Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 98
Gostiju: 98
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moji ciklidi (jos novih slika) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 26 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Pol: Muški
Poslato: 24.01.2007 u 18:29 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Evo konacno sam ih doveo u red i napravio poneku fotkicu vrsta koje imam
Evo za pocetak mojih omiljenih...znate vec koji su
3 komada,Astronotus ocellatus ili Oskar,nadam se sp.Peru wild ,velicina 14,11,10cm
Click on image to open in new window

Aequidens portalegrensis,mada se moze naci i pod imenom Cichlasoma amazonarum,tako da sem sad malopo pitanju pravog imena.4 komada,od toga jedan matican par.velicine su od 10-15 cm.Jedan je na cuvanju kod mog druga,jer ga udario pubertet u glavu(ciklida,ne druga),pa sad hoce da otme zenku maticnom muzjaku.
Evo ga maticni muzjak

Herotilapia multispinosa,maticni par,muzjak 10 cm,zenka 8.

Cryptoheros nigrofascijatus,muzjak od nikih 7-8 cm,imam josh 3 manja,ali se nalaze u filteru da ne bi upoznali digestivni trakt oskara.Ova vrsta je ubedljivo shampion.

Thoryctis meeki(iznad) i Hemichromis bimaculatus(ispod),obe vrste od nekih 2-5 cm,cekaju na veci dom
bimaculatus(valjda),nisam siguran da su samo neka varijacija lifalilija,no za sada se razlikuju

Hemichromis lifalili,3 komada od oko 5 cm,cekaju na novi dom,tj. veci aq od 100 l

Microgeophagus altospinosa,muzjak od 6-7 cm,nazalost samo njega imam,ukoliko ih neko ima vishak,neka javi na PP.

Evo josh nekoliko fotki

Imam josh Nandopsis salvinije,ali mnogo su mali,oko1,5 cm,pa ih je zeznuto slikati.Imam i Pseudotropheus zebru,11 komada,ali nisam stigao da ih slikam.Americki ciklidi su mi omiljeni,ali ne bih da zapostavim ni afrikance.Ovo su vrste koje trenutno imam.Imao sam josh neke,ali bilo je par nesrecnih slucajeva...
Hvala mnogo onim ljudima(znaju oni koji su) koji su mi pomogli da nabavim neke od ovih vrsta.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 24.01.2007 u 19:34 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Bravo druze mnogo mocno,nikada dosta ovakvih fotki,nego sto prehranjujes oskare pa ti vise stalno na povrsini,videli od ribe leptira!!!

Nego samo jedna stvar koju verovatno znas,hemihromisi su zeznute batice i mogu gadno da naude drugoj ribi,nebitno je kojoj njima su svi meta,naravno nikada neces nista videti,nego samo oziljke u boljem slucaju,oci su cesto ciljna grupa,eto cisto ako nisi znao,jer kada si ispred aq nikada nece napraviti problem,mnogo su namazani,to ti govorim zbog finog drustva koji deli aq sa njima,ako ih gotivis posebno aq samo za njih i komunalce,ali samo one sa debelom kozom.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Punker
Gost

Gost

Član od: 03.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 387
Poslato: 24.01.2007 u 20:40 | IP Prijavljen Citiraj Punker

Druze , fina prezentacija !!!

Punker
Gost

Gost

Poslato: 24.01.2007 u 20:42 | IP Prijavljen Citiraj Punker

Ako  ti treba jos nigrofasciatuma , samo  kazi ...

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 24.01.2007 u 23:53 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Moze Punkeru,ukoliko te ne mrzi da posaljes autobusom,da se malo osvezi krvna linija ovih jagodinskih,jedna zenka bice dosta.
Dario,primetio sam da su hemichromisi zeznuti,grickaju peraja,posmatram ih ja iz daljine,tetre najgore prolaze.Ne drze ih dzabe ljudi sa malawcima.Bice oni kod mene uz centralnoamere,ima mesta dovoljno,a oskari ce nadam se,na leto u veci...nema granica sa ciklidima.A oskari su bili na povrsini jer sam ih hranio i slikao u isto vreme,moguce da su videli od leptira,bili su sa njim  u aq jedno vreme.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 1344
Poslato: 25.01.2007 u 10:32 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Jako lepi ciklidi.Imamo identicne oskare.

DukiNS
Član

Član

Član od: 15.01.2007
Poruka: 16
Poslato: 25.01.2007 u 15:31 | IP Prijavljen Citiraj DukiNS

Ono na prvoj slici iza oskara ti je Aequidens portalegrensis, jos ih ima na slici 8 i 9!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DukiNS's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DukiNS

Vendeta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 24.01.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 366
Poslato: 25.01.2007 u 17:39 | IP Prijavljen Citiraj Vendeta

e Noik vidim da si se uštelio sa ciklidima pa da te pitam valjal držati ciklide manjeg rasta sa drugim ribama recimo sa skalrima pingvinima vrsta tera 2 cm, jer me ta vrsta riba privlači ali je i debelo skupa

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 25.01.2007 u 19:06 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Vendeta,mozes samo juznoamericke patuljaste,kao sto je ova altospinosa,gore na slici.Ima i drugih vrsta,ali su dosta zahtevne.
Duki,ima portalegrensisa na vecini slika,veoma su zanimljivi,narocito kad se mreste.
Cicko,jesu dosta slicni,tvoji stvarno extra izgledaju

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 04.02.2007 u 15:20 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Evo i prvog mresta koji se odigrao u ovom aq pre neki dan...multispinose.Danas su i Nigrosi poceli da se spremaju za mrest,iskopali rupu i znate vec kako ide dalje,sva sreca mladi su pa neprave puno problema,muzjak 5-6 puta veci od zenke,bice i njihovih fotki.Multispinosa je bilo oko 400 komada,oko 200 je odvojeno,a ostatak je sa roditeljima,ali nazalost neverujem da ce preziveti pored svih ovih ciklida.Ovi sto su odvojeni su juce proplivali
Male multispinose

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 04.02.2007 u 15:27 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Citiraj: Noik
muzjak 5-6 puta veci od zenke,bice i njihovih fotki

Ovo jedva cekam da vidim...

Punker
Gost

Gost

Poslato: 04.02.2007 u 15:29 | IP Prijavljen Citiraj Punker

Super su !
Koliko su im stari roditelji ?
Daj jos slika !

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 04.02.2007 u 15:32 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Fenomenalno,ide tebi druze,polako,ali sigurno!!!

Ameri su zakon.....mislim na ciklide

P.S coa to je sasvim normalna stvar kod Americkih ciklida,zenke biraju samo najjace i najkrupnije muzijake,tako da neretko izgleda kao da je muzijak sa mladuncem,a ne sa zenkom,najcesce doduse je odnos velicine upravo kod nigrosa,ali takve zenke su uvek tempirana bomba i imaju srce za tri oskara,to muzijaci dobro znaju,znaci slusaju ih bez pogovora,jedna greska ih moze dovesti u zivotnu opasnost,najmanje sto im se moze desiti da budu iscepani i proterani od strane svoje zivotne saputnice,a posle je jako tesko pridobiti njihovu naklonost.

Eto malo off,ali to su moja zapazanja kroz dugi niz godina gajenja ovog neki bi rekli "korova" od ribe,ali za mene nema lepseg,inteligentnijeg i pozrtvovanijeg ciklida na svetu!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 04.02.2007 u 16:20 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Noik, nemoj prema nekima majka, prema nekima maceha. Nije u redu,zaboravio si na onog malog Hyphessobrycona sto ti izviruje iz 24. slike. Iako nije ciklid, pa bar ga spomeni, ipak je to junak kad zivi sa svom tom bandom 

Jako, jako lep altispinoza

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Skok na forum Ukupno strana: 26 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2