Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 78
Gostiju: 78
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4364
Najnoviji korisnik foruma: Tazi phillips
Najviše poseta: 131
Dana: 12.02.2021
Članova [0], Gostiju [131]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Pozdrav - konacno i ja da se predstavim Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Djordjepantovic
Član

Član

Član od: 15.05.2009
National Flag of Finland Finland, Tampere
Poruka: 16
Pol: Muški
Poslato: 18.05.2009 u 14:19 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

Pozdrav svima na forumu!

Nakon dugogodisnjeg citanja doslo je vreme da se uclanim i da kazem nesto o sebi i svojim ljubimcima :)
Inace imam 23 godine i vec 15 godina se samostalno bavim akvaristikom (sa 8 sam kupio svoju prvu gupiku i tako je krenulo), ali ovo mi je prvi akvarijum kome sam se posvetio u potpunosti i resio da naravim nesto gde ce ribama da bude zaista lepo :).

Ovo je akvarijum koji sam sredjivao vec neka 2 meseca. Velicina je 80x40x40 (128 L) i pre nego sto pocnu kritike, zeleo bih da izjavim da planiram da uzmem nesto od 300-400 L sto pre :D. Sa ovim akvarijumom sam zeleo takodje da uzmem ribe u optimalnom broju da bih ih ucinio sto srecnijim (svi znamo da akvaristi obicno uzimaju npr. samo jednu Botia Macracantha-u iako je preporucljivo uzeti najmanje 3 kom.).
Anyway, Akvarijum ima 128L, grejac je Eheim Jager 100W, filter je Eheim Professionel II 2026 koji radi na 30-40% snage, a tu je i jedna vazdusna pumpa da doda malo kiseonika.
Od riba u njemu su:

4x Corydoras Aeneus
4x Botia Macracantha
2x Albino Ancistrus Dolichopterus
1x Pterygoplichthys Gibbiceps
1x Labeo Bicolor
2x Synodontis Nigriventris
6x Poecilia reticulata
6x Melanotaenia Praecox
5x Puntius Titteya

3x Pomacea Canulata

Sto se biljaka tice, ni sam nisam siguran sta imam... Znam da imam nesto Anubia-e i Microsorum-a. Uglavnom sam uzimao ono sto moze da prezivi Botia-e i malo slabije osvetljenje.

Slike:

Click on image to open in new window
Ovako je isla konstrukcija pozadine i stranica

Onda je na red doslo farbanje stakla

A onda imamo gotov proizvod, spreman za lecenje cementa

Ovako je proteklo lecenje cementa i trajalo je oko 2 sedmice sa cestim menjanjem vode

Cikliranje je pocelo

Otprilike 1,5 - 2 meseca kasnije - Akvarijum je ziv!!!

Melanotaenia Praecox

Botia Macracantha

Puntius Titteya

Pterygoplichthys Gibbiceps

I za kraj pogled odozgo :)

Slobodno bacite misljenja i sugestije :)

I za kraj imam par pitanja:

1. Koliko je potrebno Microsorum-u da pricvrsti rizom za drvo. Interesuje me okvirno zato sto sam koristio gumice umesto strune, a ne bih zeleo da gumica ispuca i zato bih da je izbacim cim mogu.
2. Posto riblji asortiman ne bih prosirivao kad se budem selio u novi akvarijum, interesuje me koliko jos jedinki postojecih vrsta riba mogu da dodam na akvarijum koji bi bio dimenzija npr. 150x50x50.

Eto tako za pocetak... Nadam se da se niko ne ljuti zbog kolicine slika :)

P.S. Veliki pozdrav za clana ZolaUE !!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Djordjepantovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Djordjepantovic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Djordjepantovic

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 152
Poslato: 18.05.2009 u 14:32 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

lepo nego gde nadje one australijske ja se ubi ovde kod nas od trazenja ali nista od toga, a taj gibi ce brzo da ti preraste taj aq ali sve u svemu meni se svidja
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bosemani's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bosemani Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bosemani

Djordjepantovic
Član

Član

Poslato: 18.05.2009 u 14:38 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

Hahaha... Ovde ih ima dosta... Sto se tice gibija, vec vidim da mu je tesno. Ali kao sto rekog, mora se uzimati nesto vece, iako bi tih 300-400 L bilo samo tranzicija na nesto vece :D
A praecox-i su super! Veoma su zivahni. Imao sam ih 7 u pocetku, ali su muzjaci iz nekog razloga ubili jednu zenku, pa sad imam 4 muzjaka i 2 zenke :(. Sad se situacija primirila, ali mi jos nije jasno zasto su je ubili iako nije bilo nikakve razlike izmedju te zenke i ove 2 sto su preostale...

I da, da dodam da je taj unutrasnji eheim filter sluzio samo za vreme cikliranja dok eheim kanister nije stigao kod mene.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Djordjepantovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Djordjepantovic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Djordjepantovic

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.05.2009 u 14:44 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

cudi me da su ubili zenku inace nisu ratoborni uopste ali da su lepe jesu barem meni sve australijske, a da malo sam se zacudio za filter ali sad vidim da je samo trenutno
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bosemani's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bosemani Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bosemani

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.05.2009 u 14:47 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

e zaboravih pazi da ti makrakante ne iscepaju biljke kod mene su se lepo castile sta im sve nisam davao od hrane ali dzabe,nakraju su nazalost morale napolje

Djordjepantovic
Član

Član

Poslato: 18.05.2009 u 15:07 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

Pa one su i obrstile dosta toga... Ovo sto je trenutno unutra je izgleda prezivelo (nadam se). A unutrasnji filter je bio trenutno resenje dok se ciklirao akvarijum. Ovaj Eheim 2026 je prava stvar :D

Jana77
Član

Član

Član od: 13.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Čačak
Poruka: 88
Pol: Ženski
Poslato: 18.05.2009 u 20:43 | IP Prijavljen Citiraj Jana77

bas lepo...a jos lepse je zato sto si sve uradio sam
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jana77's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jana77

Ervinajah
Član

Član

Član od: 20.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 42
Poslato: 18.05.2009 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj Ervinajah

Sta da se kaze sem, Djordje BRAVO!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ervinajah's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ervinajah

Zola UE
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 126
Poslato: 18.05.2009 u 23:58 | IP Prijavljen Citiraj Zola UE

Pozdrav Djole!!!

Samo cu ti ponoviti, da extra izgleda!!! I nove fotke su super!!! Ubacio si macrachante - moje omiljene ribe, posalji mi fotku celog akvarijuma sad ovako dopunjenog... Inace svaka cast

Sto se Microsorum-a tice pa trebace mu oko dve nedelje da se ucvrsti, ako mu bas odgovaraju uslovi, ma da to nije zahtevna biljka tako da ne bi trebalo da bude problema. 

Sto se tice dopunjavanja riba, vodi racuna, duge su jako osetljive na povecane kolicine nitrata i nitrita, a i Melanotaenia sp. uglavnom rastu oko 10tak cm, mozes da ih ubacis i do 20tak u toliki akvarijum (taj novi sto planiras), a savetujem ti da uzmes jos neku vrstu is istog roda takvo jato izgleda super (M. splendida fluviatilis, M. boesemani (moja omiljena duga!), M. trifasciata, M. lacustris), ali i neke iz drugih rodova - Glossolepis incisus i sl. Ubaci obavezno jos botija u taj veliki sto planiras, ima da im bude super u jatu oko 7-9 komada. Mozes i titeje da dodajes, i koridorase, i gupi, a ostalo neka ostane na istom broju, uh da umalo da zaboravim jabucaste puzeve, pa mozes i njih da dodas, ako ti se sami nenemnoze da ces morati da ih izbacujes

Veliki pozdrav iz Uzica!!!

Bosemani
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.05.2009 u 10:44 | IP Prijavljen Citiraj Bosemani

zola ue lepo je ovo sto si mu nabrojao mada si mogao da dodas i m.iriatherina i bedotia geayi lepe su i one mada me najvise interesuje da nema ovo sto si mu nabrojao kod tebe u uzicu ja se ubi od trazenja ali nista.djole izvini sto sam iskoristio tvoju temu za informacije
ja imam bosemani,glassolepis i lacustris a ove druge me sve interesuju pa ako neko zna neka javi

Djordjepantovic
Član

Član

Poslato: 19.05.2009 u 11:08 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

Nikakav problem 
Nego, upravo takav odgovor sto se tice dodavanja riba sam i ocekivao. Mislim da bih dodao jos 4 praecox-a i jos 10 bosemani-ja posto super izgledaju...
Da li bih mogao da dodam jos jednog bicolor-a na tu litrazu, uz napomenu da ne zelim da iko bude povredjen?

E da,
@Bosemani: U Uzicu ne postoji ni jedan jedini pet shop

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 19.05.2009 u 11:15 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Realno si kiksnuo sa pozadinom, ne bih ti slicno preporucio kad radis sledeci akvarijum.
Izbor riba je takodje pogresan, posto se radi o malom akvarijumu koga si jos vise smanjio sa tom pozadinom.n Previse vrsta, a neke se velicinom ne uklapaju tu.
Eto, to ti je dobronamerno

Djordjepantovic
Član

Član

Poslato: 19.05.2009 u 12:08 | IP Prijavljen Citiraj Djordjepantovic

Sto se tice kolicine riba i razlicitih vrsta - Novi akvarijum je u planu. Ne znam za previse vrsta, ali gledao sam da ubacujem ribe koje su kompatibilne i u optimalnom broju (koliko god je to moguce sa malom litrazom).

A zasto je pozadina pogresna? Jeste da zauzima dosta prostora, ali treba videti koji nivo interakcije ribe dna imaju sa tom pozadinom :)

Zola UE
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.02.2009
National Flag of Srbija Srbija, Užice
Poruka: 126
Poslato: 19.05.2009 u 22:54 | IP Prijavljen Citiraj Zola UE

He he he Bosemani kamo srece da tako nesto ima u Uzicu, kao sto rece Djole nema ni radnja, a mislim da vecina akvarista ovde ni ne zna da postoje dugine ribe!!! Nego ja sam nabrojao cega sam mogao da se setim od ovih koje rastu oko 10 cm, naravno da je ogromna to porodica, i da ima mnoooogo rodova, oblika i velicina, generalno slabo sam proucavao ostale australijske ribe, ali cu  kad budem imao malo vremena i za to. Duge su mi bas fascinantne, narocito zbog toga sto sve vode poreklo od morskih riba, a nalazili su ih u vodama udaljenim hiljadama kilometara od okeana u unutrasnjosti Australije!

Ja sam vidjao po mnogo radnji u BGu razne dugine ribe, pa ti obidji malo sigurno ces naci bar neke od ovih nabrojanih...

Djole ne savetujem ti da ubacujes ni bikolora i fosilisa pored tog sto vec imas, oni ce sigurno da se lemaju medjusobom...

Meni je ova pozadina super, ako ne otvrdnjava vodu, kao sto si rekao, ni po cemu se nerazlikuje od onih umetnih pozadina od stiropora ili cega vec koje su i jako skupe. A i svidja mi se kako izgleda. Dakle ako je skroz noeotrovna i ne menja hemizam vode, po meni je skroz i OK za akvarijum. Svaka cast na ulozenom trudu i radu.

Istina da je dugama i gibiju trenutno malo tesno, naravno i botijama, ma da ja smatram, kao i vecina pravih ljubitelja makrakanti da je njima tesno u svakom akvarijumu. Ali ako ih u buducnosti ceka taj 150x50x50 onda super.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2539 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2