Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 61
Gostiju: 60
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolesti riba Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 05.02.2003 u 00:45 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nisi pogledao kolicinu 10-20L u akvarijumu od 50-60L.

Ja imam akvarijum od 70 litara i nedeljno promenim oko 15 litara i dospem jos oko 5L nedeljno, Doduse ovo dosipanje vode koja ispari se ne racuma ali to je dve kante od 10L.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Llic
Član

Član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 19
Poslato: 05.02.2003 u 01:43 | IP Prijavljen Citiraj Llic

po mom mišljenju učestalost i količina izmjene vode ovisi i o tipu akvarija

Akvarij gusto naseljen ciklidima npr. biotopa jezera malawi, bez biljaka koje bi donekle apsorbirale nitrate i nitrite, te tvrdom vodom u kojoj je opasniji amonijak sigurno traži učestalije izmjene vode od npr. akvarija gusto zasađenog travom (holandski) sa sitnim ribicama i algarima koji "neprljaju" i ne jedu velike količine hrane. U mom akvariju sa oskarima filter nakon par dana izgleda kao onaj mjesec dana u drugom akvariju gdje su razne tetre, tako da ni izmjene vode nisu iste.

Ova tablica je općenito gledan OK, ali ako govorimo precizno onda se to nebi trebalo generalizirati, uostalom tako je i u prirodi, negdje voda teče brzo a negdje je stajaćica...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Llic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Llic

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 05.02.2003 u 07:29 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

U prirodi to zavisi i od godisnjeg doba??? a kod nas od volje i mogucnosti!!!

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Poslato: 05.02.2003 u 18:15 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Da bih malo promenio temu postavio bih dva pitanja koja Ćira moze da prebaci ako je moguće kod Biljaka i Skalara.

1. U jednom odgovoru savetovano mi je da pogledam sajt trpica. com vezano za akvarijumsko bilje . Sajt je odlican . Interesujeme kako moze da se izvrsi download slika i karakteristika bilja.
2. Video sam u zooshopu divne skalare koji nemaju po celom telu krljusti nego su te povrsine nepravilne i matirane i na moje pitanje prodavcu da li su ribice zdrave odgovorio je potvrdno. Zbog boniteta prodavca interesujeme da li je to uobicajna pojava ili je znak mozda nekog bivseg obolenja.Skalari su bili jeftiniji nego uobicajno.
Hvala na odgovorima unapred !

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.02.2003 u 18:41 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Postoje i dijamant ili perla skalari ali nisu mat vec imaju neki vid koze po sebi koja je sjajna, uvozni su i kod nas su malo redji sto nije neobicajeno jer nasi ukrstaju svasta!?!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 05.02.2003 u 22:02 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiranje: Izvorno poslao 24081949 - 05 Februara 2003

Da bih malo promenio temu postavio bih dva pitanja koja Ćira moze da prebaci ako je moguće kod Biljaka i Skalara.

1. U jednom odgovoru savetovano mi je da pogledam sajt trpica. com vezano za akvarijumsko bilje . Sajt je odlican . Interesujeme kako moze da se izvrsi download slika i karakteristika bilja.

Moram da ponovo vidim ja sam skinuo bazu pre dve godine a primetio sam da je bilo nekih manjih promena sa sajtu (sada su sve stavili na ASP) pa mozda vise nema opcija za download. Provericu i javiti ako nista drugo stavicu na sajt one krece fajlove sa opisima biljka.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.02.2003 u 07:08 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Ne znam da li sa farmi u Singapuru ima nekih slika ali ima na resun.com.ch, nesto opreme mada nisam mogao celog da ga otvorim konekcija mi je preko stare centrale pa ne mogu dugo da budem zakacen!!!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 06.02.2003 u 08:21 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Sa tropicinog sajta su uklonili zipovanu bazu biljka ali je imam na disku. Stavicu je na moj sajt pa vas obavestiti o tome kako da je preuzmete.

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.02.2003 u 22:30 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Opet hvala kolike je zapremine tj, MB fail?!?! Da nemas nesto na cd i mi za klub i radnju kao vodic ako imas sadrzaj i cenu mail mi je!!! hvala!!!!!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 24.03.2003 u 07:47 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Sada sam tek primetio ovu poruku od Ace. Fajlovi sa Tropicinog sajta su nekih 10MB ukupno. Baza i slieke u manjoj + slike u vecoj rezoluciji.

Svako ko zeli da mu posaljem bazu i slike u niskoj rezoluciji neka mi posalje mail na aquaria@sezampro.yu

Cekam 7 dana da se jave zainteresovani pa onda saljem jedan po jedan fajl. Ukupno ih je 5 (340, 503, 541, 621 i 781kb) tj 2,7MB

Slacu po jedan dnevno da ne bi skidanje bilo jako mucno i sporo.

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 24.03.2003 u 07:52 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Inace sam hteo da okacim slike skalara koje mi je poslao Dusan i zbog kojih je ova tema i zapocela pa evo ih:

Click on image to open in new window

Ostale slike mozete pogledati u slikama ili preko ovih linkova (da ne usporavamo jako stranicu)

../slike/dusann_aq2a.jpg

../slike/dusann_aq3a.jpg

../slike/dusann_aq4a.jpg

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2