Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 37
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Humanitarne akcije
 Akvaristika » Humanitarne akcije
Tema Naslov: Ima li kriticne mase? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Anketno pitanje : Da li biste odvojili 200 din za aq od 500 l?
Ponuđeni odgovori Glasova Statistika
77 [ 97.47% ]
2 [ 2.53% ]
Ne možete glasati na ovom glasanju.
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Pol: Muški
Poslato: 13.06.2006 u 16:17 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Ideja nije losa, ali treba obratiti paznju na par stvari:

1. Institucija kojoj se daruje tako nesto mora da bude potpuno saglasna sa tim i 100% svesna sta dobija, da akvarijum ne bi posle 3 meseca zavrsio u podrumu ili kod nekog domara na zastakljivanju supe

2. Neka se neko prihvati posla pa nek sakupi pare, ako bi 200-300 clanova dalo po 100 dinara, to je vec nesto za pocetak, a kad krene to malo intenzivnije, onda ce i drugi davati

3. Ko ce to da odrzava, nije u pitanju samo formirati ga i sloziti, ko ce da menja vodu na 10 dana, ko ce da trci tamo ako nesto podje naopako, ko ce da cisti filtere...?

4. Nemojte samo da od ove ideje bude 'Tresla se gora, rodio se mis' kao sto su prosle mnoge dobre ideje u ovoj drzavi

Marko
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Frogy
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.10.2005
Poruka: 103
Poslato: 13.06.2006 u 19:52 | IP Prijavljen Citiraj Frogy

ja mislim da bi trebalo da izvlacite instituciju,i neka bude u bg prvo,a posle . . .

Luga
Član

Član

Član od: 14.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 15
Poslato: 13.06.2006 u 19:52 | IP Prijavljen Citiraj Luga

Ja sam za. Problem je odrzavanja aq.Na jednoj pedijatriji, sam sam poklonio aq.To je funkcionisalo, dok sam ga ja odrzavao.

Miculjak
Član

Član

Član od: 24.12.2005
Poruka: 91
Pol: Ženski
Poslato: 13.06.2006 u 20:19 | IP Prijavljen Citiraj Miculjak

opet ja - ko o čemu, baba o uštipcima. Ali stvarno razmislite o autističnoj deci. Za njih to čak može biti i deo terapije.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miculjak's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miculjak

Kojot
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2005
National Flag of Switzerland Switzerland, Urtenen-Schönbühl
Poruka: 258
Poslato: 13.06.2006 u 23:00 | IP Prijavljen Citiraj Kojot

Naravno sam ZA.
i

Tropheus moori Bemba
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kojot's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kojot Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Kojot Poseti Kojot's Homepage

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
Poruka: 1186
Poslato: 14.06.2006 u 00:09 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Ja sa, za !
I ako treba neka trava, dajem na poklon !
Ako treba pomoc pri lepljenju, javite !
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

IRadic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2003
Poruka: 148
Poslato: 14.06.2006 u 13:34 | IP Prijavljen Citiraj IRadic

Podrzavam. Racunajte me u kriticnu masu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi IRadic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor IRadic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor IRadic

Saulosi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.12.2005
National Flag of Sweden Sweden
Poruka: 155
Poslato: 14.06.2006 u 18:04 | IP Prijavljen Citiraj Saulosi

Podrska i od mene!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Saulosi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Saulosi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Saulosi

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 14.06.2006 u 19:38 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 14.06.2006 u 20:16 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

SENNA6666
Član

Član

Član od: 26.01.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Gunja ; 32260
Poruka: 74
Poslato: 14.06.2006 u 21:03 | IP Prijavljen Citiraj SENNA6666

Evo jedan DA i iz Hr. !!!

Buduci da sam dosta daleko od Bg. i nemogu samo tako doci,po bilo kom pitanju (odrzavanja,gradnje aq ili pronalazenja institucija) Nadokonadit cu udaljenost vecim iznosom !!!   

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 14.06.2006 u 22:27 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Citiraj: SENNA6666

Evo jedan DA i iz Hr. !!!

Buduci da sam dosta daleko od Bg. i nemogu samo tako doci,po bilo kom pitanju (odrzavanja,gradnje aq ili pronalazenja institucija) Nadokonadit cu udaljenost vecim iznosom !!!   

Gaston
Član

Član

Član od: 07.02.2006
Poruka: 60
Poslato: 15.06.2006 u 09:45 | IP Prijavljen Citiraj Gaston

Da i od mene.Tu sam pored toga i kao donator trave,ribica,pozadine...

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Poslato: 15.06.2006 u 15:03 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Prvo sebi dva para šamara i nove naočare što ne videh temu!

ja sam za!

a evo nekim mojih konkretnih, ishitrenih, što bi rekli na prvu impresiju, ideja! možda neću krenuti nekim logičnim redom odvijanja dogadjaja i misli ali skužićete već!

1. Apsolutno se slažem sa tezom odgovornosti, znači neko ili neki posle tog dobrog dela treba da budu zaduženi za taj poklon. A o preuzimanju odgovornosti naročito jako treba neko ili neki da se zamisle i razmisle i daju časnu pionirsku reč! Znači gde god da se taj aq ili aqkvarijumi odnesu onaj koji se obaveže da ćeh i održavati treba da ima veze sa tom nekom ustanovom (tipa da u njoj radi, živi u blizini, prolazi barem jednom nedeljno tuda-to da uzmemo u obzir da će neko drugi hraniti ribice svakog dana, ili pak da ima pretek slobodnog vremena)

2. Ova prva teza povlači podrazumevanje da su odgovorni oni koji su (po dosadašnjim predlozima ustanova) iz Bg. Što povlači ideju da bi možda svaki grad gde ima dovoljno zainterosovanih trebao da se uzme u obzir kao kandidat za primaoca poklona! E sad opet ta teza povlači ideju da bi dobar kanditat bio moj fakultet (i gazdin biši), i gde bi apsolutno mogla da preuzmem obavezu i naravno uživanje bar naredne 2 godine. ali to je sad već previše konkretna ideja

3. Svidjaju mi se ideje za ustanove o nezbrinutoj deci, ili te lekarske varijante, al se tu svakako mora sagledati i ona strana bezbednosti tog aq i ribica u odnosu na dečurliju. Doduše sad se odma otvara i diskutabilnost bezbednosti u odnosu na studente pa u odnosu odnosa.....svugde se može naći brlja. Treba uzeti u obzir (dobar primer kod manjih gradova) i neka mesta-ustanove, gde svakodnevno prolazi velik broj ljudi, tipa opštine, biblioteke......

4. Parice bi najjednostavnije bilo sakupiti, otvaranjem žiro računa. Pa ondak ko voli nek izvoli, uplatnicu i kešira! O tom fondu bi bilo zgodno da se stara neko sa funkcijom ili idejni vodja ove divne ideje! A mogli bi i izbore da organizujemo.

5. Što se tiče nabavke stakla, opreme, podloge, riba, bilja i svih ostalih špecija, tu smatram da treba zloupotrebiti sve moguće veze i vezice u svrhu što više grebatorskog rada! I naravno da će svako od nas imati da priloži ponešto sem novaca. Ali naravno i tu stvar treba držati pod kontrolom, pa je onda pitanje gde te stvari lagerovati, kad ko sta i koliko donosi čega i bla bla bla.

Da ja ne gnjavim više sve u svemu to je jedan jako jako ozbiljan i velik poduhvat koji mora odgovorno da prihvati jedan dobar tim ljudi, i da šarmira što veći broj sponzora! Dakle pošto nas ima šurnajs što smo kazali DA šta ćemo sad? 

Skok na forum Ukupno strana: 12 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2