Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 37
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Humanitarna akcija Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 655
Pol: Muški
Poslato: 11.07.2006 u 21:11 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Evo opet da vas obavestim da danas nije bila ni jedna uplata i da i dalje raspolazemo sa 15300 dinara.Mislim da ce tesko ispasti jeftinije od ovoga sto je covek kod koga smo bili ponudio pa cak i da se pravi aq i da ispadne jeftiniji nema sanse da se oprema nabavi jeftinije od ponudenog,plus sto rece Brainman manje cimanja za bilo koga clana.Slazem se sa Radmanovcevim predlogom da se preko te police stavi duza ploca i tako resi problem velicine filtera i samog aq.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 11.07.2006 u 21:32 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

To je samo u slucaju da je ta mala polica koju imaju sposobna da nosi veci akvarijum.
Dzabe stavljamo staklo od 8mm ako se stranice police sklope i akvarijum ljuljne u zemlju !
Brainman je bio tamo, on treba ipak da da finalan sud o krajnjem produktu.
Ima li blizu utikac? Koliko dugacak produzni kabli da kupimo za taj akvarijum?
Coa, vidi za jednu pumpicu za vazduh uz put, ako akvarijum ima komplet poklopac, trebace i dovod kiseonika.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 11.07.2006 u 22:14 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Ostaje da Brainman jos jednom ode i vidi postolje, koliko gornja ploca ima oslonaca, kako ne bi doslo do krivljenja ploce. Takodje da jos jednom premeri i potvrdi precizne dimenzije i opet nas obavesti o tome. Kao rezervnu soluciju imamo da Radmanovac, koji ima alat (valjda i umeca) za obradu univera, uradi postolje; to sve u slucaju da postolje koje oni imaju ipak ne bude odgovaralo. Ovo treba sto pre uraditi, da bih mogao da porucim akvarijum, sa tacnim dimenzijama.

Slazem se za pumpu za vazduh, to je jos 2-2,5e. U cenu nisam uracunao neonke (jesam 2 armature sa kablom i prekidacem). Grolux je 4e, Osram za bilje cini mi se 5,5e (60cm), Arcadiu nema trenutno, moze da nabavi, a obicne su skoro pa dzabe (mislim da ih inace i daje dzabe). Dajte predlog i za kombinaciju neonki.

Pored ovog treba uzeti produzni kabal sa 5-6 uticnica, mrezicu za ribice, termomer, hranu...

Nadam se da ce Krusevljani da se pobrinu za neko bilje i ribe, kao i podlogu(propran moravac npr. 2-3mm)...

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.07.2006 u 20:39 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Danas smo imali jednu uplatu i shodno dogovoru sacekacu sutra jos neku pa cu objaviti ovu danasnju zajedno sa ostalim.Znaci koliko sam shvatio cekamo Brainmana sa najnovijim informacijama pa da krenemo u realizaciju ove akcije i obradujemo klince.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 13.07.2006 u 01:20 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Akvarijum treba biti uradjen po onim dimenzijama koje sam dao, znaci zajedno sa filterom i nece biti nikakvih problema. Sto se mene tice akvarijum moze da pocne da se pravi. Kako sam razumeo cou. oko 30_og u mesecu bi covek doterao akvarijum ovde. Ocekujem Coinu i Radmanovcevu bezuslovnu pomoc oko formiranja datog akvarijuma, jer je nagovestio da ce doci u KS.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 13.07.2006 u 02:55 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Kao sto se moze procitati, akvarijum se privodi kraju.
Ali kraj je tek onda kada se na sajtu postave slike tog akvarijuma i srecna deca kraj njega.
U ovoj temi je bilo dosta razglabanja oko velicine akvarijuma, njegovog izgleda i cene.
Ja bih i ako vec dogovorenu stvar voleo da vratim malo unazad.
Sakupili smo 15000 dinara, a jos nije uplatila ni polovina clanova koji su glasali za.
Trenutno kostanje akvarijuma koji pravimo je oko 7000 din.
Polica koju mozemo napraviti kosta 3000 din, i staklo za malo veci akvarijum jos 1000 din.
Ukupna suma je oko 11000 din.
To sto budemo napravili za taj novac, to je ukras jedne sobe u koji ce se i akvarista zagledati.
A mali akvarijum na jednoj poluistruleloj polici je samo mali akvarijum i nista vise.
Ovde nije rec o megalomaniji, vec o zdravoj logici.
Dok jos akvarijum nije uso u fazi pravljenja i narucivanja delova, zelim da se razmotri pitanje pravljenja akvarijuma dimenzija 35x45x100 sa spoljnim filterom i policom za njega.

Ako se vec nesto radi ja glasam da se radi kako treba.
A ako me nadglasate da ipak treba da se stedi, ja cu o svom trosku napraviti deci novu policu i uplatiti jos hiljadu dinara za veci akvarium.
Hvala na razumevanju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Maress
Gost

Gost

Član od: 11.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Grocka
Poruka: 191
Poslato: 13.07.2006 u 03:34 | IP Prijavljen Citiraj Maress

ljudi opet se odstupa od prvobitne ideje! koliko se ja secam plan je bio da brainman i radmanovac LEPE tj da oni naprave aq, a sad koliko vidim prica se da ga neko drugi izradjuje!!! iako radmanovac u krusevcu za iste pare moze da uzme staklo da napravi duplo veci aq. a i svi na forumu pricate kako je veci aq mnogo lakse odrzavati, a sad hocete da napravite aq malo veci od tegle. a da se ne prica ko ce da ga cisti i odrzava!? ako cemo da dajemo pare za takve akvarijume onda je bolje da se i nista ne pravi.... JA GLASAM DA JE NAPRAVI AQ OD MINIMUM 1m DUZINE + ODGOVARAJUCA POLICA!!! ako ce deca da uzivaju, nek uzivaju kako treba!!!

P.S. znam da se radmanovac ponudio da napravi policu i da izlepi taj aq, pustite coveka da stvara!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Maress's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Maress Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Maress

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 13.07.2006 u 08:46 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Da li si ti pročitao bilo koju drugu poruku osim Radmanovcove?

Znaš šta se priča za muškarce koji se trude da imaju najjači auto, najbolji mobilni, najveći akvarijum...

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 13.07.2006 u 13:57 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Dajte ljudi ovo stvarno vise nema smisla,poceli smo kao u skupstini,te ovako cemo,te onako cemo,te krajnje je vreme....ni Radovan treci nije imao veci,hajde da se uradi prvi aq,pa cemo lako posle da im napravimo jos jedan ako treba,samo da krene to je ono sto je bitno.

Ciro zakljucaj temu o velicini aq,molim te, jer ako ovako krene bice anketa za velicinu filtera,grejaca,rasprsivaca....i nista od aq do sledece godine,dajte ljudi da nadjemo zajednicki jezik i da se pocne,pa coa,Lav i Star su nasli sve na jednom mestu,dajte da probamo,pa ako ne valja lako cemo da menjamo!!!

Svi za jednog,jedan za sve!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 13.07.2006 u 16:08 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Ima onih koji vole da pomenu rad, red i disciplinu... Kako smo uglavnom iscrpli predloge i price, nacicemo kompromisno resenje, koje ce zadovoljiti sve koji su se ukljucivali u diskusiju.

Kako sam se cuo sa Cirom i Krusevljanima: Radmanovcem i Brainmanom, slozili smo se oko akcije, sve u duhu kompromisa, naravno.

Napravice se novo postolje od univera(zaduzen Radmanovac, koji ima alat i iskustvo), prema akvarijumu osnove 100x40, visina vodenog stuba ce biti 35, sto znaci 140 litara. To ce reci da bi prema resenju za haubu aq trebalo da ima dimenzije stakla 100x40x45. Imamo opciju za stakleni poglopac ili poklopac od univera/medijapana. Filter ce biti pregradni, sto znaci da ce u njega ici filter materijal, fontanska pumpa sa crevom za preliv, grejac. Od opreme potrebna je i vazdusna pumpa, rasprsivac i termomer. Brainman ce pokusati da izdejstvuje povoljnosti u vezi opreme preko radnji/donacija, u rezervnom slucaju, ja cu nabaviti sve po veleprodajnim cenama.

Akvarijum ce se raditi u Krusevcu, sto ce organizovati Radmanovac i Brainman uz dodatnu pomoc prijatelja koji imaju dugogodisnje iskustvo u izradi akvarijuma. Na ovaj nacin zelimo da clanovi www.akvaristika.org odrade ceo posao i da napravimo reportazu o celokupnoj izradi. Iz tog razloga smo zaobisli narucivanje gotovog akvarijuma, jer bi se odredjena draz izgubila.

Brainman i Radmanovac su se slozili da cim pre krenu u nabavku potrebnog materijala o cemu ce nas redovno obavestavati. Zajednicka procena je da ce za sve potrebe izrade (postolje, akvarijum, oprema...), biti potrebno oko 10 000 dinara. Takodje ce nas obavestavati o svakoj stavci koja je kupljena za potrebe ove akcije, kako bismo zadrzali transparentnost, koja se sprovodi prilikom uplata.

Nadam se da sa ovim mozemo krenuti u sledecu fazu i da nece biti nezadovoljnih i daljih polemika koje nas koce. Sad nam je preko potrebna pomoc u pronalazenju sledece institucije, jer bismo sa stanjem na racunu i najavljenim uplatama vrlo brzo mogli u sledecu akciju.

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 13.07.2006 u 16:22 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Zvecanska 6 u Beogradu! Moj predlog. Ili dom za nezbrinutu decu u Ustanickoj, cini mi se br. 9!

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.07.2006 u 23:17 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Danas smo imali jednu uplatu i molio bih da mi se javi onaj koji je izvrsio istu i kada mi bude rekao tacan iznos,ja cu mu potvrditi i objaviti u forumu.MOLIM I U BUDUCE PO KO ZNA KOJI PUT, SVE CLANOVE KOJI IZVRSE UPLATU NA RACUN DA O ISTOJ OBAVESTE MENE ILI STARCHASER BILO KOJIM PUTEM,kako bi znali ko je izvrsio uplatu i o tome obavestimo tog clana kao i da objavimo u forumu.Ovako ne znamo ko je pa ne mozemo ni da objavimo u forumu.Drago mi je da smo se konacno usaglasili oko velicine aq,police i sve sto ide uz njega i krecemo u realizaciju onoga sto je i bio cilj ove akcije i nadam se da cemo uskoro ugledati slike sa osmesima malisana pored aq-a.

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.07.2006 u 13:34 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Dva clana koja su uplatili juce i prekljuce su Nikola 011 i Encarta u ukupnom iznosu od 900 dinara tako da sada na racunu imamo 16200 dinara.Takode sam danas obavesten da treba da podignem 10000 dinara koliki je limit za prvi aq koji ide u Krusevac i sutra novac predajem Radmanovcu koji ce ga tamo odneti.Naravno bice prilozena potvrda o podizanju te svote sa racuna koju ce moci da vide svi clanovi sajta.

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.07.2006 u 09:26 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Juce smo imali jos jednu uplatu ali cu je objaviti ako i danas bude jos neka.Takode sam podigao 10000 dinara sa racuna i upravo cekam Radmanovca da mu predam novac.Posto prilikom podizanja novca u posti ne moze da se dobije potvrda Radmanovac ce potvrditi kada bude preuzeo novac da ga je zaista i dobio.

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2