Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 81
Gostiju: 81
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Humanitarna akcija Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 655
Pol: Muški
Poslato: 08.07.2006 u 22:51 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Evo i na kraju ovog dana da vas obavestim da ni danas nije bilo uplata pa je stanje na racunu i dalje ne promenjeno.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 08.07.2006 u 23:46 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Krajnje smesna situacija...toliko komentara, sada neko treba da im salje PP da idu da uplate novac. Mislim na ljude koji su se javno oglasili. Anketa je napravljena da bi se sagledalo stanje koje vlada na forumu...Znaci, gospodo imali ste ponudjen odgovor NE...tako da ste mogli i da preskocite temu i da odgovorite sa NE, kao i sto smo imali jedan takav glas. Ispalo je da je covek koji je rekao ne, bio samo iskren.

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 09.07.2006 u 02:04 | IP Prijavljen Citiraj coa.

@Draganlav&Brainman:
Razumem vasu emociju, jer mi je poznato koliko vam je stalo da sve protekne u najboljem redu, pa otud mozda neki nepotrebni komentari... Sve je stvar slobodne volje, tako da nema razloga da se ne opustite... Dobar deo posla je odradjen, pa treba da vidimo kako prvu akciju da privedemo kraju.

Elem, imam jedan konkretan predlog, kao rezultat jucerasnje akcije.
Draganlav, StarChaser i ja bili smo kod coveka koji se bavi izradom akvarijuma dugi niz godina, izlepio covek ( ne preterujem)bar hiljadu akvarijuma, pa i moje, koje mozete videti u galeriji. Objasnio sam coveku da organizujemo humanitarnu akciju i ovako je sa cenom i prevozom:

Za dimenzije (prema dimenziji police koja se nalazi u domu) 78*35*45(visina) sa
-izradom od stakla 8mm (visina vodenog stuba 35, 10cm za osvetljenje u krovu), (radi dodatne sigurnosti debljina stakla je predimenzionisaana, ovo moze bez problema i od 6mm.)
-pregradnim filterom sa strane - tri komore (crne boje pregrada-maska)
-maskom za filter
-filter materijalom, grejacem i fontanskom pumpom marke  Atman
-dve armature za neonke, zasilikonirane na stakleni poklopac
-staklom ispod neonki, tj iznad povrsine vode...
Cena u evrima 75e (ovo moze 5% gore-dole da ispadne) (u dinarima nesto preko 6000)
Prevoz: Covek bi iz Beograda doterao aq u Krusevac, BESPLATNO, u petak 29.07.

Ovo je za moj racun, vise nego povoljna solucija, pa da vidim sta mislite.

To je bila prva stvar. Sada druga:
U slucaju da se slozite sa ovom mogucnoscu, odredjena suma novca bi ostala na racunu, sto je dovoljno vec sa sadasnjim stanjem za izradu novog aq, tj. za neku drugu instituciju. Ovo je pitanje na koje bi trebalo da se usredsredimo, umesto preterane emocije, koju pomenuh na pocetku poruke. Naravno da je racun Draganlava otvoren do daljneg i pre mislim da su pre u pitanju preterane vrucine, nego to da su se ljudi uspavali.

Ajd za sad toliko, pa moze i neka reakcija padne na ovo.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.07.2006 u 03:34 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Ja msilim da ce majstor Peja iz Krusevca uraditi akvarijum i za manje pare. Znam da je badija kostao akvarijum oko 60 eura bez opreme, ali dimenzija 110 x 40 x 50, sa poklopcem i neonkom. Raspitacu se kod njega za cene i javicu kakva je situacija. Sto se tice opreme coa. ima nekog jeftinog dobavljaca, tako da mozda mozemo da napravimo i jednu lepu policu za taj akarijum i siguran sam da se to od prilozenih sredstava moze uraditi. Sama polica ne bi kostala vise od 2000 dinara (moje misljenje) , mada cu proveriti i to...Ali i Radmanovac se bavi time, pa bi mogli zajedno da napravimo jednu policu sa malo vecim akvarijumom. Ajde da ovo krene da se radi kako treba...nemojmo da budemo fuseri.

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.07.2006 u 09:17 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Sto se mene tice ja sam se odmah izjasnio da bi bilo najbolje kako smo se i na pocetku dogovarali da se pravi aq oko 200l i naravno sve sto ide uz njega kao i nova polica.Jer ipak stoji ono pravilo da je sto veci aq laksi za odrzavanje.Ovo je samo moje licno misljenje i naravno kada i kako ostali odluce moje je da odem do Poste,podignem novac i predam ga dalje.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 09.07.2006 u 12:31 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Uh, nezgodna situacija !
Predlog koji je dao coa. je i vise nego primamljiv.
Covek sve uradi i zalepi i donese nam na kucnu adresu.
Samo jos da ubacimo podlogu, travu, vodu i ribice.
(Taj deo gde je visina vodenog stuba 35 mi se samo ne svidja, sve ostalo je ekstra)
Mada i majstora iz Krusevca je jeftin (mada sam mislio da cemo ja Brainman biti majstori i dokumentovati ceo postupak)
Ja sam jedan od ljudi koji je glasao da je ta polica malo kratka.
I da se uradi nova polica i malo veci akvarijum.
Recimo da sa sve filterom ne predje 200 litara.
Pare ce preteci u oba slucaja, samo je varijanta sa novom policom i vecim akvarijumom skuplja i pipljivija.

Ima li jos neko ko je uplatio novac da da svoj glas u vezi akvarijuma koji pravimo ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 09.07.2006 u 13:44 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Evo jednog malog podatka.
Ako bih pravio policu dimenzija 60x40x120cm.
60 cm visina, a 40x120 bi bila povrsina na koju se spusta staklo.
Na sredini bi imao dve poprecne pregrade.
Levo i desno bih napravo vratanca da klinci mogu tu nesto i da drze.
Slicnu policu ima coa u svojih 3 m akvaristike, evo slike dole.
Za takvu policu bi otislo 3 m2 iverice, plus sve ostalo, kostala bi manje od 3000 dinara.
Cisto da ne bude zablude, onu cifru od 2000 dinara sam dao okvirno iz glave.
Na ovakvoj polici bi mogao da stoji akvarijum 35x50x100 (175 litara) , sa filterom od 15 cm sirine sa strane.
Dakle evo konkretnog predloga za konkretnom cenom.
Da bi clanovi koji daju komentare imali potpun uvid u situaciju.

Evo slike 3 takve police u nizu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.07.2006 u 21:51 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Danas smo opet imali nekoliko uplata i to od :burlicconia,cire,rogusa i killera koji je uplatio jos u cetvrtak ali sam cekao jos uplata kako bih objavio njegovu zajedno sa ostalim.Ova cetiri clana su ukupno uplatila 1400 dinara tako da se stanje na racunu podiglo na 15300 dinara.

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 10.07.2006 u 22:23 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Cilj ove akcije je da usreći što više dece. Polazeći od toga cilj je da napravimo što više akvarijuma u što više ustanova. Proizilazi da cena za pojedinačni akvarijum treba da bude što niža.

Deci je svejedno da li akvarijum koji su dobili ima 50, 100 ili 200 litara. Megalomaniju sada treba da ostavimo za kućne akvarijume a ovde da se skoncetrišemo na to da napravimo što više akvarijuma.

78x35x35= 95,5 litara po meni sasvim dovoljno.

Nova polica znači nove troškove koji su jednaki polovini kompletnog akvarijuma.

Umesto dva akvarijuma sa policama možemo imati tri kompletirana akvarijuma.

Coin predlom mi se više sviđa pogotovo kad uzmemo u obzir da sve dobijamo na licu mesta.

Da čujemo predloge za novu ustanovu kojoj bi mogli da napravimo akvarijum.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.07.2006 u 00:28 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Da, ali to su dimenzije, gde moramo odbiti mesto za filter...Pa onda ili da stoji sa strane ili da se napravi pozadi kao sto je coa. predlozio. Ukoliko stoji iz akvarijuma, sama dubina ce biti oko 27, mozda bi onda bolje bilo da stoji sa strane...A moze da se pusti i glasanje da se vidi to oko police, jer mislim da su misljenja podeljena, pa ne bih voleo da se misljenje vecine ne ispostuje. Zaboravio sam da kazem da imam i prijatelja koji je staklorezac, pa ce nam i on mozda izaci u susret da malo spusti cenu stakla. U sredu cete imati detaljne informacije oko cene stakla i cene izrade samog akvarijuma.

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 11.07.2006 u 00:48 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Taj filter najvise zeza.
Ni da ga stavimo pozadi ni sa strane.
Dobijaju se suvise neproporcijalne strane za takav sto.
Da bi svima izasli u susret, uvek mozemo da akvarijum pustimo 10 cm levo i desno a da na policu dodamo plocu koja je dimenzija akvarijuma.
Tada akvarijum moze 85 a filter 15, to su fine mere.
To sa glasanjem mi se ne svidja, zato sto ce tek onda da cujemo glupe i nebulozne predloge.
A vidi koliko ce dole kostati akvarijum.
Da ovo bude neka vrsta mini tendera.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 11.07.2006 u 13:07 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Slazem se sa Cirom,sve treba uskladiti sa mogucnostima,coa,Lav i Star su izakcijali strasno resenje koje bi trebalo realizovati,a mozda da se ostvari saradnja na duze staze sa tim covekom koji je dao sebe i svoje vreme tako nesebicno da je to divno,a da ne pominjemo da donosi na "kucnu adresu" stvarno svaka mu cast,naravno ako je zainteresovan,sumnjam da ce odbiti jer su akvaristi ljudi velikog srca sto je i dokazano onim sto je coa naveo,jos jednom svaka cast i nikakva glasanja ne dolaze u obzir jer vi koji se najvise cimate oko akcije ste vise od jednom dokazali da ste pravi ljudi i znate najbolje sta je ciniti,imate moju totalnu podrsku i ako treba,a da ja mogu pomoci nekako samo recite,tu sam!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 11.07.2006 u 19:02 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Ako treba da se glasa, ja sam za kupovnu varijantu i naravno garanciju koja ide sa njom tj ja sam za Coin predlog, zivela KPAQ  Kod samoizgradnje akvarijuma mogu se pojaviti komplikacije i kasnije da ispadne skuplje nego planirano a uz to i nema garancije, tj ima ali ta garancija bi u najgorem slucaju pala na clanove.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.07.2006 u 21:00 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

@Vozd

Pa i to je pravljen akvarijum, nije fabricki pravljen. Razlika je u tome sto ga pravi covek koji vec lepi i prodaje akvarijume godinama.

Ja sam hteo samo da vidim da li mozda mozemo nesto jeftinije da uradimo. Prica oko police koju oni imaju lici na viseci dvokrilni deo od kuhinje, znaci imaju mesto gde da stave akvarijum, ali izgled police ... Ok. Nema problema, dajte onda da taj covek neka napravi akvarijum i neka ga donese ovde, manje cimanja za mene. Ja sam hteo da pojurim staklo i majstora, da bi prosli jos jeftinije.

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2