Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 29
Gostiju: 29
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Ogroman problem-Hidre ili puzevi???? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Miki
Član

Član

Član od: 15.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 95
Pol: Muški
Poslato: 20.01.2004 u 00:40 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Ovako u malom akvarijumu mi se od juce po staklu pojavilo mnogo ALI MNOOOOGO malih crvica od 1-2mm.Sad ja mislim da su to ostavili puzevi jer odkad su oni dosli pojavile su se bele caurice na staklu i odatle izlaze ti mali crvici.Zovem coveka koji mi je dao puzeve on kaze da su suvise mali da  bi se ramnozili i da sam dobio hidre i da odmah uradim nesto povodom toga.Razgovarao sam sa Faunom on misli(nije siguran)  da su to larve puzeva?Sta je to ustvari? Nisam uspeo da slikam crvici su suvise mali.U tom malom avakrijumu nemam nijednu ribu samo puzeve i bilje.E sad da li da izbacim svu vodu i isperem sonom kiselinom ili da trazim neki lek.PREPORUKE!!!!!

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
Poruka: 751
Poslato: 20.01.2004 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Hmmm... prvi put cujem.
A zar nisu hidre organizmi koji izgledaju kao male palmice od par milimetara i koje se jako sporo krecu? . A crvici su crvici.

Ja da sam na tvom mestu.. ja bih ubacio neku ribicu i ona bi potamanila sve to.
Koji puzevi su u pitanju?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.01.2004 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

I zaboravih.. mislim da puzevi nemaju stadijum crva.. odnosno larve? vec odmah budu mali puzici.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Miki
Član

Član

Poslato: 20.01.2004 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Puzevi su oni zuti amazonci...A ortak mi je nasao ovaj lek:Against snails,polips,hidra,discvoms..Dal da uzmem to?Nadjite opis hidre sto pre!!!!Ovo je bas malo nekrece se ono bas sporo izgleda kao crvic..

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 20.01.2004 u 01:48 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Hidra je dupljar -nikako nije crvolika .Markusovo poredjenje sa palmicom  je genijalno.Obzirom na tvoj opis , to kod tebe ne lici na "Palmicu" znaci nije hidra.(ili si mozda opisao lose)Mada su ,ovakve prognoze na slepo veoma nezahvalne ,moj predlog bi bio da u nekoj knjizi za pocetak pogledas pod planarija .Ako si posle toga siguran da nije ni ona ,onda te molim da u sledecem javljanju budes detaljniji sa opisom.(sve sto primetis napisi,Npr kako se krece,itd)Nema razloga za paniku nacicemo sta je .Slicnih malih  gadosti u ,slatkoj vodi ima mnogo .Mali broj njih je konkretno opasan za ribe.

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.01.2004 u 02:33 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Ma kazem ti.. ubaci nekog predatora u akvarijum i malih gamadi nece vise biti . Ustedeces pare za taj preparat

Kao sto Octopus rece.. nema  panike..
Znaci moje odokativno misljenje je da nisu ni hidre ni puzevi vec crvici, gliste ili larve ko zna cega iz spoljasnjeg sveta. 
Mislim  da se to i meni davno pojavilo u nekom mrestnom akvarijumu.. nisam obracao paznju

Miki
Član

Član

Poslato: 20.01.2004 u 02:35 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Ne lice na palmicu to je 100% znaci kao crvic mnogo su mali, bele su boje i ono idu idu pa stanu.ALI IMA IH MALI MILION!!!!!!Gde li ima na netu da se nadju slike!?

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.01.2004 u 02:39 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Eh.. da sad imas neku mladj pa da ih hranis sa njima 
A sto u tom akvarijumu ne drzis ribe?
kako ti opstaju biljke i puzevi?

Miki
Član

Član

Poslato: 20.01.2004 u 02:55 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Kako mislis kako mi opstaju biljke?Normalno:) Pusevi-hranim ih :) Evo slike...Click on image to open in new window

Miki
Član

Član

Poslato: 20.01.2004 u 02:56 | IP Prijavljen Citiraj Miki

NA gornjoj slici vidi se na staklu..evo jos jedne ali losije Click on image to open in new window

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Pol: Ženski
Poslato: 20.01.2004 u 05:50 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

E Miki...nemoj da te to uopste brine. Kad ubacis bilo koje ribe u taj akvarijum pojesce sve te crvice... znam na sta mislis ali nemam pojma kako se zovu, imala sam ih i ja u mom akvarijumu koji je takodje bio prazan bez riba... cim su stigle ribe, nestali su crvici
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

Fauna
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.11.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 230
Poslato: 20.01.2004 u 06:07 | IP Prijavljen Citiraj Fauna

Nisam siguran ali mislim da ti to dolazi iz podloge.Zato nemoj rizikovati promeni komplet podlogu. Kao sto sam ti rekao danas prokuvaj dobro podlogu,akvarijum dezinfikuj, bilje ukloni, pa sve iz pocetka.To je mozda najefikasniji lek u ovome momentu,posto ne znamo kakav je to metilj. Mozda ce biti kasnije skuplji lek ako cekamo.

Nemoj se previse zamarati oko toga i nemoj previse rizikovati. Problem moze nastati i kasnije, bez obzira da li su ti "crvi" u ovome momentu opasni po ribe. Mogu indirektno biti opasni. Mislim na njihovu probavu i njihove produkte te probave.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fauna's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fauna Poseti Fauna's Homepage

Miki
Član

Član

Poslato: 20.01.2004 u 08:20 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Cime da dezinfikujem akvarijum?

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 20.01.2004 u 08:37 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Miki
Cime da dezinfikujem akvarijum?

Pa eto Varikina,jeste jedan dobar dezinficiens

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2