Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Mrest
 Akvaristika » Ribe - Mrest
Tema Naslov: Mrest Diskusa: Foto reportaza by Dedix Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1432
Pol: Muški
Poslato: 14.06.2006 u 09:23 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Dedix moram i ja da te pohvalim!!!!!!
Nadam se da ce biti jos slika,a i da cu ja jednog lepeg dana imati nesto ovako!

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.06.2006
National Flag of Italy Italy, Milano
Poruka: 182
Poslato: 14.06.2006 u 10:25 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Cim od drugara maznem skener(probao sam foto aparatom-katastrofa!), stavicu sliku sertifikata pa da vidite da to nije nikakvo cudo, nego k'o garancija za televizor, sa svim informacijama vezanim za zemju, odgajivaca i udruzenje kome pripada(uslov da moze da daje sertifikat), osobine ribe (poreklo, rasa, roditelji, garantovane morfoloske osobine), eventualnu veterinarsku kontrolu(analizuje se izmet u laboratoriji).

A, sto se tice glasina, prica se da je (ko bi drugi) jedan anoniman Japanac kupio prva tri diskusa sa svetskog prventstva  Duisburg 2005 rasa Giant Spotted Eruption Wayne diskus(23-24cm) za ukupnu cifru od oko 100 000() evrica (nadam se da nisu zavrsili k'o sushi). Za tri ribe! Pa mogao je da kupi 1/4 Amazona za tu lovu. A sta ce da radi sa tim ribama? Hoce li i on da plati nekoga da mu ih cuva (mozda takvima i zenu neko cuva i pazi ). To ti je kao matori starkelja, za volanom Ferarija. Za takve stvari treba imati zdrave zube(nije od zavisti, keve mi...) Kod Japanca mozda i gresim dusu, odlicni su odgajivaci. Ali za ostale...kada budu (svi-bez razlike) naucili da se ne peca dinamitom, onda cu im poslati malo girica, da vezbaju akvaristiku. Ko ima, u nasim prilikama, vrhunske primerke neka bude car, pa neka ih izmresti i proda ljubiteljima, da svi znaju ko je pravi car. Da ne bude da je samo u stanju da ribe placa(kupuje)

Sta jedu mrcine? Brze cu ti reci sta ne jedu ! Salu na stranu:

- domacu zamesanu hranu na bazi srca(cureceg-moze i drugo) i na bazi ribe(svez losos- moze i drugo). "Moze i drugo"znaci ono sto mozes da nabavis

-ziva hrana proverenog kvaliteta: tubifex, chironomus(larva komarca- mozes da je i sam skupljas, sada im je sezona, ali ne smeju da dolaze iz voda u kojima zive zabe i ribe, jer se rizikuju teska crevna oboljenja) odrasle artemije

- smrznuta ziva hrana(kada je bila ziva, dobro se opere, podeli na male porcije i zamrzne) kao rezerva kada ponestane one (mrdajuce) zive hrane.

- gotovu hranu- na smenu: Sera Diskus granulat (dobar, nabijen vitaminima,malo zrno) i Spirulina, Retra Prima diskus(dobar kvalitet, krupno zrno, veci primerci ga tamane) SHG hrana za diskuse, Tropical D-50+, D-Allio+(sa belim lukom- za probavu je super), D-vital+(nabijen vitaminima, mada je cela linija odlicna i kosta manje od ostalih)

Za tibifex (zivi): dodati jednom nedeljno par kapi Sera Fishvitamin na crvice, ostaviti ih tako 15-20min, pa onda ih dati izgladneloj bandi.

Priprema vode je moja sledeca tema, u fazi pripreme

Dimenzije diskusa(SVIH)= RODITELJI+VELICINA AKVARIJUMA+KVALITET VODE+ISHRANA+MALO SRECE

Crveni "Marlboro" od oko 22cm

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dedix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dedix Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dedix

Bozidar
Član

Član

Član od: 06.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 66
Poslato: 14.06.2006 u 11:27 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

Ma jasno je to oko sertifikata, obicna papircina, moze i falsifikovana, no te pitamo Dubravko i ja, jel to neko i u principu garantuje sto tamo napise?

No govori vise djes ti tamo, ete mene u decembru za Italiju ako Bog da, pa da posjetim tu cuvenu radionicu, a mozda i Dubravko dodje zajedno sa mnom, sta je to nama par sati hoda, sve moze da se ucini za dobre diskuse

A kako ovo oko zivog tubifeksa mozes sa izvjesnoscu da znas da nije iz voda dje zive ribe i zabe??! Prosli put kad sam prolazio slivom rijeke Po, sve zabokrecine okolo

Daj pisi vise o toj temi, evo cekam tako nesto po forumima vise dvije godine bice
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozidar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozidar

Bozidar
Član

Član

Poslato: 14.06.2006 u 11:47 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

E da za crvendace od Marlbora    

I napisi nam, otprilike za koliko dostignu tu velicinu od preko 20 cm, odnosno jel se i kod njih po jutru dan poznaje, pa ako je ko mali napredan, bice i kasnije, ili se mozda 'provali' sa hipofizom nekad i poslije prve godine zivota?
A mogo bi reci i koliko se ti godina bavis sa ovim ljepotanima, ma pricaj sta oces, vidim da imas odlicne rezultate
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozidar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozidar

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 117
Poslato: 14.06.2006 u 20:20 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Slažem se sa tobom što se tiće linije od Tropical-a jer je zaista izvrsna i nije skupa, a ribe se dave u njoj. Ja sam ju naručivao direktno iz Poljske i uzeo sam kantu od 5kg. lističa D-50+, piksu od 1200 ml. granula,pikse po 600 ml. d-allio,vital i astacolor koji sam dodavao na kapaljku tako da sad imam još više od pola pikse i sve to sa poštarinom koja je bila oko 20 eura koštalo me je manje nego da sam u Zagrebu kupio samo polovicu po količini od te hrane.

Tubifeks ne dajem jer me je užasna frka bolesti ,a u bližoj okolici nema više  čistih bara tako da sam se večinom preusmjerio na gliste koje su proteinska bomba !!!!

Srce dajem isto pureće i goveđe samo što ne mjenjam toliko često vodu kao ti jer to jednostavno nisam u stanju,a i financijski bi riknuo.Tako da pazim da ne dajem previše hrane koja bi ostajala na dnu i stvarala  probleme.  Naime voda je poskupila i sada samo još ćekamo da počnu naplačivati zrak i onda možemo u onu j..KHM europu!!!!

Božo što se tiče veličine dok su mali tu nema pravila da će oni koji su veči i kad narastu biti veći od drugih,a poznato je da u većini slučajeva ženke dok su male ribe obično su veće od muških koji kasnije rastom eksplodiraju i obično narastu veći od ženki  tako da ti je najbolje kupovati jato pol-pola tako da bi sa sigurnošću mogao izbjeći peder-bal !!!

Mislio sam poslikat moje red monkove da ti demantiram tvrdnju da crvena riba neće rasti više od 10 cm ali ću to ostaviti za sutra jer mi se sada upravo iza leđa mrijesti par rot weisa pa ih ne želim šokirati a to im je sada drugi pokušaj u mrijesnom akvariju odkako sam ih izdvojio iz zajedničkog akvarija gdje su imali praksu!!!!   

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dubravko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dubravko Poseti Dubravko's Homepage

Bozidar
Član

Član

Poslato: 14.06.2006 u 20:48 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

Evo i meni Dubravko bacaju jaja ovi marlboro ko sa Dedixove slike, samo sto imaju tek oko 10 - 11 cm i stari su oko 15 mjeseci, sto vrlo vjerovatno znaci nece vise toliko znacajno ni porasti

Ajde da se cujemo na pp oko te hrane iz Poljske, kako bi je ja mogo uvesti, pa makar i preko Hrvatske, kolika je cijena i tako to sve ukupno, ako ti nije tesko raspisi mi malo?

Dzemal_Sa
Gost

Gost

Član od: 02.01.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 69
Poslato: 15.06.2006 u 01:28 | IP Prijavljen Citiraj Dzemal_Sa

Kazes stari oko 15 mjeseci, a narasli 11 cm hm... neznam sta bih ti rekao ali cini mi se da je ipak to malo... mozda zbog hrane ili si ih uzeo malo zakrzljale, ja imam ribu staru oko 12 mjeseci imaju 12-14 cm bez repa naravno... izdvojio se par ali u zajednickom imam i manjih riba pa sam ih morao odvojiti u mrijesni aq zbog njihovog terorisanja drugih... sta mi predlazete jos nisu polagali ikru vidim tresu tjelima ono love dancing sve stima ali nekako mi zao da jos prorade nebi li narasli jos koji cm, pa tako da im tuljak jos nisam ubacio.

Sta biste uradili da ste na mom mjestu???

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.06.2006 u 17:14 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Dzemale tuljac u akvarij i neka vježbaju,.mrijest sigurno neće zaustaviti njihov rast ukoliko oni budu još htjeli rasti.

Božo čujemo se na PP. sutra ili prekosutra sada sam samo u prolazu.

Evo sad dvije slike od red monkova i jedna od rot-weisa

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dubravko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dubravko Poseti Dubravko's Homepage

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.06.2006 u 17:16 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.06.2006 u 17:18 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Dzemal_Sa
Gost

Gost

Član od: 02.01.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 69
Poslato: 15.06.2006 u 21:12 | IP Prijavljen Citiraj Dzemal_Sa

Ribe su prekrasne... trazim kupiti nesto ovako ali nikako mi ne ide za rukom, ima i neko da prodaje neso slicno... ili mozda jos bolje???

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 131
Poslato: 16.06.2006 u 17:57 | IP Prijavljen Citiraj Dano

izvinite za prazne poruke !!!!!!!moram reci da prvo sto mi palo na pamet je kada ce moi diskusi dospe do mrjest jer su jos mali oko 6 cm  i jos se ne opustaju kao sto treba vac su oko mesec dana ukod mane ali jos uvek kad udzem u sobi oni se plase i guraju se u neki kutak akvarij  ane pada mi na pamet da se osmelim da pomislim da spremam foto aparat za da ih stavim na forum jar za toima jos mnogo vremena       ali u svaki dolazak na ovaj forum moram proslediti sta se na ovom temom dogadza    
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dano's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dano Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dano

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 131
Poslato: 16.06.2006 u 18:00 | IP Prijavljen Citiraj Dano

moram pohvaliti ovu temu jer je ludilo svaka cast. Mozda cu i ja za neko vreme pripremati vodu sa buretom za kiseli kupus .  bravooooooooooooooooo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dano's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dano Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dano

Bozidar
Član

Član

Poslato: 18.06.2006 u 08:25 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

Bravo Dubravko!

Velicina, starost? Ajde javi se na pp

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2813 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2