Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4315
Najnoviji korisnik foruma: NSale
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: ne svidjaju mi se moje biljke Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 251
Pol: Ženski
Poslato: 14.07.2006 u 22:35 | IP Prijavljen Citiraj Miana

imam jednu neonku (zbog tvornicki uradjenog poklopca) phillips aquarelle od 15 w ..nista pretjerano ,ali mi se cini da i ne treba vise ... zna li neko kako se razmnozava limun  (ovaj sto dominira mojim slikama)....vidjela sam da iz ovog glavnog stabla raste identicno samo manje . kako da ga odvojim od ovog velikog i zasadim ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Pol: Muški
Poslato: 14.07.2006 u 23:03 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Preporucio bih ti da dodas i jednu gro lux lampu,sylvanija,ili arcadija ili osram flora , daju bolji spektar svetla ,a male limune samo odbvoji od velikog, na mestu odakle rastu iz stabla i zasadi,pusti ce korencice ,jako brzo i krenuce da rastu. A mozes i vrh ,velikog da odseces i zasadis,pustice on noce vrhove kasnije .

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 251
Pol: Ženski
Poslato: 14.07.2006 u 23:28 | IP Prijavljen Citiraj Miana

ne mogu dodati nikakvu lampu jos jer je poklopac predviden za jednu neonku ...meni su preporucili ovu phillipsovu i nije losa ,i da znas nemam ja problem sa svjetlom jer moje biljke rastu ko lude .zato i imam problem kud i kako ,a voljela bih nesto zbunasto imati .....ja samo nisam izgleda kupila neke vrste koje mi se svidjaju ,a i nije bilo nista   drugo jer sam ja sve sto je bilo pokupovala  hehehe...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 15.07.2006 u 00:20 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: Vojs

Pozdrav Miana ,

Za lepo bilje u akvarijumu, pored adekvatnog svetla , podloge,dovoljne kolicine hranljivih materija i ostalih ... najvaznije je strpljenje . Sto se tice biljka za pozadinu,najzahvalnije su ti,po mom iskustvu,Cryptocoryne usteriana, Valisneria gigantea ili Crynum thainum, Myrophylum sp, Ludwigia palustris ,nisu jako zahtevne a,ako se  lepo grupisu daju fenomenalan kontrast . Kabomba je vecini problem jel trazi dosta CO2 ,znaci generator CO2 i raste odlicno ,ali bez njega krene i posle nekoliko mreseci pocne da propada . A po meni steta je Echinodorus bleheri stavljati u pozadinu,jer je prelep kad se razraste u sredini ili po bokovima ,a iza njega se postavi Ludwigija,ili Myrophylum da mu malo da po kontrastu ,a ispred Anubius nana ,koja obozava da raste u senci,ili neka od manjih Cryptocoryna sa slicnim zahtevima,affinis,ili cordata,ili wilisi ili undulata . E.tenellus ,jedino zbog slabog svetla moze da zi propadne,mada to je relativna stvar,po ovoj slici,tebi je svetlo dosta jace od mog,a ipak kod mene on divlja i vec je napravio tepih 10x10 cm ,za nekih 2 meseca i konstantno se razmnozava i siri . E sad ne znam kakvo osvetljenje imas ?  

Vojs, vise sam siguran da znas dosta o biljkama, ali samo da te pitam da li znas koliko moze da poraste e.bleheri..?. Moze da poraste preko 40cm u visinu i da pusti preko 60 listova...Za srednji plan akvarijuma...Nisam bas siguran, oko saveta za sredinu...

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 01:56 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Ja trenutno imam 3 biljke E.blecheri ,sa gomilom listova u rasponu od 30 do 45 cm i lepo su smesteni u srednjem planu uz bok akvarijuma, iza njih je ludwigija i Cynum,a ispred njih anubius nana i sve to lepo izgleda i raste . A nekad sam imao i vece bleherije i uvek su mi bili u sredini,jer je greota tako raskosnu i siroku biljku zabiti uz zadnji zid  ili cosak ,kad ima 1000 boljih resenja za zadnji plan. Jednostavno je greota .  A , da ,ukusi su razliciti.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 02:53 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

:))) Da ne neko ne pomisli da se raspravljamo, ti imas dosta visok akvarijum oko 50cm, dok devojka ima mnogo manji akvarijum visine 37cm...To automatski prekriva biljku koja je zasadjena iza nje...eventualno kad bi se gledao akvarijum iskosa, mada je ukvarijum prilicno plitak oko 33cm tako da mislim da u ovom akvarijumu ta kombinacija nece bas izgledati najsrecnije, mada bi u mom ta kombinacija bila sasvim ok, samo jos ako hoces da das neki pelcer:))).

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 14:29 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Naravno da hocu,uskoro bi trebao opet da procveta,pa ce biti pelcera za izvoz

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 20:18 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Drzim te za rec!!!!

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 22:42 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Cim procveta ,i pusti pelcer saljem ti pelcere ! A evo,za  sad slike-

Click on image to open in new window

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 15.07.2006 u 23:18 | IP Prijavljen Citiraj Noik

E ovo ekstra izgleda.Nazalost,meni enhinodorus bileheri nikada nije preshao 25 cm(duzina lista),uvek mi je skroz propadao,dok nisam poceo da stavljam glinu,ali opet neprelazi 25...gde greshim?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 454
Poslato: 15.07.2006 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

Noik mislim da je do svetla, nisam siguran ali mislim da je to. kakva ti je rasveta?

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 15.07.2006 u 23:33 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Jedna gro-lux neonka od 45 cm,dubina aq 35 cm,aq 50 L.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Sivi vuk
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 454
Poslato: 16.07.2006 u 00:07 | IP Prijavljen Citiraj Sivi vuk

probaj staviti prihranu za bilje, neznam tacno kako se tacno zove to djubrivo ali ja sam imao slican problem kad je u pitanju bilje i onda sam dobio savet od jednog prodavca i to mi je definitivno resilo sve probleme!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 16.07.2006 u 00:30 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Mislish li na tecno djubrivo?

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2