Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 78
Gostiju: 78
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Organizmi
 Akvaristika » Organizmi
Tema Naslov: morski u slatkovodni akvarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Tanja.dj
Član

Član

Član od: 11.08.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 53
Pol: Ženski
Poslato: 13.08.2006 u 12:37 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

Click on image to open in new windowClick on image to open in new window Lavovi su zaista mnogo lepi ali je tesko naci lepe i krupne obicno prodaju (kada imaju ) zakrzljale primerke. Ovi moji koje sam sada dobila su izuzetni zbog toga sto mi je ta firma koja je duzna nadoknaditi stetu dala iz svog privatnog aq inace ih verovatno ne bi prodavali ili mozda za neki veliki novac.

Istina je, jesu otrovni, ubodom svojih peraja mogu paralisati coveku ruku (meni su rekli cak i za ceo zivot). Sto znaci mora se voditi racuna da nekome ne padne na pamot da ih pomazi  

Dogodilo mi se da mi je lavic kog sam imala ranije iskocio iz aq da ulovi leptirica koji je uleteo zbog reflektora -jedva sam se snasla da ga vratim a ne dodirnem...

lavic je srecom taj skok preziveo a ja sam odmah zvala "doticne" da mi stave poklopac jer su mi rekli,kada su pravili i postavljali aq, da mi poklopac ne treba  jos jedan primer njihove "strucnosti"...

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 13.08.2006 u 12:44 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Evo ja bih ti predložio,da ogledaš ili Malawi ili Tanganyika ciklide.Mislim da bi ti ciklidi bili adekvatna zamena za morske ribe iz prostog razloga:

• slična dekoracija ko za morske /kamenje i pesak/
  • živih i jako koloritetnih boja /pogotovo Malawi ciklidi,koji jih nazijavu i najlepšim slatkovodnim "koraljnim2 ribama/
  • ciklidi su se razvili iz morskih riba

i imaš u BG neku jako dobro založenu radnju /vozi tramvaj broj 2(ako me meorija ne vara),sidješ na stanici kod Bajlonove pijace,ideš malo nazad i eto ti te radnje.No preko puta jeste i Skadarlija)

I šta da ti kažem,idi,vidi,odliči se.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 13.08.2006 u 14:07 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Bojko, tramvaj broj 2 vozi u krug u oba smera. Tvoje objasnjenje vazi za smer kada se dvojkom ide od zoloskog vrta ka Bajlonovoj pijaci.
Izvinjenje na van tematskoj konstantaciji.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 13.08.2006 u 14:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ma da,ja sam to napisao u stilu:znam ja znadu i domaćini.Ima Radmanovic pravo,no ja sam išao na tramvaj na žel.stanici pa prema Kalamegdanu i tako dole u ulicu C.Dušana

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 13.08.2006 u 22:06 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

evo jos nekih slicica....

Click on image to open in new window

i slicica jednog od stradalih lavica

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 13.08.2006 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

A kako se ta sva havarija desila?  Kakvo je objashnjenje za sve to??

Mene takodje zanima shta sve od opreme ima taj morski akvarijum i koliki je?

Hvala na slikama...ja josh uvek samo sanjarim o reef-u sa morskim rachicima i ostalim fantastichnim bicima (naravno i pokoja ribica). Brainmanu, shto nisi dobio na LOTO-u     Eto, ja bih onda poklonila svoj slatkovodni Tanji.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 13.08.2006 u 23:26 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

E... kako se desilo? Tako sto, kao sto rekoh, ljudi ocigledno nisu znali svoj posao kako treba.

Krenula sam na odmor i to na drugi kontinent, nisam imala kome da ostavim moje mezimce na cuvanje pa sam zamolila doticnu firmu da dodju svaki drugi,treci dan da ih nahrane i obidju - naravno ja bi im to platila a inace se nalazim na par minuta od firme. Velikodusno su obecali da ce voditi racuna o ribicama( znate vec kako to ide - sve moze i sve se vazi samo ti ostani kod nas da ti uzimamo novac) i vec kod prvog dolaska zakasnili su 3 DANA sto je na temperaturi od 40 c bilo opasno. Morske ribice se mogu hraniti svaki drugi treci dan ali da cekaju 5 dana..... jedna zebrasoma je vec uginula kada su prvi put dosli, za tih pet dana i pumpa je ostala bez vode- sve ribice su se razbolele, poslali su mi sms sta se desilo i kako treba ribicama svaki dan davati lek- bila sam vec ocajna sto ne mogu da se vratim i budem kraj mojih mezimaca, naravno, pozvala sam ih i rekla da urade sve sto treba da ce im po mom povratku biti sve placeno - to je bio dogovor A ONI SU DOSLI SAMO SLEDECEG DANA i sipali lek uz objasnjenje da su ribice ozdravile od samog menjanja vode . Posto se ja zaista ne razumem u lecenje ribica ja sam u tu pricu poverovala - ishod je bio fatalan - posle samo cetiri dana sve su ribice uginule . Eto to bi bila moja tuzna prica

Zbog toga sto mi se desilo zelim da napravim lep slatkovodni aq i da se sama brinem o njemu.... sada trazim dom za trenutne stanovnike i istrazujem  po internetu koje slatkovodne ribice bi lepotom mogle zameniti morske

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 13.08.2006 u 23:42 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Nemoj da se predajesh,nastavi sa morskom akvaristikom,meni su oskari isto zavrsili kao i tvoje ribe,zbog ostavljanja pogresnoj osobi na cuvanje.Ja nisam odustao od oskara,jer ih volim vishe nego bilo koju drugu ribu i nabavio sam nove i mladje.Nemoj ni ti odustajati od morskih riba,one su predivne,sto se naravno moze videti na slikama koje si postavila.
pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Poslato: 13.08.2006 u 23:42 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

E ove slike su ti ekstra!!! A ribe jos bolje!! Najljepsi mi je taj lav!! Pa ako si odlucila da zelis slatkovodni pokusaj na nasoj bazi riba da nesto nadjes!! Pogledaj neke malawi ciklide, diskuse, skalare, botie, borce ili mozda neke zivorodke.... da ne nabrajam najbolje ti nama reci dali si nasla ikakvu sliku ili bilo sta o nekoj saltkovodnoj ribi koja te zainteresovala pa cem ti vec pomoc!!

P.C. Al taj morski aq ti je stvarno extra, extra, extra ja ga ne bi samo tako mjenjao!!

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 14.08.2006 u 03:15 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: Tanja.dj

.... sada trazim dom za trenutne stanovnike i istrazujem  po internetu koje slatkovodne ribice bi lepotom mogle zameniti morske

Ne postoje lepse ribe od morskih riba, ja cuvam diskuse koji su po meni jedni od najlepsih slatkovodnih riba, ali ni prici najruznoj morskoj ribi. Moj savet tebi je da malo bolje udjes u tematiku morske akvaristike, narocito nakon toga sto se dogodilo. I slatkovodni akvarijumi se moraju odrzavati, i nije bas ni ta slatkovodna akvaristika macji kasalj. Vidis da se ljudi stalno javljaju sa problemima, tako da nemoj da unistavas nesto, zbog cega ces se kasnije kajati.

P.S. Da li ti je zao kada hranis lava??
@SC pa bice valjda, to ti stoji iz kruga u kruga...meni sedmica tebi reef., a bogami i meni.

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 15.08.2006 u 08:23 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

Mislim da znam na sta si mislio kada si me pitao "da li mi je zao kada hranim lava".... Tacno je da bi morski lavovi trebalo da se hrane izmedju ostalog i malim slatkovodnim ribicama ali ja to nikada ne bih mogla da uradim!! Ja svoje lavove hranim smrznutim morskim plodovima koje kupujem u c marketu

Cula sam da im treba bar po nekada davati zive ribice da se ne bi ulenjili ali imam u aq jednog totalno blesavog vrasa "munju" tako da se sa njim bore oko hrane a on je toliko brz  da ne mogu da stignem ni da ga slikam... to im je sasvim dovoljan trening za vreme rucka

Brada
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 187
Poslato: 15.08.2006 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Brada

Pozdrav i moja sućut na ovakvoj nesreći. Bojim se da bez tvojeg aktivnog uključivanja u  život akvarija ne če biti sreće, a to znači i intenzivno i ubrzano učenje osnova morske akvaristike. Ako če ti akvarij biti "fish only", bez koralja, šanse za uspjeh su ti daleko veče, a kasnije, kad savladaš "reef" abecedu, možeš početi sa mekanim koraljima tipa Xenia, Sarcophyton, sinularia i zoanthus. 
Kad več imaš akvarij sa vodom u kojoj ribe preživljavaju, bio bi grijeh to odbaciti zbog prelaska na "slatko". Bolje se povezati sa nekim od Beogradskih akvarista koji imaju morski akvarij, zbog savjeta i pomoći u održavanju, dok ne stekneš rutinu (sve izgleda kompliciranije kroz priču, od stvarnosti) 
Moja je preporuka da "laviče" vratiš prodavcu, a uzmeš neke pitomije ribe. Za početak, nemoj uzimati "kirurge" jer su osuđeni na bolest (najlijepši su i najosjetljiviji) u nestabilnom akvariju, a sa njima umiru i druge ribe. Ako putuješ ostalim državama bivše Juge, u Zgb. ima dva dućana, u Ljubljani također.
Raspisao sam se k'o kakva tetka, ali duša me boli na pomisao da namjeravaš ugasiti "more". Kako god odlučila, želim ti puno sreće i uspjeha!!!!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2