Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 61
Gostiju: 61
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Zasto je forum katastrofalno spor? II (Tema zaključana Tema zaključana) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 17.10.2006 u 08:47 | IP Prijavljen  

Evo posto je Cira zakljucao temu Zasto je forum katastrofalno spor? a ja sam malo zakasnio sa javljanjem a mislim da je to ipak vazno pitanje i da moze da se dosta toga uradi uz malo volje i truda evo da napisem komentar o tome pa kako bude.

Ciro iskreno da ti kazem mislim da ti ne bi trebao tek tako da prelazis preko ovih komentara i da sve tako preseces. Ljudi ovde dolaze da bi se druzili itd pa zato ne bi bilo lose da se sve to malo popravi da bi svima bilo lakse a naravno i sve brzo. Uz malo volje mnogo toga moze da se popravi.

Da li je sporo ili nije to je pitanje. Ja sam na ADSL i stranica mi se ponekada ucitava skoro 3- 4 sekunde a to je sporo za ovo brzinu koju imam.

Pogledaj sada cinjenice koje su tu prisutne i koje doprinose da sve ide sporo.

Stranica, ama bas svaka je preteska do zla boga. Index foruma je preko 100 Kb bez slika i dodatnih boksova kada sam posetioc, znaci samo tekst html a evo ova stranica koju sada citas je skoro 100 Kb bez ovoga teksta koji ce jos da je poveca. Opet da kazem to je samo text/html bez media fajlova. kada se ulogujem onda ode preko 120 Kb.

U pravu si kada kazes da ovo ne treba da se kesira. Potpuno tacno ali kazi mi zasto se nepotrebne stvari nalaze na stranici i salju na svaki poziv a mogi i trebaju da se kesiraju. Javascript mogu  da budu u eksternom fajlu, ucitaju se jednom i to je to.

Zasto se ne koristi CSS kako treba. Zasto toliko style atributa u hard kodu foruma. Zar je to tesko da se stavi u CSS fajl i da se opet ucita jednom. Koliko vidim klase su vec definisane pa bas zato mi to nije jasno. Ako to uradis tako onda ces da smanjis stranice skoro deset puta a to bi onda  bilo vrlo vidljivo sto se tice brzine. Cak da je smanjis i na nekih 30 Kb bilo bi od koristi mada je i to puno. Ako se jos ubace i slike u poruci onda je sve mnogo gore.

Druga stvar koja isto tako sve komplikuje je validnost stranice.  Ja neznam ko je ovo radio ali ako proveris da li je stranica uradjena po propisima i standardima dobijes 378 gresaka. Ni sam ne znam sta da kazem na to a kako se oseca nas browser kada parsira stranicu ko zna. Dobro je sto ne moze da place od muke a mi to da slusamo ali zato mnogima ostaje da se pitaju zasto je sve tako sporo.

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.akvaristi ka.org%2Fforum%2Fdefault.asp

"Please wait... Loading....."  je samo kozmetika koja nema nikakvu svrhu a sama po sebi vrlo povecava samu html stranicu. Da nije toga bilo bi malo brze. Cak sta vise to je klijent side pa kad se iskljuci javascript opcija u browser-u sve to deluje vrlo ruzno jer ta slika stoji stalno na stranici.

Na sve ovo ne treba da se tek tako zaobidje i sporost veza koji ljudi imaju pa kad sve to dodje na gomilu eto ti jada.

Eto da neidem dalje jer je i ovo puno pa ti sada vidi da li ljudi kukaju bez veze ili ne i da li treba da se tek tako presece ovakva diskusija. Ljudi mogu da izgube volju za ovime usled te sporosti a to bas ne bi bilo dobro. Secam se kada sam bio tamo i koristio vezu koju sam imao i pokusao da dodjem na sajt. Bilo je mucno.

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 17.10.2006 u 09:01 | IP Prijavljen  

Sve je ovo jednom davno već ispričano. Forum je takav kakav je. Ne mogu sve pisati izpočetka jer to nije posao za jednog čoveka. U planu su neke novine na Soopu ali ko zna kad će to da bude.

Zbog svega toga sam i  postavio http://www.akvaristika.org/mobile/ Verziju foruma za PDA i mobilne telefone koja je oslobođena svaki sličica i učitava se maksimalno brzo.

Pa šta kome odgovara neka to koristi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 17.10.2006 u 12:20 | IP Prijavljen  

Ja bih samo da dodam pitanje,kako to da se neki zale,a neki ne,cak sta vise zale se uglavnom ljudi koji imaju super brz pristup internetu,ADSL,wireles,kablovski itd. ja se ne razumem u nacin rada jednog sajta ali kada se setim samo Dial-up konekcije dize mi se kosa na glavi,dali smo mi postali svi tako brzi i navikli na brze konekcije nebi rekao,mozda mladje generacije,ali samo se setite prvih pentiuma,koji na zalost nikada nisam imao,prvi racunar mi je bio AMD K6 na 450 MHz,kolicinu memorije necu ni da pominjem,koliko smo samo cekali da se neka igrica ucita,a sada ljudima smeta da cekaju par sekundi nakon sto kliknu misem,ovo nema neke veze sa internetom i njegovom brzinom ali cisto poredjenja radi,nista mi nije jasno,ja na poslu imam ADSL,a kod devojke wireles i tako surfujem po netu,ne da mi je sve mega brzo nego se svaki put obradujem jer se secam kako je to nekada bilo,cak sta vise cesto me iznervira ADSL koliko brzo radi,jer kliknem nesto pa jos nesto i to tako brzo odradi da vise neznam sta sam hteo da otvorim i gde sam trenutno,mozda sam ja lud pa se nezalim ali tako je!!!

Hocu reci sta je tu "katastrofalno sporo" kada je "mega brzo",barem meni tako izgleda!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bubush
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 260
Poslato: 17.10.2006 u 12:23 | IP Prijavljen  

naspram ciklidi.org,akvaristika je munjevita..

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 17.10.2006 u 12:31 | IP Prijavljen  

Mislim da nema potreba više diskutovati. Ja ću se potruditi da sajt ubrzam koliko mogu ali to sve zavisi od mog slobodnog vremena.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Skok na forum  

Žao nam je, ne možete poslati odgovor.
Ova tema je zatvorena.

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2