Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 76
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Ima li kriticne mase? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Anketno pitanje : Da li biste odvojili 200 din za aq od 500 l?
Ponuđeni odgovori Glasova Statistika
77 [ 97.47% ]
2 [ 2.53% ]
Ne možete glasati na ovom glasanju.
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 22.06.2006 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Proverite sa Domom za nezbrinutu decu da li bi primili akvarijum. Ako oni pristanu ostalo su tehnikalije.

Akvarijum je najjeftinije napraviti od stakla iz PA. Tu na scenu dolaze Eddie i Srle da organizuju nabavku.

Sastavljanje može da bude ili kod mene u firmi ili u Sagi pošto su oni postali velika manufaktura akvarijuma u BG ili na nekom trećem mestu.

Akvarijum bi trebao da bude od oko 100L. Najbolji odnos cena/dimenzije (zbog transporta)/zapremine (zbog stabilnosti).

Opremu uzeli od para ili videti sa radnjama da i oni budu donatori.

Ovo ne treba da bude samo jedna akcija. Prvi akvarijum može da bude u Kruševcu. Drugi u Beogradu, Novom Sadu... bilo gde, gde nas ima.

Dakle prva stvar je da se raspitate da li bi oni primili akvarijum na poklon i da nađemo još ustanova koje su zainteresovane.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 22.06.2006 u 01:10 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Nema problema, ja cu se raspitati ukoliko sutra, samo da mi se uklope obaveze i javicu kakva je situacija sa domom u Krusevcu. Samo bih molio,posto planirate da sklapate akvarijum u BG_u da napravite stakleni filter, jer ce biti mnogo korisnije i mnogo jeftinije.

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 22.06.2006 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Dakle, Brainman sutra pokusava da vidi da li je dom Jefimija raspolozen za jednu donaciju.
A onda slede ostali detalji...

(Ja bih im rado donirao onaj moj akvarijum od 280 litara, i onako nemam opremu za njega, ima samo jednu veliku manu, pravljen je od 6mm stakla)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.06.2006 u 11:51 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Sitacija je ovakva. Ljudi su odusevljeni predlogom i sigurno ce primiti poklon u Domu za nezbrinutu decu Krusevcu. Jedino nisam pitao da li imaju neko postolje za akvarijum,  jer u  slucaju da ga nemaju mislim da ce neko morati da povari jedno postolje od gvozdenih profila (nije 100 dukata).

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 22.06.2006 u 12:36 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Brainman, svaka cast na angazovanju. Ovakav izbor je u skladu sa onim o cemu su se ljudi izjasnjavali, pa sam licno apsolutno zadovoljan.

Sad treba neko ko je upucen kaze kako to ide sa otvaranjem ziro-racuna i kako bi zainteresovani iz inostranstva mogli da ucestvuju; tj. treba li i devizni racun ili kako?

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 22.06.2006 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Brainman, lave !
Moja pomoc dolazi u obzir posle 10 jul.
Lepljenje akvarijum i filtera.
Postolje za sve do 250 litara, pravimo od iverice.
To sam vec radio, imam i sav alat u Krusevcu.
Cisto da ljudima poklonimo nesto sto ce se uklopiti u ambijent. Sami ce odabrati boju.

Dakle, kako sakupiti novac ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 22.06.2006 u 13:33 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Dakle, sada sam porazgovarala sa tetkom koja je operater u Raiffeisenu. Stvar je ovakva: Da bi prikupljali pare preko banke, treba nam neki rachun. Otvaranje novog ziro rachuna koji ne bi bio svakako oporezovan, dakle koji bi funkcionisao u humanitarne svrhe, MOZDA radi samo KOmercijalna banka, ali za to je potrebna nekakva odluka, a kakva i kako se ona vadi to je vec papirologija.Ako neko moze, neka se raspita.
 Mnogo laksha varijanta je da za ovu priliku iskoristimo nechiji vec vazeci tekuci rachun.Dakle, recimo Peri svi imamo zakonsko pravo da uplatimo svotu novca koju hocemo, pri tom je na uplatnici potebno napisati samo broj tekuceg rachuna, kao i ime uplatioca (tako bi bar trebalo da funkcionishe). Kasnije Pera bez ikakvih problema podigne novac i to je to. Ovo vazi samo za drzavljane Srbije.
 Za nashe chlanove koji su voljni da doniraju ovu akciju iz inostranstva, morali bi da smislimo neki drugi nachin, a to cu se isto raspitati detaljnije. Moze ako neko ima otvoren devizni rachun, ali pri podizanju, rcimo u Raiffeisenu, placa se taksa od 300 din.To mi se chini problematichno. Sa Crnom Gorom je trenutno problematichno.
 Da kazem i to da ja imam otvoren i tekuci i devizni rachun u Raiffeisen banci, ali vidite koliko je sve to komplikovano, a mozda postoji i neka povoljnija banka, pa ljudi, predlazite i dajte josh reshenja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
Poruka: 1608
Poslato: 22.06.2006 u 13:47 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Hocu reci, u fazi prikupljanja novca moze da pomogne svako ko ima otvoren tekuci ili devizni rachun u nekoj banci.Da ne napominjem da je u ovome svemu najvaznije da imamo moralnu i karakternu osobu.(Mada, i za to postoji jedan kontrolni protokol koji cemo osmisliti.) Neka se samo raspita o uslovima recimo za devizni rachun. Oko taksi i instrukcija za slanje.
 Pa hajde, da vidimo, chiji rachun mozemo najbolje da iskoristimo i da krenemo u akciju.

Ili, ako neko ima bolji predlog, recimo nekakvo slanje putem poshte, neka se takodje raspita kako to ide. Ja nisam upucena kako to funkcionishe.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 22.06.2006 u 13:57 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Eto ideje, tako i jeste najlakse.Da se uplacuje kod SC na konto! Za nas iz inostranstva postoji druga varijanta ili preko Western Union-a, pa se posalje na odredjenog primaoca,malo ce kostati slanje ali vredi ili da se organizujemo medjusobno pa ko bude prvi dolazio za Srbiju da donese novac!

Radmanovac
Član

Član

Poslato: 22.06.2006 u 13:58 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Dakle, Brainman, imas li otvoren tekuci racun u bilo kojoj banci?

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.03.2005
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Kotor
Poruka: 331
Poslato: 22.06.2006 u 14:31 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Postoji jos jedan nachin... To je da imenujemo po nekoga iz svakog veceg grada ili drzave kod koga ce ljudi da donesu novac ili da se negdje nadju i preuzmu isti... Idealno bi bilo da ta osoba zivi ili radi u centru grada zbog mogucnosti da mu "na usput" dodate novac... Naravno, o tome bi se vodilo rachuna i preko foruma i ljudi koji bi bili "blagajnici" bi postovali na drugom topicu ko je kada donio pare i koliko je donio... Time bi se izbjegle bilo kakve malverzacije ili sumnje nekih ljudi, a UOSTALOM svi ljudi koji bi bili birani za blagajnike su inache ljudi od povjerenja tako da njihovo ime dovoljno govori o njima samima... Nakon toga bi se pare mogle poslati po nekome do BG, jer, fala Bogu, svake malo neko putuje do BG-a i tih par desetina eura ili stotinu eura priloga mu ne bi bilo tesko predati glavnom blagajniku u BG...

Na drugu stranu, uvijek imate uvid koliko je do sada skupljeno po gradovima i na koliko se para moze racunati...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.06.2006 u 14:35 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

SC, pa mozemo da sacekamo da se napuni kasica pa da se podigne novac. Iz tvoje price sam skontao da prilikom podizanja novca sa deviznog racuna skida se 300 dinara, u tom slucaju kad se nakupi dovoljno, mozemo i da puknemo tih 300 dinara, kada budemo podizali neku razumnu sumu. Postoji i ona fora sa telegrafskim slanjem novca, bez ziro racuna...mozda to nije losa prica.

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 22.06.2006 u 15:00 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Ja imam račun kod poštanske štedionice. Tamo može uvek da se proveri preko interneta koje i kakve su uplate stizale. Znači, ako se tako odluči, uplaćuje se na njega. Posle komisija utvrdi na internetu (ovo ne može biti javno dostupno zato što omogučava i plaćanje sa istog računa) koliko sam maznuo i koliko je ostalo. Ja to podignem u iznosima po 9000 Din dnevno i gotovo. Možda može i iz inostranstva ali ne verujem - bolje da neko donese ako može.

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Poslato: 22.06.2006 u 17:42 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Ok, aj sad lagano da se bar na nešto stavi taèka.

Mislim da pre odabira grada i svega sliènog, bi mogli da neko vreme sakupljamo novac i uvidimo shodno tome kakve su nam moguænosti za dalje radove. Dakle, stoji da ima tu još x primera ali sveli smo prièu da je SC pouzdan person for malverzacije za široke nacije. Ima oba raèuna i ne treba tu dalje komplikovati stvari, za onih 300 dindži ne verujem da æe biti krah ako se pare dižu na gomilicu. Slažem se da ima tu sad zilijom kombinacija za malverzacije (sreæa u rasprostranjenost banaka) slažem se i da bi najrazumnije bilo otvoriti namenski raèun u npr komercijalnoj, ali se takodje slažem da ne moramo dalje komplikovati nego iskoristiti resurse naše uvaženo najlepije SC (i usput poèistiti sve plate unazad i štednju za more ).

Zakljluèak: najpre lova solarno i žiralno a ondak predlozi i sugestije za dalji red rad i disciplinu!

predlog za mislite o tome (pošto niko ništa nije kazo na moje mnogobrojne ranije date predloge za mislite o tome) glasi: Ako bismo bili dovoljno strpljivi da skipimo toliko novaca da imamo za nekoliko gradova odjedared na dvared da krenemo akciju istovremeno, pošto verujem da nas ima toliko da bi to mogli da sprovedemo u delo, eto nam i veæe šanse da se stvar proèuje i medijski proprati na šire mase i projekat se znatno proširi. Tako verujem da bi dobili i dosta sponzora po pitanju opreme, èije bi nalepnice na primer stavili na neko ne smetajuæe mesto na aq....i bla bla bla. Ja bi se za tu varijantu svakako založila za svoj grad a verujem da bi našla još kandidatosa. Znaèi to je ideja kako da bude bum a ispred svega sve ono što smo želeli. Eto toliko za mislite o tome.

Znaèi daj SC brojeve raèuna i nema šta više da se misli

ja sam malkice promenila ovu misao za one koji nisu najbolje razumeli poentu ovog posta, a istovremeno se izvinjavam na nerazumevanju

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2