Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 64
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4307
Najnoviji korisnik foruma: Skendro1
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Ibogi
Forum: Biljke

Poslata: 18.01.2018 u: 10:29

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: ne svidjaju mi se moje biljke Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 251
Pol: Ženski
Poslato: 11.07.2006 u 19:07 | IP Prijavljen Citiraj Miana

voljela bih se jednog dana otarasiti pozadine na akvarijumu ...zeljela bih da mi biljke koliko toliko prekriju zadnji zid akvarijuma.sad trenutno imama sljedece i to vise komada :cryptocoryne beckettii
hygrophila corymbosa
eusteralis stellata
limnophila sessiliflora
vallisneria
javanska mahovina
ehinodorus b.
echinodorus t.   medjutim,sve ove biljke ,iako su se dosta razrasle ,posebno valisnerija ,daju mi nekakav cudan izgled akvarijuma....nekako je unutra sve "stapicasto" strkljavo ,kakve su naime i navedene biljke ...echinodorus B. je kupljen sa ovalnim listovima ali mladi kako rastu sve vise dobijaju sabljast izgled...echinodorus t. mi uopste ne napreduje ,bez obzira na treset i ostalo ,mislim da ga uskoro nece ni biti.tako da nema nista od moje ideje prekrivanja tla...i bla ,bla.. i sad se ja raspricala a hocu da vas pitam da  mi napisete kakvu biljku da kupim ,a da je ima kupit, da ima neku zbunast izgled i da mi ne strklja okolo ...ili vec sta da radim ,jer nisam zadovoljna kako mi se bilje razraslo ...istrkljalo okolo iako ja to ponekad oshisham ,preuredim ...kiss i hvala svima!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Tor2003
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 126
Pol: Muški
Poslato: 11.07.2006 u 23:21 | IP Prijavljen Citiraj Tor2003

Ma zasadi spalir pozadai ima da bude strava samo nemoj da ga sisas elektricnim aparatima jer je u vodi da te nebi struja udarila. Salim se mislim da im samo malo napravis razmestaj da ce biti super .

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3051
Poslato: 12.07.2006 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Pa uglavnom kada se zasadi valisneria podivlja toliko da ribice ne mogu da plivaju,trazi samo da je sitna podloga,najbolje kvarcni pesak,ali ti trazis kabombu,nisam je video godinama,ali sigurno se moze naci ako bas zelis.

Click on image to open in new window

evo cabomba aquatica i nemoj da je sisas,bice mnogo zbunastija

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 12.07.2006 u 07:25 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Cabomba je dossta komplikovana biljka za negu tj uspesan rast, bar kod mene nikada nije uspevala a i ne uklapa mi se sa Botiama

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
Poruka: 856
Poslato: 12.07.2006 u 09:15 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Kamboba nije uopste komplikovana. Samo trazi meku vodu, da nema vodene struje, hranu i iz vode i iz podloge, jako svetlo i malo praha od krila slepog misa. Salo na stranu, imam isti problem kao i svi sa kambobom. Rasla super par meseci i odjednom pocela da truli

P.S. Za zadnji zid probaj kombinaciju dve hidrofilije, hrasta i uskolisnog limuna. Ako je dobro svetlo i hranjliva podloga rastu jako brzo a poprilicno su lepe

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chmi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chmi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Chmi

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 12.07.2006 u 09:20 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Taman sam se uplasio da sam jedini nesrecnik kome ta lepa biljka ne uspeva, a sve moguce madjije sam probao ali dzabe, doduse nisam probao to sa prahom od krila slepog misa, a ovde kod mene ih ima kao u pecini da zivim mozda bi to upalilo

Srkico
Član

Član

Član od: 12.05.2006
Poruka: 10
Poslato: 12.07.2006 u 10:24 | IP Prijavljen Citiraj Srkico

Svi pricaju o kabombi kao nekoj extra zahtevnoj biljci, ja je uzgajam vec 6 meseci i samo stvaram nove strukove, moram da je kratim od dna svake 2-3 nedelje jer stigne do vrha aq... vrlo ju je lako naci, bar u BG-u i bas je jeftina... super izgleda... ali kada je kupujete trazite uvoznu jer ona je ta koja izgleda kao na slici iznad... domaca je nekako iglicasta i jednostavna i ne zbuna se toliko...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srkico's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srkico Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srkico Poseti Srkico's Homepage

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 12.07.2006 u 12:52 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Vi se rasprichali o kabombi, a devojka je nije ni pomenula. Osim toga, nema potrebe za kabombom, kad Miana ima daleko lepshu Eusteralis stellata. Takodje, Limnophila sessiflora pomalo podseca na kabombu.
   POenta kod ove dve vrste bilja je da uopshte ne izgledaju lepo osim ako nisu gusto grupisane (taman toliko da dopire dovoljno svetla do donjih listova). Dakle, svaku od te dve vrste trebalo bi da stavish u zbun, da sve budu zajedno.Takva dva zbuna mozesh da stavish i jedan do drugog, da svo "iglichsto, zvezdasto" bilje bude zajedno, a mozesh i da ih rasporedish na dva mesta da razbijaju monotoniju "shtrkljastog" . Ako Cryptocorine becketti ima onu braonkastu boju, mozesh i nju upotrebiti za razbijanje shtrklji.
   Ne znam kako se valisnerija uklapa u sve to. Ona po mom mishljenju ima lep, ali  specifichan oblik, nezahvalan za tek bilo kakvo kombinovanje sa puno raznolikog bilja. MOzda nju gurnuti pozadi da ne dolazi toliko do izrazaja (inache, veoma korisna biljka kad je u pitanju troshenje nitrata).
   Mnogo je teshko govoriti ovako napamet shta bi mogla da pregrupishesh i uradish sa akvarijumom. Ako ikako budesh mogla uslikaj akvarijum, pa da ti damo neke konkretnije predloge.
   Chudo jedno kako jedno obichno pregrupisavanje bilja moze da izmeni ceo akvarijum. Zato cu ja tebi pozeleti malo srece i dobrog osecaja sa pretumbavanjem bilja, pa da zaista od svega toga pravo chudo napravish!

Za devojku koja shalje poljupce, jedan kiss od mene! 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Pandorica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 24.05.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Sveta Nedelja
Poruka: 535
Poslato: 12.07.2006 u 16:14 | IP Prijavljen Citiraj Pandorica

ni meni cabomba ne raste ... il ju sugava ili stagnira... ali zato sve ostalo dobro raste pa se time tjesim - ne moze sve biti ok - sta ne?

evo bas sam danas dobila jednu cabombu - pa cemo vidjeti kakav ce biti rezultat u drugom akvariju...

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 12.07.2006 u 19:20 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Echinodorus bleheri je izuzetno lepa biljka kao pozadinska, verovatno je to b., i trazi malo jace svetlo i dosta bogatu podlogu, i meni su se javljali tanji listovi, ali mislim da je to do svetla. Valisnerija je po meni dosta lepa biljka kao pozadinska i ona po meni zahteva dosta bogatiju podlogu od svetla(koliko sam ja primetio). Stavi dve bleheri po stranama, a izmedju valisneriju. Tenelus, ako je to t. i on tazi skoro iste uslove kao i bleheri. Meni su najbolje rasle trave sa jastrebackim peskom koji mnogo sitne granulacuje, sa ne tako jakim osvetljenjem. Znaci mozda je nesto i u podlozi sto se tice pomenutih biljaka. Slazem se sa Starkom Eusteralis stellata jeste strasno interesantna biljka, ali mizes da probas da spustis i ricciu oko nekog malo veceg kamena. Evo i od mene jedan kiss, ali brzo...da me ne vidi zena:).

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.07.2006 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj Miana

hvala hvala  imate svi po deset cevapa i pivu od mene !  

nesto cu skontati s tim mojim biljkama  ,slike koje vam saljem su uradjene web kamerom ,jer sam digitalac pokvarila smrc...nadam se da necete zamjeriti na nekvaliteti slika ,ali mislim da mozete otprilike vidjeti kakve to strklje spominjem ...opet kiss Click on image to open in new window
Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miana Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Miana

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 13.07.2006 u 03:20 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Reci ti nama kako je izvedena filtracija u tom akvarijumu tj. gde je pumpa koja gura vodu, mislim da ti ona pravi dar mar po akvarijumu, ovo sve moze da se dovede u red....Samo ces morati malo da se potrudis.

Miana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.07.2006 u 22:17 | IP Prijavljen Citiraj Miana

sto se tice filtracije ja imam potapajuci filter "blue wave 03 " koji je dosao uz cayman akvarijum...on mi ne pravi nikakvu struju u akvarijumu ,ako zbog stujanja vode pitas...taj izlaz za filtriranu vodu je okrenut prema povrsini vode i gotovo je na vrhu ...medjutim,ja sam stavila mali  filter ,atman (AT-600F) ,za moj novi aq,da se ciklira i on je pravio jaku struju pa sam ga iskljucila....ali ovdje je ,mislim ,vise problem sa izborom biljaka jer sam ih kupovala po sistemu daj sta ima u radnji ....a u glavnom nema ono sto se meni svidja .....ma ja cu to ,da  vise ne davim ljude s ovom temom,jedan dan sve lijepo van i opet zasaditi sve po novom i kupiti tu famoznu cabombu ako je bude negdje jer stvarno fenomenalno izgleda ....pozd,M.

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Poslato: 14.07.2006 u 21:32 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Pozdrav Miana ,

Za lepo bilje u akvarijumu, pored adekvatnog svetla , podloge,dovoljne kolicine hranljivih materija i ostalih ... najvaznije je strpljenje . Sto se tice biljka za pozadinu,najzahvalnije su ti,po mom iskustvu,Cryptocoryne usteriana, Valisneria gigantea ili Crynum thainum, Myrophylum sp, Ludwigia palustris ,nisu jako zahtevne a,ako se  lepo grupisu daju fenomenalan kontrast . Kabomba je vecini problem jel trazi dosta CO2 ,znaci generator CO2 i raste odlicno ,ali bez njega krene i posle nekoliko mreseci pocne da propada . A po meni steta je Echinodorus bleheri stavljati u pozadinu,jer je prelep kad se razraste u sredini ili po bokovima ,a iza njega se postavi Ludwigija,ili Myrophylum da mu malo da po kontrastu ,a ispred Anubius nana ,koja obozava da raste u senci,ili neka od manjih Cryptocoryna sa slicnim zahtevima,affinis,ili cordata,ili wilisi ili undulata . E.tenellus ,jedino zbog slabog svetla moze da zi propadne,mada to je relativna stvar,po ovoj slici,tebi je svetlo dosta jace od mog,a ipak kod mene on divlja i vec je napravio tepih 10x10 cm ,za nekih 2 meseca i konstantno se razmnozava i siri . E sad ne znam kakvo osvetljenje imas ?  

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2