Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 85
Gostiju: 85
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4365
Najnoviji korisnik foruma: Force99
Najviše poseta: 116
Dana: 15.09.2021
Članova [0], Gostiju [116]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Шта би &#10
Autor: Turbopedja
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 13.07.2021 u: 22:09

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: crne čupave alge Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Milenchica
Član

Član

Član od: 26.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 58
Pol: Ženski
Poslato: 27.12.2009 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj Milenchica

Imam problem, ove alge mi se razmnozavaju po panjevima.Ima ih gomilu.Ovo nije moja slika, ali posluzice:

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milenchica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milenchica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milenchica

Milenchica
Član

Član

Poslato: 27.12.2009 u 23:56 | IP Prijavljen Citiraj Milenchica

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milenchica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milenchica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milenchica

Marko_pa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 231
Pol: Muški
Poslato: 27.12.2009 u 23:58 | IP Prijavljen Citiraj Marko_pa

Meni se cini da alge vise nema!
Resen problem!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko_pa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko_pa

Milenchica
Član

Član

Poslato: 28.12.2009 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Milenchica

Ne mogu da ubacim sliku.to su crne cupave alge.

Marko_pa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 231
Poslato: 28.12.2009 u 00:05 | IP Prijavljen Citiraj Marko_pa

Mozda je prevelika slika!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko_pa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko_pa

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 28.12.2009 u 00:18 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Crne cupave alge se javljaju zbog smanjenja nivoa CO2 u vodi ili zbog povecanja fosfata.
Easy carbo se pokazao kao uspesan u unistavanju ove alge
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Zorz
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.04.2008
National Flag of Srbija Srbija, Obrenovac
Poruka: 170
Poslato: 28.12.2009 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj Zorz

mogu li da pomognem sto se tice slika dali su to mozda ove alge?

nemu se to stalno svata na ovoj biljci!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zorz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zorz

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 28.12.2009 u 01:10 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

zorz nije to ta alga, na prvoj slici bih reko da je to braun(al ogradjujem se jer slika nije bas najbolja)
a na drugoj slici je definitivno zelena tackasta-manjak fosfata..povecaj ih i povuce se(mozda ne sa tih starijih listova, al na novim je sigurno nece biti kad povecas malo fosfate)...nijedan algar je nece jesti-izbegavaju je, ne znam sto...

a ako sam upravu za prvu sliku da je braun alga, onda je to ili zbog toga sto je karakteristican u novo formiranim aq ili zbog manjka svetla, mada veoma cesto nastaje i zbog manjka hranjivih materija posebno nitrata...barem sam ja imao takve slucajeve...

a sto se tice crne cupave- sam rec govori-cupava je i crne je boje :)
klinca je reko kako se mozes resiti na brzi nacin...ali pored carba pomaze i co2 na duze staze i povuce se... takodje su neki akvaristi probali sa hidrogen peroksidom ili ti popularno medju zenskim svetom samo hidrogen od 3%, ja sam jednom to radio ali sa 6%, po pravilu nekom ide 10ml 3% hidrogena na 100l vode svaki dan, a ja sam roknuo 10ml 6% na 105l, crna alga je naravno pocrvenela-ponarandzastila, pocela da izbacuje mehurice i na kraju je pobelela i zavrsila karijeru, ali zivi svet je preziveo, verovatno jer sam posle tretmana izvadio 1/3 vode i zamenuo, verujem da sam ostavio da bi kozice garant platile glavom...jer se sam nisam drzao pravila i koristio 3%, zato bas i nebi preporucio ovakav nacin uklanjanja crne cupave...

da sumiram ili co2 i dobra cirkulacija vode ili easy carbo i crna cupava nema sansi!!!

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 28.12.2009 u 01:14 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

Citiraj: Nebojsa.85
zorz nije to ta alga, na prvoj slici bih reko da je to braun(al ogradjujem se jer slika nije bas najbolja)
a na drugoj slici je definitivno zelena tackasta-manjak fosfata..povecaj ih i povuce se(mozda ne sa tih starijih listova, al na novim je sigurno nece biti kad povecas malo fosfate)...nijedan algar je nece jesti-izbegavaju je, ne znam sto...

a ako sam upravu za prvu sliku da je braun alga, onda je to ili zbog toga sto je karakteristican u novo formiranim aq ili zbog manjka svetla, mada veoma cesto nastaje i zbog manjka hranjivih materija posebno nitrata...barem sam ja imao takve slucajeve...

a sto se tice crne cupave- sam rec govori-cupava je i crne je boje :)
klinca je reko kako se mozes resiti na brzi nacin...ali pored carba pomaze i co2 na duze staze i povuce se... takodje su neki akvaristi probali sa hidrogen peroksidom ili ti popularno medju zenskim svetom samo hidrogen od 3%, ja sam jednom to radio ali sa 6%, po pravilu nekom ide 10ml 3% hidrogena na 100l vode svaki dan, a ja sam roknuo 10ml 6% na 105l, crna alga je naravno pocrvenela-ponarandzastila, pocela da izbacuje mehurice i na kraju je pobelela i zavrsila karijeru, ali zivi svet je preziveo, verovatno jer sam posle tretmana izvadio 1/3 vode i zamenuo, verujem da sam ostavio da bi kozice garant platile glavom...jer se sam nisam drzao pravila i koristio 3%, zato bas i nebi preporucio ovakav nacin uklanjanja crne cupave...
da sumiram ili co2 i dobra cirkulacija vode ili easy carbo i crna cupava nema sansi!!!

da samo dodam opet da nebude da je neko pokusao ovaj nacin sa hidrogenom pa da mu ja budem kriv, dakle NE PREPORUCUJEM pocetnicima....

Fuda
Novi član

Novi član

Član od: 04.03.2011
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 9
Poslato: 20.03.2011 u 13:27 | IP Prijavljen Citiraj Fuda

Ako se ne varam, vrsta algara "Fox" tamani upravo crne alge.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fuda's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fuda

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Poslato: 20.03.2011 u 15:40 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

ma zeolit u filteru samo u zenskoj carapi , i uspeh zagarantovan alga ni za lek
uverite se i sami pozzz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

mikki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 190
Poslato: 20.03.2011 u 16:58 | IP Prijavljen Citiraj mikki

http://www.gu
itarfish.org/category/algae

Minimall
Član

Član

Član od: 12.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Batajnica
Poruka: 36
Poslato: 20.03.2011 u 23:36 | IP Prijavljen Citiraj Minimall

algar fox ne tamani crne alge tamani ih sijamsli zderac algi ali njih nema kod nas pa nam uvaljuju lisice ili amonijere koji jedu alge samo dok su mali ali ne i crne kasnije se prilepe za neku sporiju ribu i pokidaju ju je samo ti zameni vodu i dodaj bolju filtraciju alge ce nestati
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Minimall's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Minimall Poseti Minimall's Homepage

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2949 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2