Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 90
Gostiju: 90
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4363
Najnoviji korisnik foruma: Rista
Najviše poseta: 131
Dana: 12.02.2021
Članova [0], Gostiju [131]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: kondezacija i osvetljenje Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Pol: Muški
Poslato: 11.05.2009 u 22:35 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Pozdrav Extra strong
Šematski prikaz izgleda ovako
Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.05.2009 u 22:45 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Mada ako se ne razumeš u elektroniku onda je bolje da kupiš gotov graetz on ovako izgleda mada ga možeš nabaviti i u drugačijem kućištu.
Imaš četiri izvoda na dva se priključuje izlazni napon iz trensformatora a na druga dva dobijaš plus odnosno minus kontakt.
Elektrolit kondenzator se koristi za ispravljanje napona i možeš da koristiš od 2200 µF ili većeg kapaciteta ali je nepotrebno on ti služi za peglanje napona, bitno je da obratiš pažnju da je radni napon na koji je predviđen elektrolit kondenzator veći od napona koji imaš na izlazu sa
graetz-a.
Otiđi u neku radnju koja se bavi prodajom delova ili otiđi u neki TV servis i objasni ima šta ti treba pa neka ti oni izađu u susret .

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 194
Poslato: 11.05.2009 u 23:26 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Dragane hvala na predlozima. Radio sam ranije neke elektronske sklopove. Posto imam masu nekih dioda interesuje me koje - koju da stavim???

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.05.2009 u 07:19 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Extra strong nemoj pogrešno da me shvatiš ali mi je malo čudno ako si malo radio sa elektronskim sklopovima kao što kažeš onda bi trebao da znaš da možeš bukvalno bilo koju diodu da vežeš u graetz sklop i da dobiješ to što želiš .
Ali ajd ponovo, znači uzmeš običnu diodu a ne Led ili Zener diodu, ako baš hoćeš preciznije uzmi 1N4005 ona je na 50V 5A i sigurno će da te zadovolji ili neku drugu iz serije 1N.... ja stvarno ne znam napamet podatke za sveku diodu pojedinačno, ali opet ako ti nešto nije jasno ili imaš neke zabune obrati se trgovcu u radnji ili nekom od TV servisera da ti pomogne jer ovako premo postova samo ti na ovaj način mogu pomoći.

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.05.2009 u 14:00 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Jesam radio, ali samo ako je sema potpuna, sa svim elementima i njihovim vrijednostima. Sto znaci znam da pripremim plocicu i da zalemim. Hvala ti na podacima!!!

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 12.05.2009 u 16:03 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Najjednstavnije: trafo, pa grec, kondenzator, pa izmeris napon sa opterecenjem. Ako je visi od radnog napona ventilatora (a verovatno ce biti), onda stavis i stabilizator (78xx, xx = radni napon ventilatora). Izvini, mrzi me da crtam, na netu imas milijardu sema, samo Google i eto resenja.
Jos jedna stvar, ako nemas pojma sta radis (a ocigledno nemas, bez uvrede), bolje zamoli nekoga da ti pomogne, postedeces sebe neprijatnih i potencijalno opasnih iznenadjenja, a i naucices nesto, pa ces sledeci put imati neku polaznu tacku.
Ajde ovako, ti lepo smisli sta hoces, nacrtaj i objasni, a ja cu ti reci jel' to moze tako i na sta da obratis paznju i, ako treba, uputiti te u odgovarajucem smeru.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.05.2009 u 14:40 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Transformator 220 / 12V AC. Na izlazu greca imam 2.5V DC. Ne znam sta da radim????
Transformator, pa grec, sve pravilno spojeno.

Na izlazu transformatora treba da bude 12V, mjerio sam, na podeok unimjera 750V AC, pokazuje 001V, a na podeok 200V AC - 00.5V. ??

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 18.05.2009 u 17:02 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Jel' ti to obican trafo (sa EI limovima)? Da nije slucajno elektronski za halogene sijalice?
Probaj ovako: prikljuci ga na mrezu (primar), a sekundar ostavi slobodan, nista ne spajaj na njega. Onda uzmi voltmetar, podesi opseg AC 200V i pazljivo spoj na izlaz trafoa (sekundar). Trebalo bi da dobijes ocitavanje reda 11-18V. Ako dobijes nesto znatno van tog opsega, ili je neispravan trafo ili voltmetar. Ako uspesno prodjes ovaj korak, spoj sve prema donjoj semi, prebaci voltmetar na opseg DC 50V (ili nesto slicno, samo da je vise od 20 i da je DC) i spoj ga kako sam nacrtao. Trebalo bi da bude reda 15-25V.
Kad prodjes ove korake, napisi rezultate, pa cemo da pricamo dalje.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Poslato: 19.05.2009 u 08:27 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

umesto ovoliko zezanja mislim da bi mu bilo lakše da je kupio one trafo-e sa već ugrađenim ispravljačem i mogućnošću podešavanja izlaznog napona...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2