Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 57
Gostiju: 57
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Upoznavanje
 Akvaristika » Upoznavanje
Tema Naslov: Green Hell Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.07.2006
National Flag of Denmark Denmark, København
Poruka: 436
Pol: Muški
Poslato: 30.08.2007 u 13:56 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Sredinom februara sam odlucio da rasformiram moj stari akvarijum i da napravim novu postavku u kojoj bi fokus po prvi put bio na biljkama. Napravio sam prilicno precizan plan i timatable kako ce se stvari razvijati, i polako poceo da nabavljam novu opremu, i osmisljavam kako bi sve trebalo da izgleda.

Pripreme su privedene kraju sredinom jula kada sam rasformirao stari akvarijum i … otisao na zasluzen odmor .

Nakon povratka sa odmora, nova postavka je pocela da poporima formu. Nakon perioda cikliranja od odprilike mjesec dana biljke zu zasadjene 24/08. Dan kasnije je u akv. ubaceno 8 Otocinclus sp. "Rio Ucayali", a 28/8 10 Paracheirodon axelrodi i par Apistogramma cacatouides "Double red".

Evo i par slicica da vidite kako izgleda. Vise slika ce kasnije biti ubaceno u galeriju.

Click on image to open in new window

Zveroguster
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.08.2006
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 118
Poslato: 30.08.2007 u 18:34 | IP Prijavljen Citiraj Zveroguster

Ne znam sta planiras sa prednjim planom ali ja bih ga delom pokrio nekom nizom bilkom koja ne zahteva mnogo svetla(ovako je dosta veliki i prazan) jer glossostigma nece moci da se siri pod slabim svetlom.Takodje bih Microsorium pomerio u srednji plan i pored Echinodorus-a,a pozadi bih stavio dve-tri vise biljke..

Inace aq mi se jako svidja i ipak je ovo tek pocetak pa treba sacekati da se bilje razraste.Voleo bih da vidim slike za mesec-dva!

Pozdrav!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zveroguster's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zveroguster

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 30.08.2007 u 19:09 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Meni se mnogo svidja.Jedan od aq koji najvarnije prikazuje sliku amazona ovde na forumu a nije pretrpan biljkama.Mozda bi neka grana sa mahovinom lepo legla iznad enchinodorusa.I jedno par nekih malo krupnijih a mirnih ciklida(Preporucujem  Cleithcara maroni) da da malo kontrast malim ribama.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 30.08.2007 u 20:55 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

sta reci
samo gde si nasao pozadinu sam napravio ili kupio mnogo mi se svidja
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Sinisha
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.06.2007
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 264
Poslato: 30.08.2007 u 20:59 | IP Prijavljen Citiraj Sinisha

Takvu pozadinu sam video u jednom nemackom katalogu i nije bas jeftina....

Gde si je nabavio?

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 30.08.2007 u 21:08 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Aq je divan. Gorane svaka ti cast. Pozadina ti je extra. I mene zanima kako si je napravio (ili si je kupio?). Prelepo... nemam reci.

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.08.2007 u 21:10 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Citiraj: Silwert
sta reci
samo gde si nasao pozadinu sam napravio ili kupio mnogo mi se svidja

Hvala Silwert

Pozadina je kupovna, radi ju Svedska firma Back to Nature, nabavio sam je prije 2½ godine i nalazila se i u starom akv.

Inace, pozadina je nesto sto najvise volim i mrzim u akv. Meni sa svidja (inace ju ne bi kupio), ali zauzima ogroman prostor, tako da moj akv od 250l ima efektivni kapacitet od oko 160-170 litara. Dobra strana je sto se iza nje moze sakriti hrpa opreme, ja npr. imam grejac, powerhead a ima mjesta za jos dosta stvari koje se mogu sakriti. 

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.08.2007 u 21:18 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Citiraj: Sinisha

Takvu pozadinu sam video u jednom nemackom katalogu i nije bas jeftina....

Gde si je nabavio?

Sinisha, sigurno si pozadinu vidio u ZOO Zajac-ovom katalogu, cjenu u njemu sam vidio i ja i to je cista perverzija. Pozadinu sam kupio ovde u Danskoj, i kostala me je oko 40% one cjene u njihovom katalogu.

Danska je inace vjerovatno najskuplja drzava u EU, i ja vecinu krupnijih stvari (filter, CO2, UV i sl.) kupujem u Njemackoj ali preko eBay, i tu ustedim bar 30% u odnosu na cjene u DK. One cjene u Zajacovom katalogu sa mnogo vise nego ovde, i ne ide mi u glavu da iko tamo kupuje.

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.08.2007 u 21:24 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Citiraj: Noik
Meni se mnogo svidja.Jedan od aq koji najvarnije prikazuje sliku amazona ovde na forumu a nije pretrpan biljkama.Mozda bi neka grana sa mahovinom lepo legla iznad enchinodorusa.I jedno par nekih malo krupnijih a mirnih ciklida(Preporucujem  Cleithcara maroni) da da malo kontrast malim ribama.

Noik care, hvala na lijepim rjecima. Za sada od drugih riba nema nista, cekam da se sve ovo malo stabilizuje. Plan je naravno da se u njemu nadje i par diskusa , ali to jos uvijek nije aktuelno ... i nece biti bar narednih tri-cetri mjeseca. Sad ... i tu sam malo u nedoumici ali za sada ostaje ovako.

Sinisha
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.06.2007
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 264
Poslato: 30.08.2007 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj Sinisha

Da, video sam u Zoo Zajac katalogu

aq je perverzija

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.08.2007 u 08:44 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Citiraj: Zveroguster
Ne znam sta planiras sa prednjim planom ali ja bih ga delom pokrio nekom nizom bilkom koja ne zahteva mnogo svetla(ovako je dosta veliki i prazan) jer glossostigma nece moci da se siri pod slabim svetlom.Takodje bih Microsorium pomerio u srednji plan i pored Echinodorus-a,a pozadi bih stavio dve-tri vise biljke..

Inace aq mi se jako svidja i ipak je ovo tek pocetak pa treba sacekati da se bilje razraste.Voleo bih da vidim slike za mesec-dva!

Pozdrav!

Za sad ne planiram nista u prednjem planu, jer je to zamisljeno kao slobodan prostor za plivanje za jedan par diskusa. Cosak sa Echinodorusima je vec dobio jednu konstruktivnu kritiku i slazem sa da izgleda prilicno "sterilno". Ali, za sada ne diram nista dok se sve malo ne stabilizuje. Ovo je prvi akv. u kojem mi je veci fokus na bilju, tako da je ovo uglvnom teren za trening na kojem ponesto moze da se isproba.  

Zbog toga vise nisam siguran i za ona dva diskusa

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.08.2007 u 08:46 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Evo jos jedne slije ... ubacio sam jos par i u galeriju

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 31.08.2007 u 15:01 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Ne odustaj od diskusa, bila bi šteta i zbog ove pozadine, a i zbog lepote diskusa 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brainman's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brainman Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Brainman Poseti Brainman's Homepage

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.08.2007 u 15:10 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Necu odustati ... bio sam malo u nedoumici, ali sinoc sam buljio u akv. tri sata i shvatio da akv bez njih nije moj akv. Samo cu sacekati par mjeseci da se sve ovo malo stabilizuje.

Inace plan su Standkerovi Red Pigeon Blood i Solid Fire Red 

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2646 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2