Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 80
Gostiju: 78
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4364
Najnoviji korisnik foruma: Tazi phillips
Najviše poseta: 131
Dana: 12.02.2021
Članova [0], Gostiju [131]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc
Forum: Ostalo

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Novi akvarijum 390l problem ili ne? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 « 9 10 11 12
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.11.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 156
Pol: Muški
Poslato: 09.01.2009 u 00:04 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Znaci T nije problem,posto je kod mene bila oko 10c. Mislim da to nema veze sa punjenjem aq posto se kod mene pojavilo pre bilo kakvog punjenja i pomeranja,neko je gore napisao da mozda silikon nije dovoljno zilav i mislim da je bas to problem,mislim,nerazumem se najbolje u silikone ali koliko sam ovde procitao silikon se skuplja pri susenju pa kontam da je bas to razlog "pucanja". Ja se izvinjavam ako sam se nalupao,ako jesam ispravite me.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vesko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vesko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vesko

Kalauz
Član

Član

Član od: 08.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Bačka Topola
Poruka: 67
Poslato: 09.01.2009 u 00:16 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Citiraj: Vesko
Znaci T nije problem,posto je kod mene bila oko 10c. Mislim da to nema veze sa punjenjem aq posto se kod mene pojavilo pre bilo kakvog punjenja i pomeranja,neko je gore napisao da mozda silikon nije dovoljno zilav i mislim da je bas to problem,mislim,nerazumem se najbolje u silikone ali koliko sam ovde procitao silikon se skuplja pri susenju pa kontam da je bas to razlog "pucanja". Ja se izvinjavam ako sam se nalupao,ako jesam ispravite me.

Teorija nije losa zvuci kao da je to problem.
Mozda jos neko ima iskustva sa lepljenjem pa da nam pojasni.
Ili da zovnem onog staklara sto me zeznuo  (kad se setim) mada kod njega nije bilo pukotina i balona.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.01.2009 u 00:21 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Vidi ako moze da nas posavetuje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vesko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vesko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vesko

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 09.01.2009 u 13:31 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

pitaj ga - staklara- kojim je silikonom lepio :D ja sam jednom zgodom (pre 5-6 godina kad sam isla po svoje staklo) videla da oni kao sa nekom jakom lampom nesto prilaze spojevima necega sto je bilo ili filter ili akv od 5-6 l, mozda da ga brze isuse po povrsini da bi unutra ostao zilaviji.... ne znam ( da ne upotrebljavam svoje znanje masinskih materijala, kaljenje, zarenje i tako to... :D:D:D   i smorim sve na forumu kao i obicno  )

to sto je iz kalauzovog silikona ispala sredina koja je bila zgusnuta, iako mu nije bio prosao rok, meni lici da se desilo sledece : pri punjenju u fabrici, neka od komponenti je dodata tj. slucajno upala vise, sto je izazvalo zgusnjavanje, kao npr. "kristalizacija" da se desila, i da se, zbog toga, i ostatak silikona iz te tube ponasao tako sto je, kad se naneo na staklo, poceo da "kristalise" po lamelama, kao nekim plocicama, sto ukazuje na krtost a ne na zilavost spoja... :) . da mu je prosao rok, verovatno bi ceo bio tako zgusnjen, a ne kao onaj moj tk sto je bio malo vise plastican pri stavljanju, ali ne i sa stegnutim delovima unutar sebe.

silikon se malo skupi, bukvalno mikro skupljanje je u pitanju jer aceton isparava susenjem silikona, inace bi svo vreme bio ljigav, kao one igracke za decu :D ( imala sam priliku da se bavim raznim vrstama silikona, pa zato kazem :D ) a isparava na svim temp, samo malo brze kad je toplo... i naravno, kao sto znamo vremenom stari, a starenje uzrokuje vecu trosnost i plasticnost, a manju zilavost i vezivna svojstva-te nosivost, pa kad dodje do toga posle ( u zavisnosti od vrste silikona ) 10-15-20-30 godina, akv treba razlepiti i zalepiti ponovo . samo to, xaxaxa

mislim da bi drzalo i sa tim pukotinama, iskreno receno, ali ja ne bih mogla da ih trpim zato bi skinula ta gornja ojacanja i ponovo ih zalepila, da se ne nerviram "sto nisam sad, sto nisam tad..." nemoj da te mrzi - jos nemas ribice koje zive po kantama i teglama, tako da opusteno, dva dana ces izdrzati

i, kao sto obicno kazem, srecno!!! :D:D

p.s. ja sam vec jednom bila qcala ovo, al mi je crko sajt kad sam slala pa posle nisam mogla da se ulogujem....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Poslato: 09.01.2009 u 13:35 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

al imam jedno pitanje zasto ste lijepili za prozirnim silikonom?? zar nije ljepse sa crnim?? prva stvar sto se kasnije alge nece primjetiti i nece biti sarenilo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.01.2009 u 13:46 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

mislim da je to, the oscare, stvar licnog ukusa, kome se sta vise svidja, meni je lepsi providni jer mi ne izgleda kao da je akv uramljen, ali ako je akv veeeliki onda ni crni ne izgleda lose, mada mi je i na velikim akv-ima lepsi providan 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.01.2009 u 14:17 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Kada sam kupovao silikon nije bilo crnog,a posto svakako stavljam L lajsne na coskove nije ni bitno koje je boje ,to je moj razlog.

QWERTY,mislis da nije mnogo oslabljen spoj?

Kalauz
Član

Član

Poslato: 09.01.2009 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

QWERTY poznavajuci sebe 100% bi me nerviralo i onda bi popizdeo ako ne budem to odradio kako valja. Skinucu ja te lajsne i nanovo ih zalepiti.

Evo stola mozda nekom bude trebao crtez ili ideja.

Ploce su medijapan 10mm bezbojni tako da ih nosim na farbanje sa kompresorom.

Click on image to open in new window

Ovde jedino fali ploca na stolu koja je 660x1420mm nju nisam pravio jer sam je imao, medijapan od 20mm.

Kalauz
Član

Član

Poslato: 09.01.2009 u 19:10 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Ehhh, skinuo ojacanja i ima sta da vidim.

Silikon posle 4 dana i dalje potpuno svez kao da sam ga sad istisnuo iz tube.
Samo se napravila kora okolo a sredina ostala sveza.

Nista zuljam i skidam pa lepim sutra novo sa silikonom kojim sam i lepio stranice.

Najgore od svega sto ja ne bi ni kupio ovaj silikon nego mi crv nije dao mira , u ponedeljak dok sam bio po Subotici morao sam kupiti silikon a sve radnje zatvorene (inventari, godisnji odmori) i eto ja naso neku u p....zdincima i samo bio taj silikon da se kupi.

Sad zuljaj sinko...

YO-YO
Član

Član

Poruka: 91
Poslato: 09.01.2009 u 20:37 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Mudro zboris strance.

Mozda je najbolje sto si tako odlucio, malo muke ali ce kasnije biti uzivancija.

Vidim da si jako detaljan i pedantan pa je ova odluka na mestu, sigurno bi ti kad tad zasmetalo a nedaj boze i popustio taj silikon pa bi bilo.....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

YO-YO
Član

Član

Poruka: 91
Poslato: 09.01.2009 u 20:40 | IP Prijavljen Citiraj YO-YO

Zaboravih da ti kazem, nemoj da nanosis previse debeo sloj silikona, uradi isto kao kada si lepio stranice aq i budi strpljiv sa punjenjem istog.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi YO-YO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor YO-YO

Kalauz
Član

Član

Poslato: 12.01.2009 u 22:06 | IP Prijavljen Citiraj Kalauz

Nastavak price dok ne stigne anti silikon tj sprej za skidanje silikona. To je sprej koji kad ziletom zgulis silikon posprejises mesto sacekas par minuta i silikon pobeli zatim jednostavno sa obicnom krpom moze da se obrise. Tako su mi rekli u farbari, stize u sredu.

Dok to ne stigne evo kako se resava farbanje medijapan ploca od 10mm za krov i oblaganje stola.

Prva faza
Farbanje emajl lakom za drvo i metal na vodenoj bazi u tankom sloju.

Druga faza
Smirglanje bez pritiskanja sa vodenom smirglom 600.

Treca faza
Farbanje emajl lakom na uljanoj bazi u dva ili tri sloja u zavisnosti od prvog sloja kako je nanesen. Izmedju ovih zavrsnih slojeva je moguce smirglanje isto sa 600 ako je potrebno.

Farbanje se vrsi sa valjkom za emajl lak.

Prva faza neke od slika.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kalauz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kalauz Poseti Kalauz's Homepage

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.01.2009 u 00:49 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

bravo, kalauze, bas si se dao u rad, svaka cast!  . mislim, sta reci - i hauba, i sto, i ploce, sve si pomno prikazao u vise projekcija i lepo nacrtao :D bravo!!!

vesko, mislim da svaki mehur ili nekontinuiranost u spoju predstavlja oslabljeno mesto, inicijalnu naprslinu koja moze dovesti do nezeljenih efekata, tako sto ce se siriti i siriti vremenom pod opterecenjem i na kraju bast :( . 

takav spoj svakako nije trajno resenje, a narocito kada se spajaju potpuno razliciti materijali - staklo kao cvrsto i tvrdo i krto, i silikon kao mek (uslovno receno) i zilav, kao recimo armirani beton - beton prima pritisak a armatura zatezanje :)

ipak je to velika litraza i ne moze da se gleda "drzace 2-3 godine, pa aj jovo nanovo". akv srecom nije dinamicki opterecen pa da se stalno menja smer delovanja pritiska i sila, zato verujem da ce drzati neko vreme, ali znam da bi sigurno drzao duze da nema tih nepravilnosti, kao bi se reklo - gresaka, jer svakako nije predvidjeno da tako bude spojeno , sa tim mehurima.

mozda sam ja i malo paranoicna, pa tripujem da ce to da smeta onoliko, ali, kad se recimo za par godina silikon malo vise stvrdne i ukoci od starenja, pa se recimo skupi ka nekom mehuru i pukotoni, pa jos malo pa jos malo, a u akv-u stalno 400 l vode, doci ce do zamaranja, i ne mora da znaci da ce se desiti nesto katastrofalno, ali opet veci su izgledi da se tako nesto desi sa greskama nego bez njih.... ne znam kako bi se racunao stepen sigurnosti za akv spojeve, al verujem da je ovaj sa mehurima svakako manji nego sto bi bio da ih nema :)

pritom sam i ja kao i kalauz, ne bih mogla da izdrzim da gledam u to, stalno bi mi bolo oci i nerviralo me i teralo na lose misli, ala desice se nesto nepotrebno, a da sam sastavila kako valja i trebuje.... tako da, ako te ne mrzi-ponovo ti to lepi, par dana testiranja nije isto sto i duza upotreba ( jedna lasta ne cini prolece )

jos samo da kazem da je "sredstvo za skidanje silikona" ustvari sredstvo za uzimanje para, ili sam ja imala tu nesrecu, posto kad sam zalepila bila akv sa tk, pa resila da ja to ponovo lepim necim drugim i delotvornim, sam, takodje marke tk, kupila i sredstvo za skidanje koje je sluzilo mojoj sestri da fixira crteze crtane ugljenom i olovkom da se ne otiru, jer je samo malo ukocilo silikon, sto je otezalo rad ziletom posto je zilet preko toga isao mnogo teze nego preko silikona gde sredstva nije bilo .

pakovanje je bilo kao dezodorans, tako se prskalo. morala sam mnogo vise da pritisnem preko tog ukocenog silikona nego preko ovog neisprskanog time, te da gadjam neke uglove da zabodem zilet u to, a ovaj zilaviji silikon se ljustio lepo, u dugackim "strugotinama" i odmah bude glatko staklo ispod, dok sredstvo nekako utruni silikon a staklo posle treba da glacas 100 godina....

iskreno se nadam da je to moj slucaj i da neces imati taj problem, posto je ovo bio i star silikon i za akv, mozda je taj univerzalni lakse skinuti sa sredstvom nego akvarijumski :D ja sam, naravno, prvo testirala na nekom staklu bezveze, pa sam ipak kao ajde mozda ce da radi, al eto.....

Kupra85
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Borca
Poruka: 179
Poslato: 13.01.2009 u 08:49 | IP Prijavljen Citiraj Kupra85

Svaka castt na opisu  Samo mi reci kako si planirao da stavis sarke tj. koje ces sarke stavljati na policu?

P.S. uradio sam istu policu, oblozio ivericom, na gornju stranu stavio kuhinjsku radnu plocu... nemogu da resim problem sa stavljanjem sarki, a STOLARA nemam u okolini

Skok na forum Ukupno strana: 12 « 9 10 11 12

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2