Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 36
Gostiju: 36
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Voda
 Akvaristika » Voda
Tema Naslov: pala magla Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vendeta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 24.01.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 366
Pol: Muški
Poslato: 16.04.2007 u 12:30 | IP Prijavljen Citiraj Vendeta

imam jedan problem, voda je maglovita, taj aq je uspostavljen jučer, e sada čitao sam po forumima da je to znak uspostavljanja aq,a kao filter koristim filterbox 300, koji se sastoji od biokugla, i glavnog pogona, trenutno je sada u tom aq jedan par skalara i muljar, skalari su blizu površine vode, e sada potreban mi je savijet prebaciti skalare u drugi aq dok se ta magla ne razbistri, ili da ostavim, stavio sam i raspršivač zbog kisika usljed takvog ponašanja, molim za savijete

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
Poruka: 590
Pol: Nije unešeno
Poslato: 16.04.2007 u 15:13 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

ovako trebao si sacekati barem 2 sedmice da se akvarijum   oformi to jest cikliria da se   nastanju korisne bakterije i tako vodu pretvore iz "mrtve" pretvore u "zivu"!

Ja bi ti ovo preporucio :

Uzmi neku tekucinu za brzo cikliranje akvarijuma ima tetrina ja mislim.Svaki dan po 30 a sad posto je tako losa voda po 40% promjeni.Ukljuci najjacu aeraciju da izadje amonijak. Znaci ribe nemoj 4 dana hraniti pa oonda jednom na dan ali samo malo.skalari su osjetljivi na te sitvacije pa ocekuj da ti mozda nece prezivjeti.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Brada
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 187
Poslato: 16.04.2007 u 17:32 | IP Prijavljen Citiraj Brada

Maglovita voda je (najvjerojatnije) rezultat eksplozivnog razvoja bakterija. Kad potroše višak hranjivih tvari, večina izumre, a voda se očisti. To je prirodan proces u cikliranju akvarija. U filter ubaci maksimalnu količinu aktivnog ugljena (za odstranjivanje amonijaka i eventualnog otrova uslijed odumiranja bakterija), ako možeš nabavi jedan paketić GreenX (za odstranjivanje nitrata i fosfata iz vode)!
Uz to, pojačaj aeraciju (zračenje vode) na maksimum, ako možeš udvostruči. Ako imaš nekakvu pumpicu za vodu, usmjeri je prema površini jer se najviše kisika absorbira razbijanjem površinskog sloja vode. Najbolji bi učinak imao filter tipa AquaClear, koji se vješa na vanjsku stranu akvarija, a ima povrat vode kao mali vodopad. Naravno, koristiti će i promjena dijela vode. 

Vendeta
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.04.2007 u 22:31 | IP Prijavljen Citiraj Vendeta

skalare i muljara sam prebacio, sada je aq prazan, usput se zahvaljujem na pomoći, i brada šta je taj GreenX, jel to neka vrsta aktivnog uglja ili???? a inaće koristim aktivni ugalj, to je tetra filterbox 300pumpa. I The oscar šta ti misliš bili pomogao bactozym, za ubrzavanje procesa,

Brada
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 187
Poslato: 16.04.2007 u 22:53 | IP Prijavljen Citiraj Brada

GreenX je aluminijev oksid, a veže na sebe nitrate i fosfate. Jedna vrećica je, mislim za minimalno 3 mjeseca, a ako nema velikih zagađenja i do 6 mjeseci. Koristi se više u slatkovodnoj nego u morskoj akvaristici. Ako ima proizvoda firme Hobby (ugalj), uzimaj njega jer je kvalitetniji. Loš aktivni ugalj otpušta iz svoje strukture mnogo fosfata, pa je više štetan nego koristan.
Premda, mislim da je tvoj problem samo što ti akvarij (voda) nije zacikliran, te da su u pitanju samo bakterije (što sam ti već prije napisao). Takva voda nije baš pogodna za ribe, pa će se razboliti jer su pod velikim stresom. Dobro je da si ih maknuo, nadam se u neki stabilniji akvarij. Ako si ih ubacio u čistu vodu, nisi ništa napravio

Vendeta
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.04.2007 u 23:59 | IP Prijavljen Citiraj Vendeta

taj aq u koji sam ih prebacio je 200% uspostavljeni voda je kristalno čista , i u oba aq su identične pumpe, ma ništa treba se malo strpiti i to je sve,

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
Poruka: 590
Poslato: 17.04.2007 u 00:28 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

ma stavi ali najbolje bi bilo ako imas stare akvariske vode stavis u taj akvarijum i mulja iz nekog prljavog filtera ali nesmije prekid   da traje duze,mislim na kiseonik i protok vode kada budes iz starog filtera mulj prebacivao u novi!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Caut
Član

Član

Član od: 08.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Temerin
Poruka: 13
Poslato: 19.04.2007 u 20:57 | IP Prijavljen Citiraj Caut

Ako je voda mlecno bela , verovatno je buknula infuzorija. Brza filtracija preko aktivnog uglja i ni slucajno sveza voda, jer ce jos vise i brze da se razvija. Pozeljno maksimalno iskljucivati svetlo. Za razvoj im odgovara sveza voda i svetlost. Ukini im to.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Caut's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Caut

Tetka
Novi član

Novi član

Član od: 22.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3
Pol: Ženski
Poslato: 26.01.2009 u 11:33 | IP Prijavljen Citiraj Tetka

I ja sam u problemu . Sinoc smo deca i ja formirali akvarijum (pesak,sljunak,biljke,drvo,kamen....)  sipali vodu iz cesme i nastalo je strasno razocarenje. Kada smo ukljucili pumpu,grejac svetlo izgledalo je kao sa smo sipali mleko a ne vodu.  Panika !  Deca samo sto ne placu a ja ne znam kako da resim problem. U nadi da ce ujutru biti bolje otisli smo na spavanje a uredjaje ostavili ukljucene... Nista bolje.  Sta da radim  

Lipar
Član

Član

Član od: 20.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Kula
Poruka: 79
Poslato: 26.01.2009 u 11:42 | IP Prijavljen Citiraj Lipar

Samo strpljenja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Lipar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Lipar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Lipar

Miki_BL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 405
Poslato: 26.01.2009 u 16:51 | IP Prijavljen Citiraj Miki_BL

Strpljenje je MAJKA akvaristike. Desavalo se i meni kada rasformiram i formiram AQ iznova da bude voda bijela ali ne bas kao mlijeko vec kao jaca izmaglica. Samo dobra filtracija i za maksimalno nekoliko dana ce to da nestane.

Nema potrebe da se mijenja voda za to vrijeme. Zamjenom vode moze samo da se oduzi proces razbistravanja.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki_BL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki_BL

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 26.01.2009 u 18:51 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Tetka
  I ja sam u problemu . Sinoc smo deca i ja formirali akvarijum (pesak,sljunak,biljke,drvo,kamen....)  sipali vodu iz cesme i nastalo je strasno razocarenje. Kada smo ukljucili pumpu,grejac svetlo izgledalo je kao sa smo sipali mleko a ne vodu.  Panika !  Deca samo sto ne placu a ja ne znam kako da resim problem. U nadi da ce ujutru biti bolje otisli smo na spavanje a uredjaje ostavili ukljucene... Nista bolje.  Sta da radim  

ako ribe jos nisu ubacene u akvarijum jednostavno sacekaj da se sve slegne.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2