Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Humanitarna akcija: Zvečanska 52 Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 15 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Pol: Muški
Poslato: 08.08.2006 u 15:26 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Bio,video,aq je stvarno ok uradjen ima sigurno 300L,sa pregradnim filterom,poklopcem i postoljem uradjenim od drveta,dve neonke obicne,pregradni filter ne radi jer ne radi pumpa koja prebacuje vodu predpostavljam da je presusio i crkao,vidite na slikama ogromnu cev koja dolazi sa druge strane aq,ona je ubacivala vodu,ima jedna pumpa plava sa dva izlaza i potenciometrom koja je zakacena na jedan rasprsivac i to je cela filtracija aq,aq je uradjena pozadina od kamenih ploca koje su zalepljene i sakrivaju takodje pregradni filter,imaju 2-3 plasticne biljke,5-6 riba sve ciklidi uglavnom auratusi jedna zebra i jedan nigros beli,video sam i ancistrusa,par cokota vinove loze i nekoliko vecih kamenova i to je to,kao sto i vidite na slikama.

Slikao sam mob.tel. pa su lose ali se vidi sta je i kako.

Sta dalje,cekam uputstva???

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 08.08.2006 u 15:58 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa oni i ne gledaju taj akvarijum, pa makar vodu da su dolili, prelep akvarijum, ali treba jedna generalka, Dario vidi sta sve imaju od opreme, mozda im treba i nesto od opreme. Grehota da stoji ovakav...Sada sam se malo i zapitao, kako ce da gledaju ovaj akvarijum u KS koji smo donirali. Bravo Dario samo napred...Nedaj se momce, tek sada licis na coveka.

Tri bambija za trud, kada ga budes sredio dobijas 7, a ukoliko me odusevis dobijas 10 bambija.

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 08.08.2006 u 17:08 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Dakle, koliko sam shvatila, sada taj akvarijum ima samo aeraciju, ta plava je verovatno championova pumpa. Filtracija ternutno ne funkcionishe.  Pitam se kojim filter medijima je napunjen filter.  Izgleda mi kao da je potrebno tu staviti jednu novu fontansku pumpu. Mozda ako neko ima vishak neku anubiju, mozda moze da prezivi sa tim ciklidima. 
 Tu bi vec trebali da se jave poznavaoci africhkih ciklida, da kazu kako bi mogli da pospeshimo zivi svet u akvarijumu, da li dolazi u obzir neka biljka i neka ribica da se ubaci.  I naravno, ako neko ima i zeli da donira u tom pravcu, neku ribicu ili biljku.
 Za sada mi izgleda da tu nece biti nekih ulaganja, samo par ljudi da ode, promeni vodu, ochisti sve, pokrene filter, i neka ok hrana da im se ostavi ( mogu da prilozim kutijicu Tetra diskusa)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.08.2006 u 17:43 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa ajde da se vidi sa Draganomlavom, da se nekako doture novcane jedinice za tu opremu, mozda ce biti voljan i da ti pomogne posto je vec u BG_u...Cira je rekao da posle 16 je slobodan, pa treba videti i sa njim..., mada covek ima malu bebu kod kuce, pa ne znam koliko je pozeljno da ga maltretiramo. U svakom slucaju cujte se sa njim, a sto se tice riba mislim da imamo clanove koji bi mozda donirali po koju ribicu. I treba napomenuti ljudima u instituciji da makar dolivaju vodu, ukoliko vec ne zele da je menjaju...To je izgleda bio mnogo lep akvarijum, ali nisu oni voljni da ga odrzavaju. Treba napraviti spisak opreme sta sve fali...sta, koliko...Pumpa za vodu, grejac, rasprsivaci, nepovratni ventili, mozda i tajmer za svetlo da se uzme, a kako se oni ophode prema akvarijumu, ne bi bilo lose da se uzme i jedna automatska hranilica.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 08.08.2006 u 19:12 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ja bi najvise voleo da izbacim ciklide,zamenim drustvenim ribama,posadim bilje i to bi bilo naj za jedan Dom i decu koja bi uvek imali sta da vide novo u aq,a i ovako kazu da dosta puta nalaze mrtve ribice,a i kada sam video auratuse kako cepaju ostatak ekipe pozeleo sam odmah da ih izbacim iz aq,imam jednu fontan pumpu kuci koju bi dao za aq jedino ako je slab protok onda nista(provericu)ali opet to bi mislim bilo dovoljno,jer zabiljen aq sa ribicama koje ne rastu mnogo i ne prljaju mnogo,moze lepo da dise sa onako velikim spoljasnjim filterom i pumpom koja je zakacena na rasprsivace koji bi u pozadini bacali zavesu,zamenio jednu neonku gro-luxom,ubacio grejac i to bi bilo to,sta mislite???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
Poruka: 1608
Poslato: 08.08.2006 u 20:31 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

I meni se vishe svidja ideja dobro ubiljenog akvarijuma sa nekim neagresivnim vrstama ribica.  Dobro ubiljen akvarijum moze lakshe da podnese neredovne zamene vode. A mislim da bi i deca vishe volela da im se ribice ne makljaju.
  Samo onda ide pitanje shta bi sa postojecim cilidima..morali bi negde da ih udomimo.

Da sumiram josh jednom, tamo nema ni grejacha, to si propustio da kazesh u prvom postu. Dakle, od opreme bi trebala fontanska pumpa da pokrene filter, grejach, (eventualno novi gro-lux).
  Ako menjamo i zivi svet u aq, onda bi trebala i gomila bilja, i nove ribice. Neke fine i "nezahtevne" vrste, da popune sve planove akvarijuma (dno, sredinu, vrh). Po mogucstvu sharenije vrste, zbog dece. To mi se chini ok.
  Ovo je moje mishljenje, da chujemo i ostale.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Poslato: 08.08.2006 u 23:18 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Ja takodje galasam za jato malih, šarenih, veselih ribica i mnogo zelenila. Deci mislim da bi bilo interesantnije u svakom slučaju. Tu bi mogao jedino da se javi problem ako oni neće da daju te ciklide.....a ako ih daju-sigurno ima neko kome bi trebali ili sa kim bi se mogli trampiti za recimo tu opremu što fali.

I B je dao dobar predlog za tajmer i automatsku hranilicu.....jer svakako se vidi da niko ne gleda taj aq a da je divan divan je!  Mada bi ja tu upotrebila neke magićne moći i radosne trikove da zainteresujemo barem neke malo starije klince da kolko tolko vode računa o aq.....a obilaženje i servisiranje u rok službe

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
Poruka: 1801
Poslato: 09.08.2006 u 00:08 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Vidi se da akvarijum ima potencijal da se lepo uredi.

Sada me zanima sledece: dimenzije, debljina stakla, u kakvom stanju su spojevi, staklo, krov..., detaljan opis filtera sa dimenzijama i brojem komora, broj i duzina neonki... Uvek treba imati na umu da se radi o javnom akvarijumu i da imamo povecanu odgovornost, da proverimo svaki detalj i da rad clanova sajta bude reprezentativan.

Sa slike mi izgleda da je potrebno uraditi: isprazniti ceo akvarijum i lepo ga oprati i ocistiti; staviti novu podlogu; obezbediti fontansku pumpu jacine 800l/h (prema proceni zapremine) i postavljanje izlaznog creva sa spraybarom na suprotni kraj od filtera, grejac 300W, nove neonke (Osram flora, grolux i sl.).

Neka ljudi daju jos predloga za izbor riba i bilja. Uvek sam za to da se aq lepo ubilji, sto moze da pomogne u odrzavanju sistema. Posto je aq u Beogradu, lakse bismo mogli da se organizujemo za zivi svet.

Nisam za tajmer, a pogotovo za automatsku hranilicu. Sve je to lepo, ali onaj ko primi aq, trebalo bi da prihvati tu minimalnu obavezu, da jednom dnevno nahrani ribe i dvaput stisne prekidac za svetlo. Posto zasigurno u aq nece biti nista preterano zahtevno, mislim da bi to bio samo bespotrebni trosak. I sami ste videli, koliko se ekonomicno postupalo sa prvom donacijom u Krusevcu, pa nam je ostalo za jos jedan ceo aq.

Ajmo jos predloga, i ko je raspolozen, a da ima iskustva, da pomogne Dariju.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.08.2006 u 01:11 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa coa. vidis da su i primili akvarijum pa ga nisu odrzavali...mogli su makar da mu doliju vodu...Znaci od hranjenja i menjanja vode nema nista, svetlo ce da pale samo kada se sete. Mislim da nije bespotreban trosak, jer ionako ne ulazemo mnogo u taj akvarijum, pa su te investicije stvarno minimalne.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 09.08.2006 u 17:57 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Danas sam razgovarao sa upravnicom Doma Drinka Pavlovic ul. Koste Glavinica 14,dogovorili smo se da se vidimo u ponedjeljak oko 12 sati i dogovorimo oko svega,znaci ko' ce da ide samnom neka se prijavi!!!

P.S. jos mi se niko nije javio ko' bi donirao bilje i ribice za aq koji treba da se sredjuje u Zvecanskoj!!!

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.10.2005
Poruka: 655
Poslato: 09.08.2006 u 21:01 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Moje misljenje je takode da se izbace ciklidi i da se dosta ubilji aq posto je takav da moze izgledati 100x bolje nego sto je to sada slucaj.Takode bih ubacio neke mirnije vrste riba poput raznih vrsti tetra.Sto se tice sredstava nije nikakav problem samo odredite koliko treba novca za svu opremu,bilje itd i ja toliko podizem sa racuna i predajem Dariju.Brainman u tolikom sam haosu oko renoviranja stana da ne znam gde mi je glava i stvarno bih voleo kada bih mogao sa Dariom da uredim taj aq ali u ovom trenutku to je neizvodljivo,sto ne znaci da necu ucestvovati u nekom sledecem doniranju i uredenju aq-a.Sto se tice ovog aq-a ja bih dao potpuno novi Atmanov grejac od 300w a naravno nije problem i da kupim neku ribiu ili biljku.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 10.08.2006 u 02:40 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Ja sam u Beogradu do subote ujutru. Raspolozen sam da Dariu pomognem u restauraciji akvarijum.
Dakle ciklidi out, generalka, travke i nova riba.
Dario, parvi plan sta, kako, kada i gde.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.08.2006 u 03:15 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa posle i Dario mora da ide u banju da se odmara od tebe.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 10.08.2006 u 08:53 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Sam je to trazio.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Skok na forum Ukupno strana: 15 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2