Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 112
Gostiju: 112
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: DA LI SMIJEM...??? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Anirez
Član

Član

Član od: 17.10.2009
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina
Poruka: 29
Pol: Ženski
Poslato: 05.12.2009 u 22:54 | IP Prijavljen Citiraj Anirez

Ovako, u akvariju imam 4 molija, 2 sverta, 4 crne udovice, 4 ksife, 2 platija, 2 gupija, 1 sijamskog borca i 3 neke zute pojma nemam koje. Mene zanima da li mogu da nabavim jos koju ribicu? Ako da , moze li mi neko reci koliko da se nebi desilo da pogrijesim

Akvarij mi je velicine 150l. Vidjela sam prelijep par ajkulica pa me zanima da li smijem da ih ubacim?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Anirez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Anirez

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 194
Pol: Muški
Poslato: 05.12.2009 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

mozes jos 10-ak komada iste velicine kao te do sada
Ajkulice

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 418
Poslato: 05.12.2009 u 23:58 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ja bih ti preporucio da ako povecas broj riba, da ostanes na vrstama koje vec imas, tacnije da kupis jos riba od svake postojece vrste, sto je dobro iz minumum dva razloga, lepse izgleda estetski, nego da pravis corbu od milion vrsta riba i jos plus ce se ribe bolje osecati ako je vishe pripadnika njihove vrste... Ja ne znam kako Extra Strong moze da ti preporuci ajkulice!!!!!????? Ajkulice nikako  za njih ti treba akvarijum od 500 litara minimum!!! Znaci nikako njih....!!

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.12.2009 u 00:11 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Jovan85, jesi li ti kada drzao ajkulice? Ako jesi sigurno nisi u aq od 500L. Ja nisam za to da npr. Oskare (ili neke druge ribe) ne treba drzati ako nemas akvarijum od 120L za jednog (aq potrebne litraze), vec ih drzi pa kada porastu dovoljno da im trenutno staniste bude malo, premjesti u drugi aq, prodaj, pokloni, zamijeni i sl. Zato sam je podrzao u drzanju ajkulica! Znam da odrasloj ajkulici treba mnogo veci prostor.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 06.12.2009 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Ja nikada nisam drzao ajkulice, jer nikada nisam imao akvarijum za njih... zaista ne vidim svrhu drzati ribu koja raste pola metra u akvarijumu od 150 litara, pa je kad poraste poklanjati... kao prvo ona u tom akvarijumu i ne moze da naraste, moze samo da zakrzlja i ugine posle nekog vremena... bolje joj preporuci ribe koje odgovaraju litrazi, ako vec zelis da pomognes.... preporuka za ajkulicu je stvarno u najmanju ruku smena, ali dobro, nece biti ni prva ni poslednja ajkulica koja ce zivotariti a ne ziveti neko vreme.... jos uvek stojim pri stavu da ako nemas 500+ litara i nepomisljaj na ajkuilice...

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.12.2009 u 01:15 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Pogresno si shvatio. Nisam ja njoj preporucio, vec sam je podrzao. Ona kaze da je vidjela lijep par ajkulica...Znaci da joj se riba svidja. I sta sad, trba da odustane... Ja ne bih.. Imao sam ajkulicu u 120L i kada je narasla nekih 12cm, ja sam je poklonio drugu. Posle je narasla 35cm kod njega.. Imam dva oskara u 80l !! imaju 6-7cm i mogu da se kladim da su veci i ljepsi nego svi drugi iz njihovog jata.
Samo da znas da te ne ubjedjujem u suprotno od onoga sto mislis, nego samo navodim razlog zasto sam Anirez podrzao.

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 06.12.2009 u 02:42 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

prvo koje "ajkulice"? bar 16 vrsta riba ljudi nazivaju ajklicama. ako si videla pangasiuse onda bolje odustani njima treba jaaako puno prostora. licno bih ti preporucio da, ako vec hoces jos riba, povecas broj crnih tetri posto su jatne vribe a 4 bas i nije neko jato.

Nebojsa.85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.10.2008
National Flag of Srbija Srbija, Ko ce ga znati :)
Poruka: 619
Poslato: 06.12.2009 u 02:45 | IP Prijavljen Citiraj Nebojsa.85

sto da ne pangazijus, odes do rodica ili tusa i kupis 1kg fileta pangazijusa i roknes na tiganj...  nije skupo oko 200-300din... 

a sto se tice aq- slazem se sa ostalim clanovima

_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.02.2009
Poruka: 130
Poslato: 06.12.2009 u 10:46 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Moj savet...uzmi 10 kraljevskih neoki i bice ti extra...stavish dosta bilja i uzivash.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi _Zli_'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor _Zli_ Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor _Zli_

Anirez
Član

Član

Poslato: 06.12.2009 u 12:09 | IP Prijavljen Citiraj Anirez

Nakon svega sto ste napisala donijela sam odluku da odustajem od te ribice.  Nemam mjesta da drzim tako veliku ribu, a ne zelim da razmisljam o tome da li ce se desiti da sutra kada ta riba naraste 30cm ili koliko vec, imat koga kome cu je dati, a slozit ce se svi da nece narasti preko noci, sto znaci da ce proci mjeseci i mjeseci da naraste na tu velicinu, ja cu je zavolit pa onda muku mucit kad je budem trebala dati.

Postovat cu onu bolje sprijeciti nego lijeciti.

usput vidjela sam danas i colise chune pa cu najvjerovatnije kupit njih. Hvala svima.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Anirez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Anirez

Anirez
Član

Član

Poslato: 06.12.2009 u 12:41 | IP Prijavljen Citiraj Anirez

I da nebi otvarala novu temu ako neko zna neka mi napise koja je ovo riba

Click on image to open in new window

_Zli_
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.02.2009
Poruka: 130
Poslato: 06.12.2009 u 14:01 | IP Prijavljen Citiraj _Zli_

Barbus conchonius

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi _Zli_'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor _Zli_ Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor _Zli_

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2