Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 46
Gostiju: 46
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Imam problem oko osvetlenja Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
JocaL
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 121
Pol: Muški
Poslato: 23.12.2003 u 23:01 | IP Prijavljen Citiraj JocaL

Dakle moj problem je sledeci...

Posto imam akvarijum od 500l(150x60x55) osvetlio sam ga sa haubom od 6 neonki od po metar i 20.U cemu je problem.Ja sam podigao haubu na visisnu 6 cm od stakla i ona mi i dalje zagreje akvarijum do kraja dana za jedan stepen nego kada je svetlo ugaseno.Sada to nije problem jer mi je voda 26 stepeni,ali sta cu da radim na leto.

Moja ideja je da stavim neki cooler sa strane koji bi izvlacio topao vazduh(nesto nalik na onome iz kompjutera),ali ne znma da li to moze i ako moze da li ce mi pomoci.

Dajte neku ideju ljubitelji ciklida,molim vas...........

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 23.12.2003 u 23:04 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Koje neonke koristis ?
To sa coolerom nije losa ideja, jel imas otvore neke na toj haubi, bilo bi dobro kada bi na dve suprotne strane mogao da napravis otvore da vazduh moze da cirkulise, bar malo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

JocaL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.12.2003 u 23:15 | IP Prijavljen Citiraj JocaL

neonke su neke kineske,ali su u fazonu kopija gro-luxa,hauba je totalno zatvorena,ako bih hteo da pravim otvore,morao bi da ih busim.Glavni problem su mi zavojnice(njih 6),pa sam mislio da tu negde blizu njih stavim kuler (one se nalaye na samom kraju,kod prekidaca),pa da vidim da li ce nesto da pomogne,ili ne...

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 23.12.2003 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Pa da , ako je potpuno zatvoreno normalno je da se malo podigne temperatura, moraces nesto da smislis, ako ne mozes da napravis otvore sa dve strane uradi nesto sa tim coolerom

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 24.12.2003 u 02:23 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa Tanganjika ciklidi trebaju negdje oko27 stupnjeva,tako,da tu još imaš rezerve,mada je ,kako ti kažeš ljeti to veliki problem,pa sam ja imao,dok sam imao stan u mansardi i oko 30 - ak stupnjeva,pa sam to rješavao tako,da sam stavljao kocke leda u akvarij i tako snižavao temperaturu.

Mada se dobiju specialni coolerji,i po tvrdnjama nekih drugih akvarista i jako skupi,a ono ,tvoja ideja, to bi bilo pod pokrovom,iznad vode,pa može ,da se ti pokvasi.A možeš i,da samo malo pritvoriš otvor ljeti.

A da si šta razmišljao,da bi stavio koje druge žarulje,one koji će ti pričiniti više Tanganyika svetlosti,za to su jako pogodne Hagen Power-glo žarulje,imaju svetlost nalik oni prirodnoj u jezeru Tanganyika.

Fauna
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.11.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 230
Poslato: 24.12.2003 u 02:58 | IP Prijavljen Citiraj Fauna

Mislim da bi trebao pokusati da podignes haubu,jer imas jos mogucnosti za to.Ali ne znam kakva je to hauba, da li je samostalno pravljena ili je namenska za akvarijume? Ko je proizvodjac?

Inace prave "profi" akvarijumske haube jako su skupe i tesko se nalaze kod nas. Cena im dostize cak vise nego sto sam akvarijum zajedno sa opremom kosta. (250-1300 evra).

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fauna's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fauna Poseti Fauna's Homepage

JocaL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.12.2003 u 03:57 | IP Prijavljen Citiraj JocaL

Citiraj: Fauna

Mislim da bi trebao pokusati da podignes haubu,jer imas jos mogucnosti za to.Ali ne znam kakva je to hauba, da li je samostalno pravljena ili je namenska za akvarijume? Ko je proizvodjac?

Pa hauba je samostalno pravljena,tako da....Ne znam sta da ti kazem.A to da je dignem vishe,pa ja mislim da ce mi akvarijum biti slabije osvetljen jer ce svetlost ici na stranu i to dosta.kazem ti to zato sto vec sada primecujem da mi slabije svetli akvarijum kada sam je podigao na 6cm,nego kada je bila na staklu.....

JocaL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.12.2003 u 03:59 | IP Prijavljen Citiraj JocaL

Citiraj: Bojko

A da si šta razmišljao,da bi stavio koje druge žarulje,one koji æe ti prièiniti više Tanganyika svetlosti,za to su jako pogodne Hagen Power-glo žarulje,imaju svetlost nalik oni prirodnoj u jezeru Tanganyika.

Bojko tvoj savet sto se tice zarulja(ako su to neonke) je dobar,ali ima jednu manu.Ja nemam pojma da li tih neonki ima kod nas uopste.I veliko je pitanje da li te neonke mozda i vise greju nego ove koje ja imam...

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 24.12.2003 u 04:10 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Jeste to su neonke,i to su firme Hagen,ja ih inače koristim u svojim Juwel akvarijih,a za njih sam nabavio i jedne odsajnike/to su neonke sa gornje strane pokrivene/ i tako ide svetlo direktno u akvarij.

Pa ja mislim,da za te neonke ne bi smelo biti problema ih nabaviti

Fauna
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.11.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 230
Poslato: 24.12.2003 u 04:33 | IP Prijavljen Citiraj Fauna

Mislim da si trebao, kada je pravljena hauba,da imas u vidu da ces postaviti 6 neonki po 120 cm i da ce doci do zagrevanja ne samo od neonki, vec i od prigusnica ( ne znam koliko si ih postavio). Inace prigusnice najvise oslobadjaju toplotu, jos ako nisu uskladjene sa neonkama (mislim na wat-e) onda to moze da bude veoma velik izvor toplote. Trebao si i usmerivace reflektujuce svetlosti da podesis, sa optimalnom visinom haube u odnosu na akvarijum. Da si to korigovao, nebi se svetlost rasipala a zagrevanje povrsine vode bi bila manja. 

Ali verovatno je sad kasno za takav poduhvat. Inace naveo si da ti se temperatura vode u akvarijumu povecava za jedan stepen u jednom danu. Mislim da to i nije neka velika razlika, naravno ako iskljucujes u toku noci haubu (sto je i normalno), i mislim da to nece leti biti bas toliko veliki problem.

Sacekajmo leto, pa cemo videti sta dalje.Mozda klima u sobi?  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fauna's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fauna Poseti Fauna's Homepage

JocaL
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.12.2003 u 04:38 | IP Prijavljen Citiraj JocaL

Na svu srecu imam klimu u sobi,ali nisam siguran koilko ce ona pomoci,nadam se da  hoce

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 24.12.2003 u 04:41 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Moj ortak je sam pravio haubu za akvarijum od 200. litara i stavio je chetri neonke.
Poshto mu je bilje divljalo od tolike svetlosti a i sam akvarium se podgrejavao, narochito leti, odluchio je da odustane od dve.
Biljke normalno rastu.
Leleupi se normalno razmnozhavaju a ancistrusi se ne bune

Branko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.11.2003
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 108
Poslato: 24.12.2003 u 04:46 | IP Prijavljen Citiraj Branko

Ventilator kao u napajanju kompjutera ti pokrece vazduh ispred sebe jedno 30 cm po uslovom da sa druge strane ima bar 10 cm za uvlacenje vazduha, tako da ti jedan nece nista pomoci mozda dva jedan da uvlaci a drugi da izbacuje vazduh. Ja sam to planirao postaviti zbog isparavanja ali nisam napravio fin pretvarac 220/12v pa sam privremeno odustao.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 24.12.2003 u 04:51 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

E,Buca jel ti kad pišeš o Leleupima,ti misliš ove ciklide iz jezera Tanganyika:Neolamprologus leleupi.

Click on image to open in new window

A ti JocaL budi ljeti bez brige i ne ubijaj glavu sa rashlađenjem oko neonki,jer će ti klima to riješiti,pa budeš imao temperaturu u akvariju istu kao i sada;klima je provjerena i to ti stvarno dodje najbolje.

A ako bude ljeti tebi vruće,pojedeš komad rashlađenog bostana i bude i tebi dobro

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2734 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2