Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 88
Gostiju: 88
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Tekstovi
 Akvaristika » Tekstovi
Tema Naslov: uticaj akvaristika.org. na jednog člana Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Pol: Muški
Poslato: 22.09.2006 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Danas sam ukapirao da se navršilo godinu dana mog članstva na ovom forumu,a onda sam razlistao slike mog akvarijuma i video gomilu promena ,uglavnom na bolje zahvaljujući vašim kritikama ,pohvalama,savetima ,a i nekim fazonima skinutim sa ovog ili nekih drugih sličnih sajtova. Suština je da je ovaj sajt uspeo da u meni ponovo razbudi ogromno interesovanje za akvaristikom ,koje je nekoliko godina čvrsto spavalo,dok sam bio zaokupljen drugim stvarima.  I pre poseta ovom sajtu smatrao sam sebe iskusnim akvaristom,s obzirom na staž,i neke uspehe  sa uzgojem riba I bilja,ali sam shvatio da je moje znanje I iskustvo bilo puno rupa koje su me konstantno vraćale na početničke greške,što je u stvari I normalno,jer svi mi ustvari samo eksperimentišemo I učimo ,posebno kad se nešto novo pojavi u našim akvarijumima . I tako je moja razbuđena okupacija aquascapingom kulminirala sa sve češćim posetama sajtu i eksperimentima izvedenim u mojoj radionici(akvarijumu),a verovatno su svi članovi ovo iskusili,pa evo da vam prikažem evoluciju mog akvarijuma u zadnjih godinu dana čisto da vidite uticaj akvaristika.org  na jednog akvaristu.

Click on image to open in new window

1.faza mračna šuma u kojoj neke biljke rastu,ali dosta njih I propada I jako svetlo koje zbog zasene ne može da prodre do nižih biljaka,dok velike biljke bujaju ,gomila mulja,zbog loše filtracije,I utisak nesredjene džungle tj.starog zapuštenog akvarijuma .Akvaristika.org budi interesovanja.

2. faza mračna šuma ali sa nekim novim biljkama ,svežim .tek kupljenim tako da izgledaju jako lepo,dodato gro lux svetlo,ali je sada osvatljenje jako slabo,što se odražava na propadanje nekih biljaka .Eksperimenti sa svetlom ,čitanje iskustava .

3.The Silent kingdom of Anubia , konačno dobra kombinacija svetla ,biljke lepo rastu,one nove biljke se primaju ,puštaju novo lišće a odbacuju staro,medjutim I dalje je to džungla ,I dalje je u ovoj fazi,kao I u predhodnoj  presudan uticaj baze biljaka,tj.nabavljanje novih vrsta bez obzira na to kako će se one uklopiti

4. The Silent Kingdom of Anubia, e sada se polako uvodi pojam Aquascaping u ovu priču,ali dosta oprezno, nekim promenama pre svega u prednjem delu pokušavam da malo to sklopim,po nekim estetskim kriterijumima. Napred je sredjeno po nešto ali je pozadina I deo gde su cryptocoryne I dalje divlji.

5. The Silent kingdom of Anubia, počinje se sa sredjivanjem zadnjeg dela , izbacuje se Ludvigija ubacuje se stargras,i razredjujue se C.usteriana. Karakteristično je konstantno prebacivanje nekih Anubija sa že ljom da daju što bolji efekat,što će neke skupo platiti propadanjem listova,a neke i odumiranjem

6. Faza pucanja filma i jednog velikog Aquscaping poduhvata,posle listanja raznih galerija i traženja ideja ,sve biljke su izvadjene i ponovo rasporedjene ,pokušaj da se napravi lepo sredjeni holandski akvarijum,ali sa vrstama koje se baš ne koriste često za ovakve akvarijume,tj.krupnolisne biljke,koje u principu sporije rastu,dok se tipični holandski akvarijumi baziraju na raznovrsnom sitnolisnom bilju koje brže raste,sa ponekom krupnolisnom koja će davati kontrast. I opet greška,izbacivanje ludvigije i stargrasa,i u akvarijumu ostaje samo ,po mojoj želji krupno lisno bilje,a remećenje ravnoteže  i nedostatak velikih potrošača hranljivih materija iz vode dovešće do bujanja končastih algi.

7. The Silent kingdom of Anubia new set up , dodavanje novih panjeva da se zaokruži ambijent i da se da malo na kontrastu,sve prelepo i onako kako sam planirao,osim končastih algi koje se kače na sve biljke u prednjem delu.Biljke rastu ,ali jako sporo,ja im dodajem djubrivo ali to pospešuje rast algi i jedino rešenje je da se u baci neki veliki potrošač,tipa Hygrophyla ili Ludwigia ili hrast ,koji će dovesti stanje u normalu.

8. Konačna verzija,tj.za sada konačna verzija,ubačeni potrošači Hygrophyla i hrast,izvedene još neke sitne intervencije,tipa ,odvajanje E.tenellusa od Sagitarije,jer su počeli da se mešaju. I to je za sada to ,ostaje mi samo najbitnija stvar,u akvaristici i uzgoju biljaka, strpljenje. 

Nadam se da će i ostali članovi napisati svoja iskustva vezana za ovu temu.

Pozdrav svima !

Nane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Kladovo
Poruka: 105
Poslato: 22.09.2006 u 13:38 | IP Prijavljen Citiraj Nane

Bravo,majstore!! Iz mog ugla, su i neuredjene dzungle u prvim fazama ok,ali ovo zadnje...

Vidi se kad neko zna sta hoce,a  to i ume to da sprovede.Primetno je iskustvo u svemu tome,a naravno, puno rada i ljubavi.

Jos jednom, svaka cast majstoreeeee!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nane's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nane

Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Poslato: 22.09.2006 u 15:23 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

Sta reci osim.... majstore!!!

Akvaristika.org je i meni mnogo pomogla iako sam jos pocetnik napredovao sam jako puno od uclanjenja na sajt!!

Samo tako nastavi sa akvarijem!!!

Vaso
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2004
National Flag of Switzerland Switzerland, Luzern, Loznica
Poruka: 1228
Poslato: 22.09.2006 u 15:46 | IP Prijavljen Citiraj Vaso

odlicno... 

Dado-Sa
Član

Član

Član od: 11.11.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 24
Poslato: 22.09.2006 u 16:09 | IP Prijavljen Citiraj Dado-Sa

Vrlo poucno i vrlo lijepo

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3055
Poslato: 22.09.2006 u 16:56 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Svaka cast druze na ovome,mada ja nisam nasao zamerku ni jednom setup-u aq,ali ti to sigurno bolje znas,slatkijeh li muka oko aq!!!  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Raxy
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 412
Poslato: 22.09.2006 u 18:09 | IP Prijavljen Citiraj Raxy

Extra! Mislim sta reciii !!!!!!!!!!!

Malke 2
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.04.2006
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 344
Poslato: 22.09.2006 u 18:27 | IP Prijavljen Citiraj Malke 2

Ma stvarno perfektno!!!

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Pol: Ženski
Poslato: 22.09.2006 u 20:22 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Ti već znaš kolko se divim tvome poduhvatu i uopšte tvom aq i tvom poznavanju bilja.

Lepo si rekao sve ono na početku- u uvodu priče. Ja se samo nadam da ću jednoga dana kad porastem imati bar sličan aq......zasad brljam eksperimentišem i učim od najbolih ..... pa valjda ću nešto i da nučim

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.09.2006 u 14:35 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Ljudi ,hvala vam na pohvalama ,ali ja sam mislio da vas podstaknem da i vi nešto napišete ili pošaljete neke fotke vezane na ovu temu,tj.hteo sam da vidim uticaj sajta akvaristika.org  na vas i vaš akvarijum. Uvek me je zanimalo posmatranje promena u jednog akvarijum ,tj. evolucija i sazrevanje akvarijuma i samog akvariste. Pa bih vas zamolio da vi napišete nešto o vašim akvarijumima i naravno da to sve začinite slikama .  Pozdrav svima.

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.09.2006 u 14:37 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Takodje mislim da će ,naravno i uz vaše poruke,ova tema biti veoma korisna kako za nesigurne početnike ,tako i za iskusne akvariste ,koji će iz toga moći da uhvate poneku pouku.

Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.11.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Slavonski Brod
Poruka: 631
Poslato: 24.09.2006 u 17:24 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

Što reći osim-čarobno.

Malke 2
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.09.2006 u 17:38 | IP Prijavljen Citiraj Malke 2

Ma procenite sami uticaj , neverovatno zar ne!

Pre!

Malke 2
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.09.2006 u 17:48 | IP Prijavljen Citiraj Malke 2

Evo ispravke

Pre!!!

i naravno uticaj akvaristika .org na uredjenje aq i fotografiju (ova fotka je jos i sa mobilnog a ona prethodna sa digitalcem) . Pa procenite sami

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2666 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2