Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 69
Gostiju: 69
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Opet povlacim pitanje brzine foruma Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2004
National Flag of Brazil Brazil, São Paulo
Poruka: 868
Pol: Muški
Poslato: 04.11.2006 u 16:07 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Opet otvaram pitanje. Forum je mnogo, mnogo spor.

Analiza:
Nije problem kolicina podataka, jer je testirano na mom kucnom 2.2 Mb linku.

Neki linkovi na forumu (neki od banera, koji linkuju negde), imaju strasno los odziv. Usled toga, nova funkcija "wait forum is loading", koja ne dozvoljava pristup icemu, blokira dok se sve stvarno ne ucita. Znaci, sama implementacija toga, usled sporosti drugih servera, koci stvari.

Cookies su namesteni da se ucitavaju na kraju, sto opet onemogucava koriscenje dok se sve ne ucita.

Ne znam da li ima jos nesto, ali to je od prilike to.

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 04.11.2006 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Da li sam senilan, lud, blesav ili sve to zajedno???

Citiraj: Beli
Opet otvaram pitanje. Forum je mnogo, mnogo spor.

Analiza:
Nije problem kolicina podataka, jer je testirano na mom kucnom 2.2 Mb linku.

Neki linkovi na forumu (neki od banera, koji linkuju negde), imaju strasno los odziv. Usled toga, nova funkcija "wait forum is loading", koja ne dozvoljava pristup icemu, blokira dok se sve stvarno ne ucita. Znaci, sama implementacija toga, usled sporosti drugih servera, koci stvari.

Još jednom: Da li sam senilan, lud, blesav ili sve to zajedno???

Funkciju "wait forum is loading" sam ukinuo ima jedno mesec dana a možda i više (posle poslednje bobanove poruke na tu temu), tako ne nemam pojima kako si ti uspeo da to dobiješ???

Što se tiče bannera svi osim Radara su na ovom serveru. Radar može da se isključi ako vam smeta.

Citiraj: Beli
Cookies su namesteni da se ucitavaju na kraju, sto opet onemogucava koriscenje dok se sve ne ucita.

Ne znam da li ima jos nesto, ali to je od prilike to.

Ne znam otkuda ti ovo da se cookies učitavaju na kraju ali to nije tačno.

Još uvek ne mogu da shvatim otkud ti "wait forum is loading"?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Sladjana
Član

Član

Član od: 13.08.2006
Poruka: 58
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.11.2006 u 18:54 | IP Prijavljen Citiraj Sladjana

Strasno  me  nerviralo dok se ne ucita.Zadnjih dana ga nema

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sladjana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sladjana

boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.11.2006 u 22:45 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Beli analiza ti je pogresna :)

Prvo Cira je vec rekao  da ce da resava problem brzine u skladu sa slobodnim vremenom sto znaci da ce da resava. Jedan rezultat toga je uklanjanje te javascript. Mozda i ljudi na tom SOOP-u rade na izradi validnog i prikladnijeg html-a za forum pa Cira ceka da se to uradi.

Cookies se salju u header-u pa nema nikakve logike da se kaze da se oni ucitavaju na kraju cak naprotiv, to se ucitava prvo jer tvoj browser salje podatke iz cookie kada zahteva ostale podatke.

Vise tehnicki, cookies se ne ucitavaju nego se setuju a to radi tvoj komp na osnovu podataka iz header-a. Cak i da iskljucis cookies u browser-u sajt je pristupacan i radi osim funkcija koje zahtevaju cookies.

To sto ti imas brzu vezu ne znaci ti mnogo. Kada ti zahtevas ovu stranicu ti se nadjes na "listi cekanja" znaci u redu i to na kraju. Ako su na sajtu deset posetioca koji zahtevaju 100 Kb onda je to skoro 1 Mb. Server je dosta brz i to je igrarija za njega ali dzabe kad mnogi ispred tebe imaju sporu vezu pa to neide bas tako brzo a ti cekas sa svojih 2 Mb vezom. Opet server je "pametan" pa i to resava ali red postaje jos veci i veci. Naravno sve su to milisekunde ali se to nagomila pa sve to postanu i sekunde pa i minuti za nekoga. Deset posetioca je banalno mali primer. Kada uleti google on zahteva stranice kao stotinak posetioca odjedanput jer on ne cita poruke kao mi. Naravno uz sve to ide i dodatno vreme generisanja stranica od strane servera. Ima tu svasta.

Stranica mora da se skracuje i da joj se smanji velicina. To je prioritet. Moj sajt ima manje od 10 Kb, da sada ne listam ostale ali vecina je ok. Microsoft.com ima oko 30 Kb a ovde oko 100 pa i mnogo vise.

Slike samog sajta su ok a svi koji kace slike treba da ih podese za web. Svako treba da zamisli sebe kada ucitava neku ogromnu sliku.

Da vise ne duzim. Server kakav je takav je. To je nesto sto mi ne moze da menjamo. Veza na kojoj je server isto tako i generalno to je ok. Nase veze su u skladu sa nasim mogucnostima, kako tehnickim tako i finansijskim. Jedino sta moze da se menja su detalji koje sam naveo u proslom komentaru a to je relacija html - css - javascript. Nakon sredjivanja toga Cira postaje nemocan da uradi bilo sta po pitanju brzine jer je to onda van njegovog domena.

Vratimo se na akvaristiku jer ja stvarno ne vidim sta vise moze da se kaze po ovom pitanju a da se ne vrtimo u krug.

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.11.2006 u 20:14 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Pa ja ne znam sta ste uradili. Sinoc je i dalje bilo one skripte, evo sad je nema.
Stranica se ucitala u roku od odmah, a inace ono sto nikad nije radilo na linuxu (da se zapamti login), je proradilo.

Ako je nesto chachnuto, svaka chast. Sad radi kako treba.
Preksinoc nije.

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 05.11.2006 u 20:17 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Jedino što sam jako mrko i besno pogledao header.asp. Mora da je to upalilo.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
Poruka: 856
Poslato: 06.11.2006 u 10:03 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Hm zona sumarka.

Za vikend sam bio u ZR i preko dial-up sam imao cuvenu poruku wait... (subota pre podne). U BG preko adsl nema te poruke vec toliko da sam i zaboravio da je i bila

Andros
Član

Član

Član od: 02.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 88
Poslato: 06.11.2006 u 14:19 | IP Prijavljen Citiraj Andros

Odziv site-a kod mene je OK ali mi malo brljavi prijavljivanje. Iako je postavljeno na automatsko, potrebna mi je prijava i to par puta nece da prodje pa moram da kucam ponovo...

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.11.2006 u 00:12 | IP Prijavljen Citiraj Beli

to ni meni nece.. nekad (retko) hoce, ali obicno se ne loguje sam

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2