Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 81
Gostiju: 81
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolesti riba Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Pol: Muški
Poslato: 31.01.2003 u 19:54 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Hvala na istrajnoj pomoći!
Ne bih da baksuziram ali se situacija izgleda malo
poboljąava.Ocigledno da izmene vode poboljsavaju situaciu.
Skalar koji je bio blago nadutog trbuha izolovan je u karantinski akvarijum ,mada poąto je akvarijum prazan udara se cesto o zidove i nemam mogucnost regulacije temperature
Bitan mi je disply akvarijum nastavicu sa izmenama vode 20-25%, ali posto u njemu nema nikakvog leka ne vidim razlog da uklanjam aktivni ugalj. Zasada sam odustao od potpunog praznjenja i dezinfekcije istog.

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 01.02.2003 u 01:09 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Ako dodjes do zeolita ili suncevog kamena probaj sa njim on kupi dosta toga u sebe!!!!!

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.02.2003 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Trenutna situacija je sledeća. Izvrsio sam novu izmenu vode(oko 25%),sto ukupno iiznosi četiri takve izmene.Ribice su na postu od proslog ponedeljnika,6 dana,dobijaju minimalne kolicine hrane.Temperatura je stabilna na 25C.Aeracju sam uspeo da povečam dodatnom malom pumpicom Nemam mogućnosti da nabavim zeolitili ili sunćevi kamen ,iskreno za ovo drugo ne znam ni šta je. Voda je bisrta ,ribice su "vesele" i neprimećujem bilo kakve promene. Kod malih skalara  o kojima sam pisao na početku da imaju "zareze kao zilet" drap boje nema nikakvih promena osim,što me je sramota da priznam,mozda je u pitanju i samo pigmentacija,jer su skalari crne boje i teško se uocava da li je parazitska bolest ili samo obična promena pigmenta odnosno prirodna tacka ili šara.Ovo se u svakom slučaju neširi i ne utiče na njihovo raspolozenje.PITANJE Dokle da vršim promene vode.Od uginuća poslednje ribice prošlo je sedam dana,a poslednji loš simptom je bio u utorak kada se jedan skalar blago naduo.

Što se tiče karantinskog akvarijuma u njemu je skalar koga sam izdvojio i gore pomenu sa blago nadutim stomakom.Izvršio sam jedno kupanje u jako slanoj vodi,samo bi zamolio Atosa  da mi odgovori šta znači pet -šest opservacija. Koliko je takvih kupanja potrebno .Inače stanje skalara je nepromenjeno blago nadut stomak ,mozda nešto manje ,ali je objektivno u lošim uslovima na tremperaturi je od 22C takoda je dosta umiren.Mislim da ga neču vrčati u zajednički akvarijum jer se plašim da ne zarazim ostale ribe.PITANJE .kKoliko kupanja treba izvršiti i sa kojom koncentracijom soli. Pozdrav i hvala što jedno početnika zasada uspešno upoznajete sa tajnama akvaristike . Sajt je odličan

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 01.02.2003 u 23:01 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Jedno kupanje je mozda i dosta, ali ja , da priznam nisam procitao da skalar ima podut stomak. E sad to moze biti vise stvari. Kako se saklar ponasa u karantinu, kako pliva kavo je disanje, brzo ili normalno, jel ide na dno ili na povrsinu, pokaci temeraturu na 24-25, testiraj pH i u displayu i u karantinu , uslovi moraju biti vrlo slicni.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.02.2003 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Atos

I jos ovo to je mozda sekundarna bkterijska infekcija. Vec sam rekao nikako antibiotik u vodi. To ti je isto kao da ti uzmes antibiotik pored sebe i da ocekujes meki efekat. Pokusaj pronaci specijalni antibiotik za akvaristiku, ili onda ako nemas neznam sta bih ti preporucio ali moras mu dati putem hrane. Znaci antibiotik u tecnoj formi , umocis hranu, recimo peletu samo pazi nemoj previse antibiotika, samo tako antibiotik ima efekat ako ima potrebe od njega, a u svakom slucaju stiti os sekundarne infekcije. Sipanje antibiotika u vodi je kako da kazem, ubijanje tvog akvarija, ubijas nitrosomanas bacile koje rade nitorgen ciklus.Ja necu da polemiziram ovim stavom sa drugima, ali ti kazem veruj mi. Ti vjerojatno znas kakve posledice daju antibiotici i kod ljudi kamo li kod riba.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 02.02.2003 u 10:01 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Uspeo sam temperaturu da doteram do 24C.Skalar u karantinu pliva (lebdi) pri dnu ili je na samom dnu.Ubrzano dise, na momente se kao protrese  ili zadrhti, reaguje kada ga plasis.Meni nije cilj da ga spasem, jer je pre mesec dana preyiveo trulenje peraja ,tako da nije izgledan,ali ako utvrdim sta je sa njime ,znacu i sta je bilo u glavnom akvarijumu.U glavom akvarijumu je situacija naizgled potpuno uredu,samo neynam dali da dalje menjam vodu.

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 02.02.2003 u 10:09 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nastavi sa promenama ali smanji intenzitet. Recimo svaki drugi dan 20% pa 3 treci recimo ovako:

20%---0%---20%---0%---0%---20%---0%---0%---20%---0%---0%---0%---20%---...

Uglavnom dobra je praksa jednom nedeljno promenuti 15-20% vode i u akavrijumima u kojima je ciklus kruzenja azota uspostavljen jer na taj nacin ne dozvoljavas da ti se u akvarijumu nakupe nitrati...

Samo ako imas puno biljka u akvarijumu i ako dobro uspevaju i moras da ih redovno cupas, e onda mozes da ne menjas vodu jer biljke koriste nitrate za rast.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.02.2003 u 06:37 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Treba pustiti da priroda ucini nesto netreba preterivati sa promenama vode jer se na takav nacin ponekad izgubi sam ciklus za stabilizovanje aqvarijuma??!!??

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 03.02.2003 u 07:17 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Jednom nedeljno nije strasno. Gore je kada se u vodi nakupe nitrati.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.02.2003 u 22:56 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Situacija u velikom (disply) akvarijumuje (100 litara )              potpono je stabilna. Trenutno u ovom akvarijumu je 4 skalara ,par kolisa,jedan trihogaster,dva oklopna somcica kao cistaci i algar.Da li dodavati novih skalara,umesto onih sto su pocrkali.
U karantinskom akvariumu skalaru je spao otok stomaka ,ali ce ostati tu 20 dana da se uverim da je sve uredu.
SVIMA PUNO HVALA , SPASLISTE JEDAN AKVARIUM I DOBILI NOVOG CLANA AKVARISTU

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.02.2003 u 23:24 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Eto vidis sve ce biti u redu , ne bih isao sa takvim cestim promenama, bolje je 7-10% na 7 dana. Riba ti je dovljno mozda i previse , ako stavis jos mozda ti sistem nece biti u stanju to preraditi.

Pozdrav

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 04.02.2003 u 02:06 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Drago mi je da smo pomogli!

Sto se vekilih promena tice ovo je tabela iz Serinog uputstva "Natural Aquarium Maintenance and Water Filtration":

Zapremina u L Promena u L Promena u % Ucestalost
50-60L 10-20L 17-33% nedeljno
80-100L 20L 20% nedeljno
110-120L 20-30L 17-25% nedeljno
160-200L 30-40L 15-20% nedeljno
250-300L 50-60L 17-20% svake dve nedelje
>300L Priblizno 20% 20% svake 3-4 nedelje

Promenu u procentima sam ja izracunao tako sto sam kolicinu vode koja se menja podelio sa zapreminom akvarijuma (veca vrednost).

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2003 u 22:43 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Slicno nesto daje i SERA u svojim vodicima, cak se intezivno preporucuje zamena ali i odstojale vode.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2003 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Gledajte ja se ne slazem sa tolikim postotkom promjene vode, pa sa tim procentom to mi lici na pre 20-30 godina kad su ribe drzali u akvarijumima i menjali 50%vode svaki dan i molili se da sto duze prezivi, vreme kad se nije znalo za ntrogeni ciklus i sl. Promena vode je neophodna ali svakako ne 33 % na 7 dana.

Pozdrav

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2