Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 106
Gostiju: 106
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: Koja je vrsta Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ibogi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Cuprija
Poruka: 159
Pol: Muški
Poslato: 12.07.2006 u 09:53 | IP Prijavljen Citiraj Ibogi

Click on image to open in new window

Prvo, moze li neko da mi identifikuje ovu vrstu?

Drugo, moze li neko da mi odgovori zbog cega sporo raste, narocito u zadnje vreme. Prvobitno sam bio nabavio dva struka, sad imam desetak. Sve nove biljke sam dobio od jednog struka, od drugog nisam dobio nijednu. Jel zna neko zasto?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ibogi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ibogi

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 12.07.2006 u 11:44 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Trebalo bi da bude neka valisnerija,ili je mala tako ili zakrzljala,spor rast se pripisuje neodgovarajucim uslovima(voda,podloga,svetlo) u tvom slucaju je krupna podloga i lose svetlo,ako je valisnerija,a trebalo bi da jeste vidjao sam ih takve,najbolje za njih je sitan pesak i obicna sijalica. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Sasa007
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Shamac
Poruka: 511
Poslato: 12.07.2006 u 12:16 | IP Prijavljen Citiraj Sasa007

Valisnerija, imam takvu. Za nju ti trebao to sto je dario rekao. Sitan pesak i malo jace svetlo i raste kao luda.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sasa007's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sasa007

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 12.07.2006 u 12:19 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

NIje valisnerija, nego sagittaria subulata.
  Razlog shto druga nije pustila izdanke i razmnozila se, moze da bude i neodgovarajuce mesto, kao i to da nije lepo zasadjena.
  Uzroci za stagniran rast mogu lezati u mnogo stvari...osvetljenje koje je oslabilo, hranljive materije koje su se istroshile, prepreka na koju je sagitarija naishla prilikom pushtanja izdanaka, promena kvaliteta vode i t.d.  ...To bi vec ti mogao bolje da pretpostavish, imash uvid u akvarijum.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Poslato: 12.07.2006 u 12:34 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

U pitanju je Sagittaria subulata za nju ti treba sitan sljunak kao podloga da bi se lakse razmnozavala za nju ti je bitno dobro osvetljenje inace nije preterano zahtevna biljka mislim da je imas u bazi podataka za biljke .

Pozdrav  .

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Poslato: 12.07.2006 u 12:37 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

sad vidim da si vec dobio odgovor u medjuvremenu  to je to sto ti je StarChaser napisala    .

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 495
Pol: Nije unešeno
Poslato: 12.07.2006 u 12:37 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

prekrupna podloga DEFINITIVNO,a ja bih se zakleo da je to "zakrzljala"valisnerija

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 12.07.2006 u 13:13 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Da sada nisam pogledao u bazu bilja i ja bih se zakleo da se radi o patuljastoj valisneriji.
Bar su tako meni nekada davno rekli kada sam je kupio. Neki prodavci su to cak zvali i psenica.
Izgleda isto kao i valisnerija i tako si i razmnozava, samo sto je sitna.
Raste i razmnozava se veoma brzo, pravi je ukras prednjeg dela akvrijuma, pogotovo kada se dobro utravi.
To sto je jedna pustila gomilu izdanaka, a druga ne, to ne treba da te brine, jednostavno je tako.
Dok se jedna nakani i krene u pustanje izdanaka, druga moze vec zarobiti ceo akvarijum. Tako je i kod valisnerija.
Vole jako svetlo i samo malo sitniju podlogu, mada sam ih ja razmnozavao i na takvoj. Srecno
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 12.07.2006 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Radmanovac u pravu si,ali to sto su ti rekli da je psenica ima mnogo tanje listove i tamnije je boje,tacno znam na sta mislis,slazem se sa Risbo i Radmanmen da je valisnerija patuljasta ili "zakrzljala",a ako je Sagitaria,onda sam ja krokodil po imenu Lacosta

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Tor2003
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 126
Poslato: 12.07.2006 u 22:43 | IP Prijavljen Citiraj Tor2003

Ja verujem radmanovcu jer on zna. To je to sto posto sam siguran

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 13.07.2006 u 00:28 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Ovo je, nema sumnje, Sagittaria.

Podloga za nju trebalo bi da bude granulacije 1-2mm. Vidjao sam da moze da izdziglja (a pritom izgleda zdravo) i da lici na valisneriju (u takvom stanju sam je ja nabavio), mada - sto je lepsa varijanta moze da bude i ove velicine. Ako su joj uslovi odgovarajuci (ukljucujuci pravilno odabranu granulaciju) brzo ce osvajati prostor i razmnozavati se, sto moze izgledati jako efektno za prednji plan.

Sad nije ni problem da poverujete da je valisneria, vazno je da je biljka zdrava i lepa, pa makar i pod pseudoimenom.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 13.07.2006 u 03:09 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Zaboravih da kazem da kazem da je u bazi ista ovakva travka pod nazivom Sagittaria subulata, kao sto su ostali to i potvrdili.
A sada, odomacenih naziva ima dosta.
Da se mi lepo dogovorimo oko jednog i to je to, od sada pa nadalje.
Nego kada ni se biologicari dogovorili, oni stalno menjaju rod ili naziv nekoj biljci ili ribici.
Kako neznam latinske nazive i ne nerviram se toliko, ali stvarno mi je zao ljudi koji veliko vreme uloze da nauce jednu podelu, a onda im dodje neko sa diplomom i pocne da im soliti pamet.
Mora da je zajebano.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 13.07.2006 u 03:15 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Sagittaria subulata je definitivno navedena biljka. Meni se echinodorus tenellus razvijao kao valisnerija, ali mi u ks, zaista smo zvali ovu biljku psenica...Dario, ovaj lacosta, ovo je definitivno sagittaria a biljke se razlikuju od mesta do mesta...tako da ne mora da znaci da kako se razvija kod tebe da ce se razvijati i kod drugog. Meni je imao zute i tanke listove, mislim od svetla, jer mi je vodeni stub preko 50cm, dok sam ranije u dosta nizim akvarijuma imao identicne primerke sa slike.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 13.07.2006 u 13:21 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Dobro,dobro od sad me zovite lacosta,ali ako saznam da ste me zeznuli ijaooooo!!!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2