Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Jedan radni dan Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
boban_nz
Urednik

Urednik

Član od: 08.02.2003
Poruka: 501
Pol: Nije unešeno
Poslato: 29.12.2003 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Kada gajimo ciklide, ranije ili kasnije dodjemo i do ovoga sto sledi. Jedna mala dnevna aktivnost u vezi ciklida.

Provera Aulonocara maylandi i evo rezulta:

Click on image to open in new window

Tu je i zenka. Odmah je izbacila sve mlade iz usta. To je tipicno za ovu vrstu pa treba da se vadi samo kada je pravo vreme. Ovo bas i nije pravo vreme ali idu praznici pa je nadzor slabiji.

Ovo je zenka u mrezi:

I Aulonocara Jacobfreibergi - "Eureka" su bile vredne. Ovde se jasno vidi kao zenka ciklida propada jer ne uzima hranu. Glava ribe postaje nesrazmerna odnosno slabi. Iz tog razloga ja vadim male. Ona je izbacila samo pet mladih iz usta.

Sretne "bebice". Ukupno 31.

I za kraj sretni tata ili jedan od njih. Grupa ima 5 muzjaka u punoj boji i jos par prikrivenik. Grupa je od oko 15. Nisam ih borojio pa nisam bas siguran. Slika je iz bazenceta gde se oni nalaze. Svetlo samo dolazi odozgore.

Naporan dan, nema sta

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 29.12.2003 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto,kad je  sve u grupi ,onda i mladih ima.I lijep ti mužjak Aulonocara jacobfreibergi.Samo sad ti imaju mladunci još vrećicu od žumanceta,pa ih sada nećeš hraniti i tako odmoriti malo.

Ali kako god ja ti želim još puno takvih radnih dana 

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 30.12.2003 u 05:53 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

E Bobane _nz ono,dolje ti i nije mužjak Aulonocara jacobfreibergi Eureka,jer koliko sam ja upoznat sa time,tu su "vrstu" Eureka u stvari stvorili nemački akvaristi,tako da su forsirali crveno boju.Pa se u Europi zove Aulonocara jacobfreibergi Eureka,a u SAD Aulonocara German red.Tu vrstu kod nas uvijek prodaju za praznike po cijeni 20 eura komad..

A evo i slike:

boban_nz
Urednik

Urednik

Poslato: 30.12.2003 u 15:44 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Na slici je Aulonocara Jacobfreibergi - "Eureka" , nebrini oko toga i opet to je EUREKA. Ove ribe nisu nabavljene u nekoj radnji ge prodavac misli da je eureka ali nije siguran itd. Ovde vladaju druge relacije pogotovo kada se kupuje za mrest. Ako te bas i to zanima, kupljene su u Nemackoj.  Opet da ponovim, nebrini oko toga jer to nije svrha ovog foruma.

Mogu da ti postavim i sliku gde je muzjak eureke bez boje. Nista cudno a te slike sa net-a ostavi za drugu priliku jer kao sto vidis mogu da te odvedu i na pogresan put.  Valjda i ja dodjem do nekih informacija u vezi tih riba pre nego sto stignu ovde.

Usput, rekao sam da je slikan u bazenu. Ako je stavis na lepo svetlo dobija se to gore na mozda i lepse. 

Ovde je nesto skuplja mada kada je razmnozim u lepom broju cena ce da padne. To je biznis.

www.beke.co.nz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi boban_nz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor boban_nz Poseti boban_nz's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 30.12.2003 u 17:08 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ne da ti vjerujem,mada kod nas su prodavali crvenu Aulonocaru pod imenom A.jacobfreibergi Eureka Red,pa smo poslije istražili na našome forumu,eto,da je to vrsta ona koju sam ja gore napisao.

Nego,ako sam te ja dobro shvatio,ti si onda nabavio neko matičnu grupu,pa je imaš za sebe a mladunce za dućan /biznis/

Pa jeste nasplošno ova vrsta A.jacobfreibergi jedna izmed najlepših ciklida iz jezera Malawi

boban_nz
Urednik

Urednik

Poslato: 30.12.2003 u 18:24 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Ti ocito citas povrsno. Slika je iz bazena gde je dosta tamno pa zato i ispada zuta usled blica. To tebe sigurno i buni. Ja ubacim kameru u vodu pa sta i kako ispadne. Nejurim ja momenat kada su one raspolozene za slikanje. Ona je crvena cak boje i na toj tvojoj slici nisu bas najbolje. Imam ja jos nekoliko crveni aulonocara "Rubin red", "Red sholder" koji su isto tako atraktivne. Da bi te boje video kako su prikazane treba da setujes dobro akvarijum i dodatno svetlo koje jos pojacava efekat.  Ako budem imao zivaca uslikaci je u punom sjaju pa da vidis. Posle NG, ne sada.

Kupljene su za prodaju i za mrest od http://www.aquariumglaser.de/indexeng.htm   jer su oni  nasi evropski dobavljaci. Nazalost oni ne trguju sa pojedincima pa nema sanse da vidis sta nude a nude svasta. Ako imas biznis onda si dobrodosao. To je tako u ovome poslu.

Ja mrestim sve te ciklide i bio bi iznenadjen kada bi prosipao ovde po forumu o tome. Nije ni bitno. Idemo dalje . Ovde sam ovo i postavio tek da se vidi nesto i iz vlastitog iskustva. Tako ljudi vide da se ne prica u prazno ili kako je ovde jednom  jedan ciklidas rekao "daj malo prakse" a to je praksa i siguran sam da ga bas ovakve stvari zanimaju da vidi i da razgovara o tome. 

www.beke.co.nz

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 30.12.2003 u 18:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

E pa opet hvala na tvom odgovoru

Pa u biti mislio sam dobro,mada se nisam baš  lijepo izrazio

Pa znam ja ono o grosistima,hteo moj drugar pre godinu dana ,da nabavi ciklide kod Verdujna,ali mu je poslao takve uslove,da je drugar odustao od kupnje.Ne more se jedan mali trgovac "uvlačiti"medu velike i najpoznatije grosiste sa ciklidima.Pa i u Austriji,gdje ja kupim po kojeg ciklida isto je to mali trgovac,pa ih on nabavlja kod nemačkog grosista,ali pošto je mali on dobija svoje ciklide tek na kraju ili ono što je ostalo,ali kako kažeš,prvo biznis i lova,a poslije sve ostalo.

Pa ja se u potpunosti slažem i sa praksom,mada teorija i praksa skupa idu.

A da bi se više pisalo o praksi,treba što više Ciklid akvarista,pa da se kasnije piše,ali prvo treba im pokazati svu ljepotu ciklida,pa da ih se zavole i ima njih.po akvariju.

Pa kad si već pomenuo "jednog ciklidista",ja znam da ih ima kod vas dosta i da znadu dosta više od mene ali ništa ne pišu

*EVE*
Član

Član

Član od: 21.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 85
Pol: Ženski
Poslato: 30.12.2003 u 20:19 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Osim ukoliko ovo nije privatan chat,slozila bih se sa Bojkom oko jedna stvari ovde,a to je da teorija i praksa idu zajedno,ali je ocito da cete neciju paznju privuci pre slikama i tekstovima o karakteristikama nekih riba,sto Bojko i radi,a to spada u teoretski deo,a kasnije naravno da je potrebniji prakticni..Covek mnogo voli ciklide i na ovaj nacin ih najbolje popularizuje jer koliko vidim ja , a i ostali,mnoge akvariste je motivisao da gaje bas ove ribe.Tako da, Bojko samo napred!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

JZH
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 118
Poslato: 31.12.2003 u 04:00 | IP Prijavljen Citiraj JZH

E to je prava PRAKSA, bravo za male ribe,cime hranis maticne ribe? Bojkova slika A.jac.Eureka je OK! Zato te i pitam za hranu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi JZH's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor JZH Poseti JZH's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 31.12.2003 u 07:54 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

[QUOTE=*EVE*]Osim ukoliko ovo nije privatan chat,   QUOTE]

Pa nije to privatni chat,da bih to poželio,otišao bih do Bobanove web stranice pa tamo to pisao i pričao.Ja to shvatam kao razmjenu mišljenja i vida,mada se mi ćini da je izmedu mene i Bobana_Nz(ja ga usled njegovih članaka jako poštujem)jedna razlika.Ja sam akvarista amater,a on tako mi se čini akvarista profesionalac,pa ja sve napišem iz neke ljubavi pa tako i kat tad možda pogrešim,pa to neko drukćije shvati,kako sam ja to zamišljao,a možda se i varam,ko zna!

boban_nz
Urednik

Urednik

Poslato: 31.12.2003 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj boban_nz

Bojko, nema veze ko se kako bavi sa akvaristikom, bitno je da se mi bavimo odnosno da usavrasavamo sve to. Svako iskustvo je dragoceno. To sto je aquariumglaser.de za Nemacku to je Brooklands.co.nz za Novi Zeland i mi saradjujemo. Znas da danas nema prepreka. Logicno je da se u takvoj kompaniji iskustvo stice znatno brze i vise. Svi mi gresimo bez izuzetaka i to nije primereno samo amaterima ili profesionalcima.

Ti radis sve ok i samo nastavi tako a nase diskusije bez obzira sto mogu da izgledaju i grubo, ustvari su vrlo korisne. Barem je to moje vidjenje. Tu nema nista personalno da bi se ti ili ja uvredio. To je samo ugao iz koga mi to posmatramo.

Primarna hrana za ciklide je wardley cichlid pillets http://www.brooklands.co.nz/wardley/wciklid.htm Hrana je fantasticna i ja se drzim toga. Pored toga, dodajem dafniju i white worms. Ponekad, mozda jednom nedeljno ih castim sa nekom mesavinom koja se sastoji od govedjeg srca i raznih buba ukljucujuci i beli luk. S vremena na vreme im ponudim i samo govedje srce. Svi ciklidi koje imam su u dobroj kondiciji i odrzavam ih na duge staze.  Neke linije drzim, eto sada vec osam godina, za par meseci i devet. Za ove klasicne zebre i ostale Ps. sp. nisam bas puno zainteresovan mada i njih razmnozavam do besvesti ali po porincipu to se desi a ne sto ja hocu. Kazem ja da su to guppy ribe. Ako trazis izazov mresta prebaci se na Tanganyka ciklide. I juznoamerikanci nisu losi, znaju da zezaju oko mresta.

www.beke.co.nz

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 01.01.2004 u 20:35 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: boban_nz

Ti radis sve ok i samo nastavi tako a nase diskusije bez obzira sto mogu da izgledaju i grubo, ustvari su vrlo korisne. Barem je to moje vidjenje. Tu nema nista personalno da bi se ti ili ja uvredio. To je samo ugao iz koga mi to posmatramo.

Jeste Bobane,to što si naveo je tačno i ja se u potpunosti slažem sa time,a kako si več i dobro napisao sve to vodi ka napredku i poznavanju ,u tom primeru na ciklidima,pa da bi bilo "takvih radnih dana"još više.

Nego me zanima ono u vezi Ciklid peleta,jel ti to porućiš direktno iz Novog zelanda ili ti to drukćije dobivaš?

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2