Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 86
Gostiju: 85
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bele tackice i jos po nesto Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 121
Pol: Muški
Poslato: 26.02.2004 u 23:50 | IP Prijavljen Citiraj Markez

U karantinu su dva Ancistrusa i sada 7 Razbora. Imale su ICH. Koristio sam metilen plavo u kombinaciji sa malo soli u pocetku. Prvo su ga dobili ancistrusi a kako je pocelo da se siri i na Razbore kupio sam Serin Costapur. Sutradan ICH-a nije bilo. Podigao sam temperaturu na 28 C. Jos danas i sutra treba da stavljam costapur. Medjutim sta se desava. Jedna rezbora je dobila ravan stomak i na samrti je. A i jedan od Ancistrusa se cudno ponasa. Stoji u uglu akvarijuma a nije zalepljen za staklo. Filter sam iskljucio zbog lekova. Aeracija je prilicno jaka. Ima li neko ideju sta se desava?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Markez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Markez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Markez

Branko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.11.2003
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 108
Poslato: 28.02.2004 u 06:06 | IP Prijavljen Citiraj Branko

Da nisi pretjerao sa ljekovima ili previse soli. Probaj zamjeniti malo vode da smanjis koncentraciju lekova i soli. U kakvom su stanju biljke posto je kod mene aponogeton "legao" od 2/3 soli koja se preporucije za ljecenje.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 28.02.2004 u 06:25 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Zbog istih simptoma je meni pomrlo dosta razbora, od njih 12. na kraju je prezivelo njih 4.

Iskusniji akvaristi su mi objasnili da najverovatnije nisu ni umrle od belih tackica nego od nekog stomacnog parazita, kome sad ne mogu da se setim imena, zbog kojih im je stomak bio ravan, ali obichno je kasno kad im se to pokaze kao simptom.

Posle toga sam odustao od razbora koje vise nisam drzao.

McKrsta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 134
Poslato: 28.02.2004 u 06:55 | IP Prijavljen Citiraj McKrsta

E da i ja napisem nesto o ovome.Bilo bi lepo da je ova pricica sa lepim zavrsetkom ali...

Pre nekih 6 meseci imao sam 10tak barbusa tetrazona,dva torokatuma,nekoliko koridorusa,par boraca,algare...Jedne veceri primetim ja da torokatumi imaju bele tackice ali bilo kasno pa rekoh sebi "sutra".I sutra ujutro ja ustanem povecam temp stavim so stavim contra ich(jaka koncentracija 1 kap na 10l) iskljucim  filter ubacim jos 2 rasprsivaca pogledam ostale ribice,uredu su i odem u skolu.Te veceri se nista nije desavalo.Sutradan ujutro probudim se torokatumi se izvrnuli i ukocili tj izdahnuli.SMRCali i jedan barbus ima neku skramicu preko ociju i tesko dise.Ja dodam lek ponovo i odem u skolu.Vratim se Barbus se izvrnuo,nije mrtav,ima skramicu na ocima i uzima atmosverski vazduh.Posle nekoliko sati ugine.Tog dana jos 4 barbusa odu u vecna lovista.Sa istim simptomima mi ode celo jato barbusa koji su bili tako lepi veliki zivahni,sa njima sam provodio vise vremena nego sa devojkom ali...

Zanimljivost:---- Borci se nisu zarazili i dan danas zive!?dok sam ostale bacio

Mislim da nisu tacke nego nesto drugo,nije ni zamucenje oka jer su drugaciji simptomi dakle VIRUS X.I tako sada sa teskim srcem pisem ovo, ogorcen iskustvom ali sta je tuje covek zivi dalje.Sada cuvam neke skalare ali uskorose opet vracam na barbuse jer mi ispod svega sto napisem javlja BERBUS TETRAZONA JE NALSPSA RIBICA

McKrsta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 134
Poslato: 28.02.2004 u 18:07 | IP Prijavljen Citiraj McKrsta

ima malih tehnickih gresaka u pisanju ali brzina kucanja je korisna stvar

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 29.02.2004 u 11:07 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Cao Markez,i ja sam imao isti problem pre jedno 2 meseca sa belim tackicama.Neverovatno brzo su se sirile po platikama,ksifoima i zebricama,dok ostale ribe kao da su bile imune.Nabavio sam lek koji se zove Contra-Ichthyo,i resio sam problem u roku od 4 dana.Sa tim sto nisam davao dozu onako kako pise na uputstvu,nego sam smanjio dozu za jedno 20%.Cak nisam koristio ni karantin ili nesto,samo sam izvadio filtere i grunuo aeraciju.Probaj taj lek da nabavis,ja nikad lakse nisam izlecio ribice, a nije mi ostetilo bilje,obojilo ili pojelo silikon.Da kucnem,nikad vise se nisu pojavile bele tackice.Kutija je plava i zelena sa belom siluetom skalara na plavom polju u sredini.

Sto se tice pogibije,bice da si preterao sa lekom ili solju,a obicno se desava da jedna bolest pripremi teren za drugu ili za nekog parazita i to tako ide lancano sve dok ribe ne ozdrave i ojacaju(ili uginu).Bilo dobro da skroz izvadis filter i sve delove od plastike dok ih tretiras lekovima.

Drugarski pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Braco
Član

Član

Član od: 28.12.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 59
Poslato: 01.03.2004 u 00:45 | IP Prijavljen Citiraj Braco

Preventiva u lecenju belih tackica je najpre so,stavio sam u 1l vode oko 6-7 ravnih kasicica soli,zatim ampulu amikacina,sutradan sam stavio metilensko plavo sa danom pauze,zatim zelenu tecnost za unistavanje parazita posto je to parazitarno oboljenje i dalo mi je rezultate.a i obavezno promena 20-30% vode.Pozdrav

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2373 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2