Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 40
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Ima li kriticne mase? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Anketno pitanje : Da li biste odvojili 200 din za aq od 500 l?
Ponuđeni odgovori Glasova Statistika
77 [ 97.47% ]
2 [ 2.53% ]
Ne možete glasati na ovom glasanju.
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Pol: Muški
Poslato: 22.06.2006 u 19:16 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Ajao Leptiricu ali si poletna.
Ajde za pocetak jedan da postavimo negde.
Ako on zazivi i sve bude ok, onda radimo veliku akciju.
Prvo uspelo postavljanje ce biti i proba.
1) Koliko ljudi je spremno da donira.
2) Koliko je uspelo da se skupi.
3) Kako je skupljen novac i na sta je trosen
4) Gde je postavljen akvarijum i kako zivi....
i jos gomila sitnica

Pa tek onda idemo na veliku scenu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 22.06.2006 u 19:17 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Dakle ko je blagajnik, kada i kako uplacujemo ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 22.06.2006 u 19:23 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Ja cu otici sutra do banke i pitati sve na licu mesta, detaljnije. Pa javljam. I ostali, ko god ima informaciju, neka javi i kaze shta ima, sve u cilju shto laksheg i efikasnijeg sakupljanja para.
 Chudi me gde su do sad ostali ljudi da se jave?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 22.06.2006 u 19:34 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Ja imam u bivsoj Delta sada Intesa Banci devizni racun, ali ne verujem da vam to moze biti od pomoci jer nisam tu. Inace ako ko ima devizni racun, ljudi izvan Srbije mogu slati pare na isti.Pare stignu za 4- 5 dana i banka uzima proviziju od 10%.Samo je potrebno uputstvo koje banka daje, kako se tj preko koje banke u inostranstvu uplacuje novac!

Kao sto rekoh ili ta varijanta ili ove dve druge varijante u svakom slucaju je najisplatljivija varijanta da neko donese licno te pare, a posto sada krecu sezone godisnjih odmora, verovatno se sve to moze skorije realizovati.Samo jos ostaje pitanje ko hoce dati novac za to, bar odavde iz CH?

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 22.06.2006 u 20:10 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

SC vidi o ono oko telegrafskog slanja, jer je provizija izuzetno mala, a novac stize relativno brzo. To nije los nacin, ali bi trebali da placanje obavimo svi u jednom danu ili eventualno dva, da bi covek otisao da podigne novac odjednom.

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 22.06.2006 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

O ovoj temi se dosta prica i van nje. Recimo visubox i PP.
Da se nebi ovde vracali na neke stvari koje smo vec pominjali, evo ukratko dosadasnjeg plana.
Prvi akvarijum ide domu za decu "Jefimija" u Krusevcu.
Brainman je vec predlozio stvar ljudima iz doma i oni su za.
U sledecih par dana cemo dobiti informaciju gde zele da postave akvarijum i imaju li postolje.
Prema postolju cemo odrediti dimenzije akvarijuma.
Predlozi za velicinu se krecu od 100 do 200 litara.
Mada, uvek je lepse pokloniti deci dva akvarijuma od po 100 litara nego jedan od 200 litara.
Coa je resio da uradi jednu pozadinu.
Brainman i ja cemo sve to sklapati i zalepiti u Krusevcu.
Probati akvarijum i oformiti ga.
A tek onda ide u dom.
Trenutno je u fazi smisljanje kako sakupiti novac i opremu koju bi clanovi donirali.
Svi predlozi i donacije su dobrodosli !

MiM
Član

Član

Član od: 15.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 78
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.06.2006 u 20:40 | IP Prijavljen Citiraj MiM

Evo i ja da se oglasim, iako me nema na forumu u zadnje vreme. Jako mi se svidja ta ideja i podrzavam vas, posebno sto su deca u pitanju. Uplaticu, cim se da br ziro racuna ili objasnite gde i kako. Koliko sam shvatila, uplacuje se po 200 dinara? Nisam citala sve redom, pa ako gresim, ispravite.

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 23.06.2006 u 21:35 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

To je bilo jedno od resenja, i ono ce najverovatnije biti i izglasnao trenutka kada se sazna br ziro racuna.
Dakle 200 din x bar 50 clanova = 10'000 din.
Uz par manjih donacija opreme i truda odredjenih clanova, i eto akvarijuma deci.

Ceka se ziro racun. (Ili neko drugo resenje)

Tetra
Član

Član

Član od: 04.04.2006
National Flag of Srbija Srbija, Krčedin
Poruka: 55
Poslato: 23.06.2006 u 22:20 | IP Prijavljen Citiraj Tetra

i ja se pridružujem
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tetra's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tetra Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Tetra

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 655
Poslato: 23.06.2006 u 23:27 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Sto se tice banke intesa,bivse delte i ja imam kod njih devizni racun i nekoliko puta sam dobijao novac iz kanade a provizija je bila nesto smesno prilikom podizanja.E sada ne znam koliko placa onaj tamo koji salje ali to je vec njegova briga.Takode imam racune i u Postanskoj stedionici,EFG banci i Vojvodanskoj banci ali sve to je najmanji problem.Opet sve to treba organizovati na nacin kako bi svi bili zadovoljni a to je narocito tesko kada se radi sa puno ljudi.Takode supruga mi radi u Posti pa se raspitala oko otvaranja novog namenskog racuna i procedura nije nimalo jednostavna jer prvenstveno mora da se ima ili firma ili nesto slicno.Najjednostavnije resenje je kao sto su neki vec predlozili da se iz svakog grada odabere jedan clan koji ce prikupljati novac za taj kraj i na kraju sve to sakupi u jednu celinu u mestu koje bude odredeno za pravljenje aq-a.Uglavnom ne trebamo sada da se obeshrabrujemo i moramo nekako ovo da izguramo do kraja jer svaki prvi pokusaj je tezak a posle bi sve verujem bilo mnogo lakse.Ako se bude radilo o Beogradu mogu da ponudim i prevoz akvarijuma gde god bude trebalo.

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 23.06.2006 u 23:37 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Svaka pomoc je dobrodosla.
Pitanje dana, kako sakupiti novac sirom zemlje.
A da slanje ne kosta skuplje od sume koja se salje ?

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 23.06.2006 u 23:46 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Hvala svima koji su se pridruzili ovoj divnoj akciji!

Nazalost, ja nikako sa svojim rachunima ne mogu da pomognem. Da pochnem od deviznog, koji je trebao da posluzi za uplate chlanova koji ne zive u Srbiji. Shto se njega tiche, na SVAKU transakciju se odbija 300 din. takse. To je za nashu situaciju vishe nego besmisleno. Dakle, za chlanove iz inostranstva, postoji opcija ili da shalju reko Western Uniona, pa da odbiju proviziju (shto je koliko ja znam 10% od iznosa), ili da se organizuju svako na neki svoj individualan nachin, ili neko da donese.Samo je bitno da to bude shto efikasnije.

Shto se tiche tekuceg rachuna, recheno mi je u banci da bi prvih par uplata tog tipa proshle, ali vec kod 3.4., napravio bi se problem i obustavili bi takve uplate, jer zakonski, po novom, nije dozvoljeno da se tekuci rachun koji sluzi u svrhe isplate zaposlenima,koristi za humanitarne ili bilo kakve slichne namene.
 Stvarno mi je zao, ne mogu pomoci.

Raspitala sam se i za telegrafsko slanje, koje spominje Brainman. Obavlja se vrlo brzo i jednostavno putem poshte, transakcija je skoro trenutna, ali na 200 dinara, uplatioc placa troshkove 42 din. Moze da se iskoristi recimo ukoliko neko bash ne moze da uplati na drugi nachin.

Chini mi se da bi bilo najbolje kad bi se pare skupljale lichno, pare u ruke "blagajniku", gde god je to moguce tako obaviti.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Maress
Gost

Gost

Član od: 11.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Grocka
Poruka: 191
Poslato: 24.06.2006 u 00:12 | IP Prijavljen Citiraj Maress

u posti na uplatu od 200 din ide provizija 2 din!!!!
moze na moj racun da se uplacuje koliko hoces,kad se skupi dovoljna kinta podizem sve i dajem Radmanovcu i da ih on prosledi dalje, jer koliko sam zakljucio aq ide u krusevac. svako ko je uplatiosalje uplatnicu nekom od clanova, da ne bude da sam nekog zavrno za kintu. tako da ako ste za ovaj predlog da saljem br racuna!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Maress's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Maress Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Maress

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 24.06.2006 u 00:17 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: Maress
u posti na uplatu od 200 din ide provizija 2 din!!!!
moze na moj racun da se uplacuje koliko hoces,kad se skupi dovoljna kinta podizem sve i dajem Radmanovcu i da ih on prosledi dalje, jer koliko sam zakljucio aq ide u krusevac. svako ko je uplatiosalje uplatnicu nekom od clanova, da ne bude da sam nekog zavrno za kintu. tako da ako ste za ovaj predlog da saljem br racuna!

Ja sam za!!

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2