNA6666

Oki doki,ako jos uvijek nije iscikliran do kraja bolje je u vodi iz aq !!!

A sto se tice hlora,kad se nalazi u vreloj vodi iz bojlera,dok se voda ohladi i on je nesto,jer je preveliko isparavanje a hlor puno brze isparava na visokim temp !!!

Kad dodajem vodu u mali aq,zbog isparavanja,naspem vodu iz bojlera,i ostavim 2-3 sata da ohladi i sipam unutra !!!

Bas nista se ne desava,i evo mjesec dana tako !!! u aq od 40L dosipam 5 L takve vode !!!

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 18.03.2006 u 00:18 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: SENNA6666

backup,zasto "mora" prati u vodi iz aq ?

ja sam svoju atmanku prao potpuno vrelom vodom iz bojlera,i flter u kompletu !!! 100 % dezinfekcija !!! vratio u aq,i sve funkcionira sasvim dobro vec mjesec dana ako ne i vise !!!

Voda mi je ok,ribe unutra imaju mladj,sve super funkcionira !!!

Jeste da to sa filterom radim svakih 7 dana,pa mozda zato i nemam problema sa vodom !!!

nevidim razlog za vodu iz aq. ako mislis zbog bakterija iz filtera,nevjerujem da ce ih faliti ako je aq aktivan (sa ribama unutra) 15 dana i vise,mislim da ih i u vodi ima na izobilje,nece sigurno faliti u aq !!!

Filter materijali bi trebali da se peru u vodi iz akvarijuma, a plastiku pari vrelom vodom koliko hoces. Pobijes citave kolonije bakterija koje sa mukom nastanjujes. One u filteru obavljaju ciklus prerade, odnosno amonijak u nitrite, nitrite u nitrate, a biljke utrose nesto nitrata, a ono sto se ne utrosi izbacuje se nedeljnom ili dvonedeljnom zamene od 10% do 15% vode.  Za 30 dana ti nije jos ni formiran akvarijum, ali sa takvim pranjem, mislim da se nece ni formirati. Ribe mogu da zive u takvim uslovima, ali ne znam koliko dugo. Najbolje je uspostaviti ravnotezu da nagomilane nitrate utrose biljke i sve u krug. Kao sto rece Backup, treba procitati malo o cikliranju akvarijuma.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 856
Poslato: 18.03.2006 u 11:14 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Hloramin (ili hloramid zaboravio sam hemiju) se stavlja u vodu da bi sporije isparavao od hlora (mnogo je postojaniji od hlora). Da li ga i koji gradovi stavljaju u vodovod ne znam, ali smo ga mi pre jedno 15-20 godina stavljali u cisterne koje su skupljale kisnicu( na ostrvu gde smo imali plac nije bilo vodovoda). Filter masu iz kanistera uvek perem u vodi koju sam izvukao iz akvarijuma i posle dosipanja vode uradim merenje parametara (NO2 uvek bude 0).
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chmi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chmi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Chmi

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2510 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2