Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 70
Gostiju: 70
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4338
Najnoviji korisnik foruma: Zexy
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Organizmi
 Akvaristika » Organizmi
Tema Naslov: morski u slatkovodni akvarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Tanja
Novi član

Novi član

Član od: 20.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 3
Pol: Ženski
Poslato: 11.08.2006 u 11:21 | IP Prijavljen Citiraj Tanja

Da li bi neko mogao da mi pomogne?

Imam morski akvarijum od 470l, imala sam peh sa njim.... ustvari sta se desilo - otisla sam na more na 15 dana i zaslugom ne strucnih ljudi koji su mi odrzavali akvarijum 15 prelepih ribica mi je uginulo    Danima sam bila van sebe  

Firma koja mi je radila i odrzavala akvarijum duzna je da mi nadoknadi stetu ali oni nemaju ribice imace ih tek u oktobru i to ne znaju sta ce im stici, za sada su mi doneli samo dva jako lepa i krupna "lava" ali to mi nije dovoljno a iskreno vise nemam poverenja u njihovo odrzavanje i imam blagi osecaj da se ljudi uce na mom akvarijumu pa sam odlucila malo da se raspitam - Da li je moguce od morskog akvarijuma napraviti slatkovodni i da li slatkovodni akvarijum moze biti atraktivan kao morski?

General
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.08.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 459
Pol: Muški
Poslato: 11.08.2006 u 12:08 | IP Prijavljen Citiraj General

Dobro dosla Tanja!

Zao mi je zbog svega sto ti se dogodilo.

Sto se mene licno tice, morski akvarijumi su vrhunac atraktivnosti, ali sa druge strane i slatkovodni akvarijumi mogu takodje da budu super atraktivni. Pogledaj slike u Galeriji akvarijuma, pa se i sama uvjeri. Naravno ako budes htjela da morski akvarijum preradjujes u slatkovodni jedan dio opreme ti vise nece trebati i moraces malo da investiras u interijer novog akvarijuma. Sa akvarijumom od 470l mozes cuda da napravis.

Ja bih ipak ostao kod morskog akvarijuma,ali  to je samo moje misljenje.

Puno pozdrava i javi sta si odlucila

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi General's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor General Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor General

Tanja.dj
Član

Član

Član od: 11.08.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 53
Poslato: 11.08.2006 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

Izvinjavam se tanji cije sam ime slucajno iskoristila kada sam postavila ovu temu jer sam izgleda pogodila njenu lozinku (svoju sam zaboravila ) Nema veze, otvorila sam novi nalog i korisnicko ime a tanji jos jednom izvini  !

Sto se tice morskog aq zaista je poseban i prelep (pokusacu kasnije da postavim neke slicice) ali kada nemas gde da nabavis ribice i izgubis poverenje u ljude koji ti "ceprkaju" po aq onda je bolje da ga nemas jer sama nemogu da ga odrzavam, treba voditi racuna o hemiji u aq, menjati trecinu vode svakih 15 dana sto ni malo nije lak posao bar za mene...

Dali neko zna neke atraktivne slatkovodne ribice i gde bi mogla da ih vidim ?

Unapred hvala!

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 11.08.2006 u 14:22 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Dobro nam dosla i super se snasla Mada verujem da se vec super snalazis jer vidim da si dosta dugo clan ovog sajta

Jako mi je zao sto si imala taj peh.

Da li je moguce reorganizovati morski u slatkovodni akvarijum, odgovor je da.Mada pocinjes sve ispocetka.Sva pomagala tj oprema iz morskog aq mora napolje iz aq a tebi predstoji da nabavis novu opremu za slatkovodni aq.Znaci od morskog aq ti ostaje samo staklo tj "go" akvarijum sa poklopcem-osvetljenjem.

Slozio bih se sa Generalom da morski aq moze biti mnogo lepsi od slatkovodnog, mada je i to stvar licnog ukusa.

Na sajtu imas galeriju aq sa "gomilom" prelepo uredjenih, u zavisnosti od vrsta ribica koje zelis drzati ( Coa,StarChaser,Kojot,Pandorica,Tegan.......), pogledaj pa odluci. Samo odrzavanje akvarijuma nije previse zahtevno, tako da to mozes i sama bez pomoci neke firme ili slicno.U startu ce mozda biti malo "bolno" ali tu smo da priskocimo u pomoc.

Ako se odlucis za slatkovodni aq, ja bih ti preporucio Botia Macracanthus ili Botia Kubotai ili Botia ..... jako interesantne ribice i uklapaju se sa 99 % ostalih slatkovodnih ribica, veruj mi, odusevice te 100%.

Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao, ako nista vise bar u tome da ako se budes odlucila za slatkovodni aq da bi trebala da ubacis i Botie(na tu litrazu minimalno 10 komada)

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 11.08.2006 u 14:33 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Da naravno,najatraktivnije slatkovodne ribice mozes videti OVDE (hvala Eddie) ili OVDE ili OVDE. I uzivaj

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 11.08.2006 u 17:58 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Cao Tanja! 
 Eee, ja nisam mogla da odolim da se ne oglasim u tvojoj temi, sa apelom da to ne radish. Mnogi od nas samo sanjare o morskom akvarijumu, jer nekako, svoje iskustvo sa slatkovodnom akvaristikom najlepshe mozesh da krunishesh ako krenesh na slobodno mogu da kazem "vishi" nivo akvaristike, MORSKI AKVARIJUM.
 A ti hocesh da radish obrnuto...shto je shteta, ako vec posedujesh svu opremu za morski, a treba ti samo malo rutine i uchenja, da sve to odrzavash sama. Uz to, ma koliko atraktivne slatkovodne ribice da su (shto ej stvar ukusa),  ne mogu da pridju atraktivnosti morskih.

Ali, ako si reshila...da dopunim Vozda  (btw. Vozde, hvala za komentar na moj aq ), mozesh najverovatnije da iskoristish i sistem filtracije koji imash u morskom, jer za morski akvarijum se uvek pravi najbolja moguca vrsta filtraciju, koja chesto koristi wet-dry sistem, od chega nema nicheg boljeg, kako za morsku, tako za slatkovodnu akvaristiku. Poredjenja radi, filtracija morskih akvarijuma u poredjenju sa filtracijom slatkovodnih je isto kao Peugeot 206 u poredjenju sa Ficom  (nisam neki poznavaoc automobila ) .
  Najbolje da ipak precizirash kakav filter imash za svoj akvarijum.
  Ostale stvari kao shto je na primer skimmer (penilica), verovatno ce lezati u podrumu (fig.)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 11.08.2006 u 19:29 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

Hvala vam ljudi !

Samo da ispravim Vozda -nisam stari clan nego sam se slucajno posluzila tudjim imenom a vec sam objasnila kako i uputila izvinjenje mojoj imenjakinji.

Slazem se da je morski aq vrhunac ali sam mozda ja bas tu i pogresila -trebala sam ici korak po korak a ovako sam preskocila nekoliko stepenica, naletela na pogresne ljude, imala jako ruzno iskustvo od kog sam,iskreno ,jedva dosla sebi   i sada posle svega ta firma koja treba da mi nadoknadi stetu nema druge ribice a i kada dobiju za dva meseca ko zna sta ce dobiti... to i oni sami kazu, e sad da li to pricaju jer treba da mi daju ribice besplatno (a nisu bas jeftine) ili stvarno narucuju "macku u dzaku" to ne znam, sve u svemu - JAKO SAM RAZOCARANA !!!!

S' jedne strane, volela bih da obnovim svoj morski aq -a sa druge strane ne cekaju mi se ribice  3-6 meseci i uz to ne mogu sama da odrzavam svoj aq

Znam, udavila sam vas svojim problemom IZVINJAVAM SE

Ako neko ima za mene jos neki predlog volela bih da procitam.... hvala

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 11.08.2006 u 19:51 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Cao Tanja. Jes greota to sto ti se desilo, no... s paznjom pratomo tvoj kambek i ako treba pripomognucemo nekim predlozima.

Kako sam skont'o iz price, ti si placala usluge odrzavanja, ili sta vec? Slatkovodna akvaristika je kudikamo "lakse gradivo" nego morska, pa me zanima, koliko si spremna da samostalno odrzavas akvarijum u slucaju prelaska na slatkovodni ili ti je opet draze da strucnjaci ili "strucnjaci" odrade taj posao.

Ovo te pitam, posto ima slatkovodnih riba, koje lepotom mogu prici morskim, mislim na diskuse naravno (doduse izrazito drugacijeg ponasanja), samo sto bi i pored odlicnih pocetnih uslova koje imas, relativno cesce trebalo menjati vodu (i to omeksanu) i sl. Ili mozda vidis neki biljni akvarijum, pa pokusas sa time...

Ocu reci, za prelazak na slatkovodni imas raznih varijanti (opet nijedna nema smek morskog), ali ne znaci da ti ne bi "lezalo". Za pocetak, mozda ti posaljemo par linkova sa nekim "uspesnijim" varijantama nekih slatkovodnih, da imas neke ideje.

Jos me zanima sta sve imas od opreme u morskom? Vise je nego jasno da bi za vrednost iste i nadoknadu stete (ako je moguca u novcu ili necem drugom sto ce ti trebati) imala u startu dovoljno za fantasticne kombinacije...

Neko bese pomenuo slike Jedva cekam, pa da vidimo more za koje si se toliko vezala... pa srecno.. dal opet sa slanim (navijam) ili slatkim (preporucujem)...

Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Poslato: 12.08.2006 u 00:01 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

Citiraj: StarChaser
Eee, ja nisam mogla da odolim da se ne oglasim u tvojoj temi, sa apelom da to ne radish. Mnogi od nas samo sanjare o morskom akvarijumu, jer nekako, svoje iskustvo sa slatkovodnom akvaristikom najlepshe mozesh da krunishesh ako krenesh na slobodno mogu da kazem "vishi" nivo akvaristike, MORSKI AKVARIJUM.

Cao Tanja i dobrodosla na sajt!!

StarChaser je potpuno u pravu mnogi od nas sanjare o morskoj akvaristici!! ja mislim ma koliko bili atraktivni slatkovodni aq morski je morski i sta ako nisi isla korak po korak to nema veze uz malo truda ovladaj sama odrzavanje svog morskog aq i onda ako mognes vrati se korak nazad i formiraj manji slatkovodni aq!!

Citiraj: Tanja.dj
iskustvo od kog sam,iskreno ,jedva dosla sebi   i sada posle svega ta firma koja treba da mi nadoknadi stetu nema druge ribice a i kada dobiju za dva meseca ko zna sta ce dobiti... 

S' jedne strane, volela bih da obnovim svoj morski aq -a sa druge strane ne cekaju mi se ribice  3-6 meseci i uz to ne mogu sama da odrzavam svoj aq

Znam, udavila sam vas svojim problemom IZVINJAVAM SE

Zapamti u akvaristici je potrebno imati strpljenja, i vjere a sve ostalo ce doci na svoje mjesto!! Nisi na uopste udavila problemima mi som tu da pomognemo koliko mozemo!!

To je moj predlog ali opet je sve na tebi!!!!

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Poslato: 12.08.2006 u 00:52 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Tanja ja bih ti preporčio slatkovodni akvarijum . Jeste morski akvarijum prelep i jeste ,kao što Starchaser reče viši nivo akvaristike ,ali je jako komplikovana i nestabilna stvar,da ne pričamo o skupoći riba.oraganizama  i  teškoćama oko njihove nabavke ( znam ovo iz ličnog iskustva jel sam radio u jednoj firmi koja se bavi uredjivanjem i održavanjem akvarijuma ,možda baš u toj koja je i tebi održavala akvarijum ,da ih ne imenujem ovde zbog reklame). Ali slatkovodni akvarijum je nešto u čemu stvarno možeš da uživaš ,ne samo kao u nekom ukrasu,nego ,aktivno,gde možeš istaći svoju kreativnost ,bez bojazni da će to neko poremetiti ili pokvariti i bez rizika od nekih nenadoknadivih gubitaka (sve se može naći kod nas bez čekanja ). postoji još gomila razloga za slatkovodni ,koije ja neću sad ovde navoditi ,prošetaj malo po galeriji i videćeš neke od njih. Pozdrav .

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 12.08.2006 u 00:56 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Ajde da se menjamo, rado cu ti ustupiti slatkovodni akvarijum od 330L za tvoj morski uz sitnu doplatu. Nemoj da odustajes od morske akvaristike, mnoooogoo je lepsa i izazovnija od slatkovodne.

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 13.08.2006 u 01:39 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

Click on image to open in new window

ovo su neki od stanovnika mog morskog aq pre "nesrece"

zao mi je samo sto imam vise snimaka nego slikaaq ali nema veze postavicu sta imam

ova "nasminkana" lepotica je bila moja ljubimica

.....lavici

Click on image to open in new window.........

Ove slike su napravljene pre poslednje ture ribica koje su se nastanile u mom "okeanu" , njih imam na nekim snimcima pa cu pokusati od tih snimaka da uradim slike......

Tanja.dj
Član

Član

Poslato: 13.08.2006 u 01:55 | IP Prijavljen Citiraj Tanja.dj

ovako je izgledao moj akvarijum kada sam se vratila sa odmora(na koji bolje da nisam ni isla jer su mi na pola letovanja javili sta se desilo)

a onda su dosli novi stanovnici...

Click on image to open in new window......

Click on image to open in new windowClick on image to open in new window

Tor2003
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 126
Poslato: 13.08.2006 u 10:24 | IP Prijavljen Citiraj Tor2003

Joj kako lepe ribe ti lavovi mislim da su i otrovni. Kako ja mogu da napravim aqv za njih svidjaju mi se jako. Koliko mesta im treba i kako se odrzava aqv za njih. Neznam nista o morskoj aqvaristici ja drzim najlepse ribe koje se mogu naci Oskare Pirane. Tako ako hoces nesto tako da drzis pomocicu ti koliko mogu. Dobro dosla na sajt. I ja sam imao peh sa ribama koje su mi poumirale imao sam par prelepih Paku-a koji su mi uginuli kada su ove djukele iz elektrodistribucije iskljucili struju na 9 sati radi radova na mrezi.A ja za to vreme sam bio na putu. Tako da znam kaok se osecas posle toga kada su ti javili da tvojih riba vise nema.Click on image to open in new window

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2