Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 66
Gostiju: 63
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4307
Najnoviji korisnik foruma: Skendro1
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: ne svidjaju mi se moje biljke Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Pol: Ženski
Poslato: 16.07.2006 u 00:46 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Evo i ja posle zasluženog odmora da se malo ubacim u debatu  pa mi shodno tome nećete zameriti što ću se malo osvrnuti na završenu misao sa samo još kojom informacijom

Citiraj: StarChaser

Limnophila sessiflora pomalo podseca na kabombu. 

Osim toga što moja krasna mona mi reče za ovu sortu, ja bi dodala da ne samo da jako podseća na kabombu već da nigde u poslednjih par meseci nisam videla pravu kabombu, već uvek vidim ovu biljku pod nazivom dvojnice...zato oprez! Osim opreza, bitna razlika je što je ova (u daljem tekstu oslovljavana kao-> ) ''lažna kabomba'' jeste biljka koja se relativno lako održi u akvarijumu sa relativno mekom vodom, i ume veoma lepo da uznapreduje i tako prikupi simpatije....ali onda se ispolji jedna loša osobina ove dvojnice, a to je naglo propadanje, naime(kako su mene obavestile neke lokalne face) ovo čudo ima ''rok trajanja'' a kad taj rok istekne (1do3meseca) dobije se iritirajuće djubrenje akvarijuma....pa treba i to imati u vidu!

A što se nekog konkretnog predloga što se tiče ''ne štkljastog bilja'' probaj da razbiješ vertikalu sa nekom anubiom recimo, ili hrastom, možda lotosom, šljivom...i tako tim nekim okruglasto krecavim formama......i naravno malo reforme nikad nije na odmet.

i naravno da nastavim u duhu poljubaca

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Pol: Muški
Poslato: 16.07.2006 u 09:15 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Noik,mislim da je kod tebe u pitanju svetlo,gro lux lampa ,po meni sama ne daje bas 100 % zadovoljavajuce svetlo i mora se ukombinovati sa day light ili obicnom sijalicom zaruljom, a sto se prihrane tice ,probaj treset ,koji ja stavljam ili tablete sera florenette koje se postavljaju oko korena,ja ih jos nisam probao al planiram da ih uzmem,cuo sam da su jako dobre .

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 16.07.2006 u 12:49 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Hvala Vojs,samo treset ne mogu nigde da nadjem.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.07.2006 u 20:48 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Probaj da potrazis ,ako ga nema u Jagodini verovatno se moze naci u Kragujevcu,a u Beogradu ga ima svuda. Serin tresat ja koristim godinama i odlican je ,a nije mnogo skup .

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 251
Poslato: 16.07.2006 u 22:10 | IP Prijavljen Citiraj Miana

danas sam svo bilje povadila van
Click on image to open in new window

i posjekla pola ....limun sam skratila "za glavu" on mi je najvise zapeo za oko ...izrastao je preko 40 cm ...vidjecu sad hoce li se primiti ovo sto sam odrezala ...
valisneriju sam takodje poshishala na duzinu u kojoj dopire taman do povrsine vode ...

e a sada me interesuje druga stvar ..posto sam ja danas dosta zamutila vodu ,jer ne usisavam dno tako cesto ,sve ono sto je "lebdilo" sad se slegnulo po biljkama ,panju ,staklu ...izgleda bas ruzno ....nasla sam na forumu uradi sam ,neki fazon za usisavanje dna  sa bocom koja ima onu "pipu" na vrhu ...ne kuzim na kojem principu ona radi ....ja sam uzela malo sire crijevo i uvalila u njega neko sito  i pokusala po sistemu spojenih posuda ,da usisam dno i tu vodu izlijem u nesto drugo ,ali usisam puno kamencica koji mi zacepe crijevo ,i taman dok izlijem onoliko vode koliko sam planirala da zamjenim ,ono ne usisa dovoljno taloga iz pijeska...dakle na kom principu radi ta boca ne kuzim nikako ....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.07.2006 u 22:18 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Ma jednostavno,uzmes debelo crevo i na kraj,pricvrstis ga na grlic od male flase kojoj ces prethodno odseci dno . Sistem je takav da ti lepo onda potopis nekoliko puta da ono izbaci sav vazduh ,spustis na dno i samo setas po dnu ,u flasu se uvlace i kamencici koji se lepo uskovitlaju ali iz flase u crevo ulazi samo mulj . 

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.07.2006 u 22:33 | IP Prijavljen Citiraj Miana

to izgleda treba probati da bi se skontalo hehehe ...hvala ,u svakom slucaju ,na pomoci ,ko je meni kriv sto ja ne kontam heheh...nista pravim po uputama ,pa cu valjda nadoci sama kako to funkcionise ...ah zensko ,sta ces ..heheheh
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Macak Mackin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.07.2006
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Kotor
Poruka: 181
Poslato: 16.07.2006 u 22:36 | IP Prijavljen Citiraj Macak Mackin

E super tema moze se izvuci mnogo korisnog ja mislim da nisi trebao to uraditi icupati sve biljke a eto tvoje je poz i srecno
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Macak Mackin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Macak Mackin Poseti Macak Mackin's Homepage

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.07.2006 u 22:47 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Ajd ,sutra prepodne cu da konstruisem jednu takvu napravu,da je probam i da fotografisem , pa cu ti poslati slike .  Ne mogu sad ugasio sam svetlo u akvarijumu .

Dzemal_Sa
Gost

Gost

Član od: 02.01.2006
Poruka: 69
Poslato: 17.07.2006 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Dzemal_Sa

Pozz svima... MIANA nemas pojma koliko mi je zao zbog tvog aq i bilja u njemu ali eto ako budes htjela idemo po novo bilje kod Mufida i Gorana (u podrum heheh)... a vidim prica se i o kabombi kolčiko je dobra toliko i nije, zbog (gustog)iglicastog oblika sakuplja dosta prljavstine, ali biljaka ko bilja bas lijepo izgleda...

Sto se tice bilo kakve pomoci racunaj na mene...

Pozz

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 17.07.2006 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

He, meni nije zao bilja, ako si ga vratila nazad spremljenog, skracenog i posadila u lepe grupice.  Mislim da uglavnom kada akvaristi sade bilje, terba da se rukovode pravilom da ne rashtrkavaju bilje iste vrste na mnogo mesta, vec da ih grupishu na jednu ili dve grupe po jednoj vrsti, kada su u pitanju manji akvarijumi. 
   Jer kad su biljke grupisane, onda lepshe dodju do izrazaja, a akvarijum chak i ako je gusto zasadjen, ima uredniji izgled, a ne moze da se kaze ni da je neprirodan, jer se i u prirodi biljke chesto nalaze grupisane.

KOnkretan predlog je da sada kada si posadila bilje, uslikash ponovo web kamericom  (bez obzira na kvalitet slike), ali anfas, to jest od napred, da mozemo lepo da vidimo shta si gde stavila, pa da damo konkretne predloge za neke eventualne premeshtaje.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.07.2006 u 11:53 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Evo jos jednom uputstva za izradu uredjaja za sifoniranje ,sa slikama istog . 

Prvo uzmes flasu i odseces joj dno

potom na grlic nataknes crevo i lepo ga pricvrstis da ne propusta vazduh ili tecnost  izmedju grlica i creva ,znaci lClick on image to open in new windowepo ih spojis ,nekom spojnicom ili zicom

I to je to

E onda ubacis sve to u aq. povuces malo vode da pokrenes spojene sudone i flasom setas po dnu. Sustina je u tome da ce u flasu ulaziti i pesak koji ce se u flasi lepo zakovitlati i izbacice mulj ali ce potom pesak lepo pasti na dno a mulj ce uci u crevo i otici iz akvarijuma . I toj bi bilo toj .

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.07.2006 u 17:38 | IP Prijavljen Citiraj Miana

AAAHAAAA  okrenes flasu na dole ....a ja cijelo vrijeme kontam da ta voda na neki nacin ulazi kroz crijevo u flasu ...sad kontam konacno ..e hvala ti vojs bas si drug !

sto se tice mog bilja ..ne znam zasto ste mislil da ga vise nemam..pa sad je sve reorganizirano deset puta ljepse nego sto je bilo ...i vidim ja kako se zene ovdje kuze heheh....sad sam posadila valisneriju na jednom dijelu,echinodorus na drugom i ostalo  tamo i ovam o i  iako to ne zvuci bas predobro izgleda fenomenalno ...a sto se tice slikanja mojom web cam heheeh nemojte se smijati ,ali ne mogu dohvatiti od kompa do akvarijuma ..kratka kabla zato i jesu slikane onako ...po strani ...uskoro cu kupiti digitalac pa cu slati normalne slike ...hvala svima po ko zna koji put !

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.07.2006 u 18:17 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Nema na cenu,pa tu smo da se pomazemo   Ajd pa posalji slike ,siguran sam da je mnogo bolje .

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2