Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 42
Gostiju: 42
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Imam bolesnu ribu? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Mara
Član

Član

Član od: 23.02.2004, Mississauga
Poruka: 23
Pol: Ženski
Poslato: 23.02.2004 u 11:08 | IP Prijavljen Citiraj Mara

Imam zlatnu ribicu bijele boje koja je bolesna.Vec neko vrijeme je, na povrsini vode ,okrenuta je na bok. Molim vas da li neko zna lijek za moju ribicu.   U akvarijumu imam jos jednu ribicu,je li opasno da boravi sa bolesnom ribicom.Ko mi moze dati odgovor, unaprijed veliko hvala.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mara's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mara

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 423
Pol: Muški
Poslato: 23.02.2004 u 17:18 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Mara trebalo bih da je izvadis da ne zarazi druge ribice okrenuta je na bok to nije dobar znak vjerovatno ce umrijeti mozda je stara a mozda bolesna u svakom slucaju ti nju izvadi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1014
Poslato: 23.02.2004 u 19:26 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Neven je donekle u pravu ma koliko to surovo  bilo.Koliko dugo imas pomenutu ribu.Za ovo njeno ponasanje moze biti vise razloga.opisi celu situaciju malo bolje.Sta jos drzis u akvarijumu.?Koliki je akvarijum.?Kolike su ribe?

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 24.02.2004 u 02:12 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Mozda ja gledam u kristalnu kuglu ali meni se cini sledece (ti reci gde gresim):

Samo dve ribice u akvarijumu mene ovo podseca na jako mali akvarijum ili cak staklenu kuglu? Filtracija u tom akvarijumu? Losa ili nikakva? U ovakvim uslovima zlatne ribice nemaju puno sanse za uspeh.

Ako mozes stavi ih u veci akvarijum sa boljom filtracijom. Japanke (zlatne ribice) obicno plivaju na boku kada imaju problema sa vazdusnim mehurom. Uzrok? Amonijak ili zapaljenje vazdusnog mehura ciji uzrok je opet los kvalitet vode.

Probaj da promenis 50% vode cistom vodom istih parametara kao sto je sada uz dodatak nekog sredsva za pripremu vode (Aqua Safe ili slicno).

U svakom slucaju javi nam koliko sam pogodio i kakvo je stvarno stanje kod tebe u akvarijum.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.02.2004 u 03:42 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Bravo ciro ali moj prvi akvarijum koji sam imao sa 4 godine je bio mali tj staklena kugla i zlatne  ribe su mi zivile bas dugo ne sjecam se bio sam mali

Ne vjerujem da je to problem.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Mara
Član

Član

Poslato: 24.02.2004 u 11:16 | IP Prijavljen Citiraj Mara

Trazite da vam dam detaljan opis   svega. Pa moj akvarijum nije mali,dug je 16 inca,visok 11 inca.Pravo da vam kazem da ne znam koliko je to po nasim mjerama.Moze se ubrojati u srednju velicinu.U akvarijumu nema nista sem kamencica koji su dosli uz akvarij.Moje ribice su stare 2godine i6mjeseci.Mislim da nisu stare. Dugacke su 4inca. Sto se tice vode ona je sa cesme.Voda je uvijek 27 stepeni. Akvarij ima svjetlo, poklopac, pumpu za preciscavanje vode,toplomjer. Posaljite mi jos koji savjet za ribice. Zahvaljujem vam se .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mara's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mara

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.02.2004 u 05:39 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Velika ti je temperatura za zlatne ribice Fish

Najbolja temperatutura za tropske ribice je 25 stepeni.

I ako nisi znala zlatne ribe (japanke) vole vise rastvorenog kisika kojeg nema u toploj vodi,to mi rece cira.

Nego  Maro izvadi taj grijac iz akvarijuma ili kupi neke tropske ribice.

Click on image to open in new window

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Poslato: 25.02.2004 u 06:16 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

ma dobro ne mora da izvadi grejac, moze samo da ga smanji na 22-24 C... 27 je stvarno previse... a sto se bolesne ribe tice...nema tu mnogo pomoci.... wecovit nazalost...soon....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

Mara
Član

Član

Poslato: 25.02.2004 u 10:51 | IP Prijavljen Citiraj Mara

Prijatelji ribicama sam promjenila vodu .Odnosno akvarij [imam 2 ista,pa kad je jedan prljav ja ih prebacim u drugi ]. Sad mi recite da li ove moje ribice jedu kakvu travu,i kakvu.   Ne vidim nikakvu promjenu na nizoj temperaturi,. Veliki sam optimista nadam se boljem.Hvala vam

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.02.2004 u 19:36 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Ja mislim da jedu stavi im list zelene salate ispravite me ako grijesim.

Nego jesi li ti izbacila grijac ili smanjila temperaturu...

Ako ti je riba jos ziva mozda i prezivi meni kada se okrenu na bok umru za dan i manje samo ti njima smanji temperaturu i nadaj se boljem.

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Poslato: 26.02.2004 u 03:26 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

pa ne umiru bas za dan dva.... ja sam imala ama bas isti slucaj u akvarijumu od 70 l... od dve japanke koje su kod mene oko godinu ipo dana i do sad su uvek bile zdrave, jedna se samo razbolela i tako je plivala...ma neznam ni ja, preko deset dana sigurno mozda i dve nedelje... a ona druga je pred kraj pocela da joj cerupa peraja i da je cacka jer ova jadna nije mogla vise ni da pliva a kamo li da se brani. Uzas. Meni je bilo zao da je bacim jer to inace ne praktikujem dok god ima nade da se riba izleci.... ali...   

Sto se trave tice Japanke vole da jedu SVU travu (prozdrljivice jedne) ali posebno vole razne vrste plivajucih trava. Onu sto podesca na kabombu, socivicu..itd....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

Mara
Član

Član

Poslato: 26.02.2004 u 08:43 | IP Prijavljen Citiraj Mara

Nevene ja grijaca nemam . Voda se zagrijava od sijalice koja je naslonjena na staklo,a staklo se naslanja na akvarijum.A vodu hladim sa cesme. Iz akvarija izljevam vodu ,a poslije usipam.Mozda malo cudno ali takvi su svi ovdje akvariji.Ja kazem zastarjela tehnologija. Sad sam digla sijalicu da ne grije vodu, pa cu vidjeti.Jos uvijek je na boku ,primjetila sam da je na kratko vesela ,mozda samo par sekundi , pa se opet umiri. Ova druga ribica jos uvijek ima strpljenja dokle ne znam. Inace vole da se igraju. Samo ne znam sta je musko a sta zensko.Da li neko zna. Prijatno,do sutra.

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 26.02.2004 u 08:50 | IP Prijavljen Citiraj Neven

forum_photos.asp?cira <Tu imas nacrtano ko je musko a ko zensko.

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 26.02.2004 u 09:10 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Click on image to open in new window

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2