Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 56
Gostiju: 56
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Voda
 Akvaristika » Voda
Tema Naslov: zeleno siva voda Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Klaki84
Član

Član

Član od: 08.12.2009
National Flag of Srbija Srbija, Prijepolje
Poruka: 10
Pol: Muški
Poslato: 10.12.2009 u 14:14 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

da, shvatio sam to ali nazalost kasno.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Klaki84's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Klaki84

Klaki84
Član

Član

Poslato: 15.12.2009 u 11:12 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

vec peti dan akvarium je prekriven, napredak jedva mogu da primetim. Dali se isplati nastaviti ovako ili postoji neki preparat?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Klaki84's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Klaki84

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 15.12.2009 u 16:26 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

da postoji magicni stapic samo ne znam gde ima da se kupi! sa tim djubretom od filtera  cisto sumnjam da ce bilo sta da se promeni.

Klaki84
Član

Član

Poslato: 15.12.2009 u 16:51 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

Nisi me bas utesio, imam haubu preko aq pa sam malo ogranicen kod izbora filtera. Sta preporucujes za 125l

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.12.2009 u 20:51 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

za tu litrazu stakleni pregradni da pravis ili da kupis kanister, treceg nema. a sto se tice haube, modifikuj je prema potrebama. koja je poenta haube ako je akvarijum katastrofa?

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 16.12.2009 u 07:23 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Citiraj: Klaki84
vec peti dan akvarium je prekriven, napredak jedva mogu da primetim. Dali se isplati nastaviti ovako ili postoji neki preparat?

Postoje razni preparati koji su, u principu, flokulanti, sto znaci da ce da vezu celije algi i razne najsitnije cestice u krupnije lance koje filter moze da zadrzi, ali za to moras imati pristojan filter. Probaj, nemas sta da izgubis. Stavi u taj tvoj filter sto vise mozes sinteticke vate, postupi po uputstvu na izabranom preparatu i posle navedenog vremena izbaci svu vatu i videces sta je sve 'ulepljeno' po njoj. I definitivno vidi ako mozes da obezbedis neki ozbiljniji filter.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Dušan79
Član

Član

Član od: 19.07.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd, Zvezdara
Poruka: 88
Poslato: 16.12.2009 u 11:25 | IP Prijavljen Citiraj Dušan79

Potpuno se slazem sa mojim komsom! Aglomeracija (ukrupnjavanje) jeste spas!Filter takodje treba menjati, ali ja i dalje stojim iza toga da nadjes negde zive dafnije i naselis aq njima! Prirodniji filter ne postoji, a xtra su hrana za ribice! Spojis lepo i korisno!

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.12.2009 u 02:03 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Dušan79
Potpuno se slazem sa mojim komsom! Aglomeracija (ukrupnjavanje) jeste spas!Filter takodje treba menjati, ali ja i dalje stojim iza toga da nadjes negde zive dafnije i naselis aq njima! Prirodniji filter ne postoji, a xtra su hrana za ribice! Spojis lepo i korisno!

slazem se za dafnije mada se sa njima moze u akvarijum uneti i mnogo stosta sto ne bi trebalo....

Dušan79
Član

Član

Član od: 19.07.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd, Zvezdara
Poruka: 88
Poslato: 17.12.2009 u 09:52 | IP Prijavljen Citiraj Dušan79

Pa uzme na proverenom mestu! Ima odgajivaca koji ih imaju! Ciste kulture!
Ne bi da reklamiram nikoga, ali ima!

Klaki84
Član

Član

Poslato: 17.12.2009 u 10:18 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

verujem da ima, ali u malom gradu kao sto je moj ljudi koji rade sa tom opremom e zaju sta je UV filter. u svako slucaju zamenicu filter, mislim da mi je kanister prakticniji i mnogo izgledniji. hvala svima

Akvarista017
Član

Član

Član od: 29.11.2009
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 27
Poslato: 17.12.2009 u 12:45 | IP Prijavljen Citiraj Akvarista017

Pokuašaj da se oslobodiš infuzorija uz pomoć "čaja" od hrastove kore. Hrastova kora ima u sebi tanina koji je efikasno sredstvo protiv infuzorija.

2 kašike usitnjene kore od hrasta skuvaj u 2 litra vode da se dobije "čaj" tamno braon boje. Kada se ohladi "čaj" procediti i 1 litar dodati na 100 l akvarijumske vode. Iz filtera izvaditi aktivni ugalj i ugasiti svetlo u akvarijumu. Nakon 2 dana doati još 0,5 l "čaja" na 100 l vode. Nakon 6 (od prvog doziranja) zameniti 30% vode u akvarijumu i vratiti aktivni ugalj u filter.

Pažnja: veća koncentracija tanina može loše uticati na ribe.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akvarista017's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akvarista017

Klaki84
Član

Član

Poslato: 17.12.2009 u 15:16 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

da ali ja imam probleme sa cvetanjem algi, voda je zelena a kako sam shvatio kod infuzorije voda je bela kao mleko.

Darkoni
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.07.2008
National Flag of Netherlands Netherlands, Roterdam
Poruka: 218
Poslato: 17.12.2009 u 18:07 | IP Prijavljen Citiraj Darkoni

Verovatno ti je Juvelov akvarium cim ima unutrasnji filter, taj filter nije nizasta a u juvelu su toliki debili da takve filtere stavljaju cak i u akvarijume od 200L. Prvom prilikom nabavi kanister filter i mnogi problemi ce biti reseni. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Darkoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Darkoni Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Darkoni

Klaki84
Član

Član

Poslato: 18.12.2009 u 13:44 | IP Prijavljen Citiraj Klaki84

Moj aqvarium je radio neki lik koji odavno radi takve stvari, deluj da je kvalitetno odradjen, filter i sve ostalo sam kupovao naknadno. Jel moze neko da mi posalje na pp broj od neke firme koja se bavi akvaristikom, kod mene ne mogu da nadje nista.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3750 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2