Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 25
Gostiju: 25
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Mutna voda Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ribica87
Član

Član

Član od: 28.01.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 25
Pol: Ženski
Poslato: 26.02.2007 u 21:54 | IP Prijavljen Citiraj Ribica87

Ovako,imam aq od 40l,atman f102 filter,grijac od 25w,nemam prave biljke,samo umjetne,nemam ni nikakav sitni pijesak,samo malo krupniji i kamencice.

Aq imam vec oko mjesec dana i cistim filter svako 10 dana,mjenjam trecinu vode svako 20 dana.Al mi se ipak voda ponekad pravo zamuti.Do cega bi to moglo biti?

Imam 3 japanke,3 mala cistaca (cory) i sijamskog borca.

Pomozite

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ribica87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ribica87

Don3Richard
Novi član

Novi član

Član od: 23.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Banatski Dvor
Poruka: 6
Pol: Muški
Poslato: 28.02.2007 u 02:43 | IP Prijavljen Citiraj Don3Richard

Takve i tolke aq je najteže održavati.Kao prvo-šta će ti čistač ako nemaš maltene nikakvu podlogu,a i šta on jadan radi kad nema po čemu da pretura???Kao drugo-ako je aq od 40l,tebi bi filter trebao da traje malo više od milion godina bez čišćenja ako redovno dosipavas normalnu vodu,i ukoliko je filter ispravan-bez obzira koje je marke.
Kao treće-te tvoje krupnije kamenice su mi malo sumnjive,moguće je da su krečnog porekla,pa se razlaže odnosno možda je samo jedan kamenčić takav,a to je sasvim dovoljno da ti zamuti vodu zauvek i tada ti nijedan filter ne pomaže,ili možda i pomaže ali jako-jako usporeno,i samim tim ti oduzima volju od držanja akvarijuma.
Isto to važi i za tvoje umjetne biljke,jer se nezna od čega je to i sa čim je to ofarbano.
Ajd proveri sve to pa javi
-----Pozdrav-----
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Don3Richard's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Don3Richard

Ribica87
Član

Član

Poslato: 01.03.2007 u 23:42 | IP Prijavljen Citiraj Ribica87

Ne znam za kamencice,al biljke su kupljene u radnji za zivotinje,valjda nisu neke fuserske...Kamencici mi ne izgledaju kao da se mogu rastvarati,mislim ne razumijem se nesto ali su,uglavnom oni rijecni sareni.

Prodavac mi je rekao da cistim filter svako 10 dana,jer u sebi ima samo 2 male crne spuzvice.

Moze li ovo skoditi ribicama?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ribica87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ribica87

Don3Richard
Novi član

Novi član

Član od: 23.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Banatski Dvor
Poruka: 6
Poslato: 02.03.2007 u 01:52 | IP Prijavljen Citiraj Don3Richard

Često čišćenje filtera nikad nije štetno,izuzev što će to malo da oslabi filtriranje,jer se u filteru naslažu bakterije na spužvu,a te bakterije u stvari filtriraju vodu(malo zvuči glupo)tako da ćeš sa čišćenjem filtera da eliminišeš bakterije koje su u ovom slučaju korisne,odnosno-što češće čistiš filter,to će voda biti mutnija.To neznači da ti je voda samo zbog toga mutna,ali definitivno utiče...
---Pozdrav---
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Don3Richard's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Don3Richard

Sasa007
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Shamac
Poruka: 511
Poslato: 02.03.2007 u 10:42 | IP Prijavljen Citiraj Sasa007

Pokusaj povaditi kamencice, zamenis vodu i ostavis nekoliko dana pa ces videti dali je to u pitanju. A bolje ti je da podloga bude od peska, da imaju cistaci sta da rade. Ja sam u jedan takav mali, koji je predvidjen za mrest, ubacio obican pesak, samo ga dobro oprao.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sasa007's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sasa007

Mmikim
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 182
Poslato: 02.03.2007 u 15:57 | IP Prijavljen Citiraj Mmikim

Napravi biolosku ravnotezu u vodi.Postavi podlogu za biljke,ubaci prirodne biljke,i bice OK za mesec dana,a taj mot.filter ATF102 je samo mehanicki filter(mehanicki cisti vodu u akvarijumu)i prejak je za akv.od 40 lit.

Ribica87
Član

Član

Poslato: 03.03.2007 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Ribica87

Ok hvala puno na informacijama.

Definitivno cu da izbacim kamencice i da stavim pijesak,al za biljke ne znam bas,cula sam da zna voda pobojiti od njih a i imam 2 zlatne ribice,koje koliko ja znam jedu sve moguce biljke...

@Mmikim

A za filter...kako to mislis mehanicki filter?Kakav bi mi jos trebao?

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Poslato: 03.03.2007 u 01:51 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

pa, vidis, kad se kaze mehanicko ciscenje vode misli se na filter koji otklanja okom vidljive necistoce ili djubre {narodski receno}, a pored mehanicke filtracije imas i biolosku. Naime, te malopre pomenute bakterije ti jako mnogo znace za biolosku filtraciju vode.
Razlog zaprljane vode mogu biti i te japanke koje drzis u tom akvarijumu... neki akvaristi ih zovu krmacama :}  Mnogo jedu, a samim tim i mnogo s..u !!!
Probaj da stavis pesak, i da umesto tog filtera postavis spoljni filter u kom ces imati i sundjer i perlon vatu i keramicke perle, kako bi se kolonije bakterija imale gde naseliti. I jos jedna stvar, japanke jedu biljke, ali ne sve biljke. Mogu pojesti samo one koje imaju mekse listove, te ne vidim razlog da  tvoj akvarijum krase vestacke biljke. I biljke su jedna vrsta filtera, i to jako, jako bitna!

Ribica87
Član

Član

Poslato: 12.03.2007 u 21:42 | IP Prijavljen Citiraj Ribica87

Eh ovako,nisam imala vremena da pisem,odnosno da javim,al uglavnom

povadila sam kamenje i u aq stavila pijesak ,ne znam tacno kakav,al uglavnom iz pet shopa,dobro ga oprala i sada nemam nikakvih problema sa mutnom vodom.Voda je super cista.

Hvala puno puno puno na savjetima

zootropic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 119
Poslato: 13.03.2007 u 00:06 | IP Prijavljen Citiraj zootropic

moj ti je savet da staviš što sitniji pesak...kvarcni....da kroz njega ne mogu da propadaju fekalije i ostaci hrane.Po nekim teorijama,najbolji pesak je granulacije 3-4 mm,međutim,tu idu neke fore o biološkoj ravnoteži što spada malo u teorije...kao neka asimilacija organske materije od strane biljaka kroz koren i tra la la...Na sitnom pesku(tzv, nula)sva organska materija se zadržava,tako da nema propadanja u podlogu,i problemi od crnih algi,pa na dalje.Drugo,lako ćeš pokupiti taj otpad pretakačem ili usisivačem (što se kači na pumpu).A,što se tiče ishrane biljaka,koje će kao bez toga,ostati bez hrane,kupiš lepo tečno đubrivo za folijarnu prihranu,i tablete za ishranu preko korena...ponekad uradiš test na Fe...i super!....A,naravno,povremeno koristi Serin nitrivec u kombinaciji sa Sera turbo clear (enzimi i M.O.) koji razlažu organsku materiju...i,iz iskustva,najveće zamućenje vode dolazi usled viška hrane,naročito one jeftine koja u sebi sadrži veštačku boju...ako posumnjaš da je od toga,slobodno nemoj hraniti ribe 2 dana,i videćeš,voda se izbistri..a,kad proveravaš kamen za akvarijum,da bi izbegla krečnjak,sipaj po njemu Sera ph minus,ili CH3COOH...ako kamen počne da peni,ne stavljaj u akvarijum....malo više saveta nije na odmet,čisto da ne gubiš vreme eksperimentisanjem!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi zootropic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor zootropic

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2227 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2