Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 98
Gostiju: 98
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: rak sa metlicama Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 454
Pol: Muški
Poslato: 03.11.2009 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

odlucio sam se da otvorim ovu temu sa namerom da prikupim sto vise informacija o ovoj vrsti raka. ja se ovom prilikom izvinjavam jer stvarno neznam njegov tacan naziv. znam samo da nema kao klasicni rakovi klesta vec metlice, i cuo sam da uz pomoc njih sakuplja hranu koja je u vazduhu i tako se hrani. ono sto me najvise interesuje je dali je istina kao sto sam cuo o pojedinih ljudi da je ova vrsta bezopasan po druge stanovnike i naravno biljke??? molicu lepo da oni koji ih imaju prvi napisu svoje licno iskustvo sa njima. navalite.............

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 03.11.2009 u 20:40 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

neko je vec pisao o tim rakovima ali trazenje te teme bi bilo trazenje igle u plastu sena pa se nadam da ce se javiti. koliko sam zapamtio potpuno su bezopasni a i dobri su cistaci akvarijuma. eto toliko cisto da potvrdim ono sto vec znas.

Eviltwin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 31.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Šabac
Poruka: 107
Poslato: 03.11.2009 u 22:42 | IP Prijavljen Citiraj Eviltwin

Imas raznih vrsta samo ne znam sta ces uspeti da nabavis.Zovu se fen-rakovi.Hrane se ostacima hrane i sitnim mikroorganizmima,uglavnom nocu.Ne treba da se drze sa gupijima i milijima jer vole da im grickaju lepeze.Evo ti link pa ako znas engleski iscitaj.

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/pages/show_article .php?article_id=641
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Eviltwin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Eviltwin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Eviltwin

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 20.12.2008
Poruka: 418
Poslato: 03.11.2009 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Potpuno su bezobasni, oni su ti koji su u opasnoti od ostalih stanovnika akvarijuma, samo sto sam kod nas vidjao samo bele boje, tj prozirne, mislim da su 800 dinara... preko grane imas kakve hoces, cak i do takvih kolorita da nijedna riba ne moze da im po lepoti parira... pozzz

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.10.2008
Poruka: 276
Poslato: 04.11.2009 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

Ono sto te zanima je verovatno kozica Atyopsis moluccensis ili kako je zovu na zapadu Banbus kozica filtrator.
U prirodi zivi u jugo istocnoj Aziji i Maleziji.Boja moze varirati od potpuno bezbojne, staklaste do jarko crvene. Po nekim podacima boja je nesto jaca posle svakog presvlacenja, a pretpostavlja se da u tvrdjoj vodi dobijaju jace kontraste boja.
Zenke su nesto krupnije od muzjaka i dostizu oko 7 cm, muzjaci do 6 cm.Zenka je sposobna da nosi ikru vec sa 3 cm.
Temperatura pogodna za zivot je od 24-28C, ph=7, tvrdoca od 3 do 25 dgh.Umesto kljesta ima razvijene metlice kojima skuplja plankton i lebdece hranljive cestice u vodi. Inace svastojed je i u slucaju nedostatka lebdecih cestica jede detrit i odumrle delove biljaka.Drzanje u akvarijumu nije slozeno ali ne podnose povecanje azotnih jedinjenja, nitrate nitrite i amonijak. Voda bi trebalo da bude cista s uspostavljenom bioloskom ravnotezom.Akvarijum bi trebalo da bude zatvoren, jer umeju majstorski da iskoce iz njega.Cak i u akvarijumu sa malo zaklona ume majstorski da se maskira tako da ju je tesko primetiti. Ako je niko ne uznemirava najradije boravi na mestima gde je dobro strujanje vode koja joj donosi hranljive cestice.Rado uzima lisnatu suvu hranu koja lebdi u vodi.Zenke cesto nose ikru (do 200) komada i cesto se desava da se mali izvedu koji su velicine do 2 mm ali zabelezeno je jako malo slucajeva da su odrasli u akvarijumima. U svakom slucaju mladj se mora odvojiti od roditelja jer ce je pojesti kao i svaki drugi plankton.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.11.2009 u 13:07 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Zopex, ja mislim da je pre mislio na ove rakove, ovakve sam ja vidjao i planiram da uzmem jednog da vidim hoce li preziveti skalara... Link 

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.06.2006
Poruka: 454
Poslato: 05.11.2009 u 00:01 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

neznam! nisam bas siguran da je to sto sam ja video neka od vrsti kozica ali..... mozda i jeste. na ovom jovanovom linku mi se ne vidi bas naj bolje, nekako mi je drugaciji tako da nemogu da utvrdim da li je to ta vrsta koju sam video u jednoj radnji. samo znam da je bas te najmanje interesantne boje, to jest skoro providne, ali su bez obzira atraktivni.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.11.2009 u 00:42 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Znam na sta mislis, veliki su i providni... ne moze se reci da su atraktivni, bas zbog te boje (tacnije neboje), ali u sustini nesto ih cini posebnim.... pretpostavljam da smo ih u istoj radnji videli....

Zopex2008
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.10.2008
Poruka: 276
Poslato: 05.11.2009 u 08:12 | IP Prijavljen Citiraj Zopex2008

Citiraj: Sivi vuk
neznam! nisam bas siguran da je to sto sam ja video neka od vrsti kozica ali..... mozda i jeste. na ovom jovanovom linku mi se ne vidi bas naj bolje, nekako mi je drugaciji tako da nemogu da utvrdim da li je to ta vrsta koju sam video u jednoj radnji. samo znam da je bas te najmanje interesantne boje, to jest skoro providne, ali su bez obzira atraktivni.

Posto znam gde si ih video, to su te.

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.11.2009 u 19:08 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Upravo sam pazario jednog raka sa "metlicama"... Srecom, nije onaj providan, nego ima lepu plavu boju, a metlice tj lepeze su mu crvenkaste, nikada kod nas nisam vidjao takve, samo sam vidjao providne... Divota... ubacio sam ga u akvarijum pre par minuta, samo se nadam da ga niko nece cackati od riba... bas je prelep... kad malo iskulira i kad se smiri okacicu i neke slike... sad je dug oko 5-6cm, a cuo sam da naraste i do 10cm... mnogo mi se svidja...

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2008
Poruka: 106
Poslato: 06.11.2009 u 17:56 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

Daj sliku! Cena?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boxy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boxy87

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2010 u 19:34 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Evo, kao sto sam obecao, da osvezim ovu temu nekim losim slikama mog ljubimca shrimpa...

Click on image to open in new window

Borba za hranu :))) otimanje :)

Jovan85
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.01.2010 u 19:38 | IP Prijavljen Citiraj Jovan85

Evo jedne slike koja je offtopic, a namenjena je drugu Haracinu, cisto da zna da su se lepo snasle

Zola UE
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 126
Poslato: 02.01.2010 u 20:16 | IP Prijavljen Citiraj Zola UE

Srecna Nova Godina!!!

Jovane, hajde posalji mi pp u kojoj radnji ima ovih rakova, pa da i ja uzmem nekog, napisi i cenu... Hvala!!!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2