Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Mrest
 Akvaristika » Ribe - Mrest
Tema Naslov: Mrest Diskusa: Foto reportaza by Dedix Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.06.2006
National Flag of Italy Italy, Milano
Poruka: 182
Pol: Muški
Poslato: 11.06.2006 u 12:01 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Citiraj: StarChaser
 Nisam se nikad posebno interesovala za diskuse.Da ne ulazim sad detaljnije u taj "fenomen", hocu samo da dam laichki komentar.
 Ovi tvoji diskusi su bash buckasti, to mi se mnogo dopada!
 A i mini pricha o dva buckasta diskusa in love je bash cool .

I neshto bih da te ispravim, da se tvoji diskusi ne bi ljutili...

Citiraj: Dedix
Hvala svima , bice jos fotki u ovoj, a u propremi su nove reportaze sa drugim glumcima

Akteri, akteri....ne glume oni nishta

Nema frke, na svu srecu, nisu diskusi jedini ribonjci. A buckasti su zato sto su zdravi i jedu kao prokleti. Da znas samo kakve imaju zube

Hvala na ispravci...vec su se bili namrstili

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dedix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dedix Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dedix

Zele
Član

Član

Član od: 09.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 32
Poslato: 11.06.2006 u 13:00 | IP Prijavljen Citiraj Zele

Svaka čast.
Ribice su fenomenalne, a tek mrest, nisam siguran da mogu ni da pretpostavim koje je to uzbuđenje.
Samo nastavi tako i zelim ti puno ovakvih trenutaka.

Pošalji još koju zanimljivu sličicu.
Hvala

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 131
Poslato: 11.06.2006 u 21:49 | IP Prijavljen Citiraj Dano

e ako mogu da te zamolim!!! U kakvoj se vodi izmrestili pisi parametre i naravno dali je uspeo mrest i dali su promrdali lepotani
ako nije tajna naravno .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dano's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dano Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dano

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 11.06.2006 u 22:26 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Ekstra! Slike, tekst, znanje......stvarno mega super

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.06.2006 u 23:46 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Evo fotki drugog dana, znam da kasnim, ali me stigli robovlasnici (posao)

Sa ovih  fotki je jasno kako se diskusi brinu o ikri od smog pocetka, sta pri tome rade i kako se organizuju. Ko je vec imao prilike da to vidi licno, sigurno nije ostao ravnodusan... 

Roditelji brizno paze na ikru

Click on image to open in new window

Zenka cuva ikru, dos je muzjak, na kratko, odsutan (otisao je da kupi pljuge )

Zenka "duva" vodu preko ikre da bi poboljsala protok kiseonika, neophodan za dobar razvoj ikre. To neprekidno rade oba roditelja na smenu ili istovremeno  Moze da se konstatuje promena boje ikre (malo je tamnija u odnosu na juce), kao rezultat uspesnog oplodjenja, pa onda i razvoja

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dedix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dedix Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dedix

Racke
Član

Član

Član od: 31.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 32
Poslato: 12.06.2006 u 00:12 | IP Prijavljen Citiraj Racke

Prelepo! Obavezno salji slike kad se mali izvale!

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.06.2006 u 00:29 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Evo, da nastavim...

Sada je red na muzjaka da pazi na ikru, dok je zenka odsutna (otisla kod komsinice na kafu )

Sada je red na muzjaka da "duva" vodu preko ikre

Ovde se vidi sam pokret usana i tacan trenutak kada "duva vodu"

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.06.2006 u 00:43 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Evo kako se organizuju...Posto su ciklidi, za poznavaoce nista novo. A ko ne zna, roditelji su veoma brizni (kod nekih ciklida postoji i oralna inkubacija - tj. ikra, a posle i klinci im rastu u usnoj dupji).

Dok se zenka hrani, muzjak se ne odvaja od ikre. U slucaju da se priblizi neka druga riba, zenka prestane da jede i otera mangupe. Isto to, jos zesce, radi i muzjak

I na kraju, nastave zajedno da paze buduce potomstvo...

E, sada je red da zavrsim (juce sam obecao da cu biti kraci )

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.06.2006 u 01:27 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Citiraj: Dano
e ako mogu da te zamolim!!! U kakvoj se vodi izmrestili pisi parametre i naravno dali je uspeo mrest i dali su promrdali lepotani
ako nije tajna naravno .

NARAVNO DA NEMA TAJNI !!

Akvarijum u kome su polozili ikru mi sluzi samo za uparivanje diskusa(vise odraslih zajedno, pa se formiraju mresni parovi) tako da parametri nisu uopste ekstemni (a nisu ni kada je u pitanju mresni akvarijum- jedna od sledecih mojih tema). Danas se nastoji da se parametri ne ekstremizuju ni za Wild diskuse(iako ces okolo cuti gomilu gluposti po ovom pitanju) a kamoli za hibridne

Parametri pripremljene vode :

- voda je pripremljena u mini cisterni od 700 l sa R/O vodom(profi cetvorostepeni sistem od 150 Gal/dan sa booster pumpom) + Torf Bomb(jos jedna od mojih sledecih tema) Za ukrasne akvarijume koristim manji R/O sistem.

- voda je odstajala nedelju dana a pri tome je stalno u pokretu (pomocu pumpe koja se korisi kod reef akvarijuma) i zagreva se pomocu 2 grejaca Jager od 300 w na istu temperaturu koja je u akvarijumu cija se voda menja (koristim dve mini cisterne od po 700 l)

Osnovni parametri : Ph 6,5 - dKh 3 - dGh 6 -  kond. 150 mikro Simens -   temperatura 31° C

Promena vode 50% dnevno 

Naravno, temperatura moze da bude i 28°-29°, a voda moze da se pripremi i u plasticnom buretu za kiseli kupus (mozda je bolje prvo izvaditi kupus ). Salu na stranu, bure mora da bude potpuno novo i oprano bez koriscenja deterdzenta .

To je sve sto mi je za sada na pameti ...

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.06.2006 u 02:15 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Citiraj: Racke
Prelepo! Obavezno salji slike kad se mali izvale!

Sigurno!

Samo sto sumnjam da ce nesto ispasti od ovog mresta-sto mi i nije cilj. Cilj je da se odrasli primerci upare i omreste, da se vidi da li paze na ikru (da li "duvaju" vodu)i da nauce da je brane. Samo posle 3-4 mresta treba da se prebace u mresni akvarijum. Za sada je sve OK, videcemo sutra...

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 117
Poslato: 13.06.2006 u 14:26 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Kakvu hranu koristiš za "mrcine" koliko puta dnevno hraniš gladuše?

Ovaj mrijest ima preko 300 jajašca po mojoj procjeni što  spada u odličan mrijest i još ako se i izvale -mrak!!!!

Ako nije bed daj stavi sliku certifikata da vidim kako i to čudo izgleda jer sam se naslušao o tome, ali nitko nije imao susret sa time in live!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dubravko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dubravko Poseti Dubravko's Homepage

Bozidar
Član

Član

Član od: 06.11.2003
Poruka: 66
Poslato: 13.06.2006 u 17:12 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

Lijepo Dedix!

Isto kao i Dubravka interesuje me nesto vise o sertifikatima? Cisto da provjerim neke price, koje idu do nekih fantasticnih suma, a jedna od njih je ni manje ni vise no 18 iljada evra za uparen par tzv. duplo crvenih diskusa ( crveno na crvenom??? ) a koji garantuju navodno buducih 5 generacija istu boju i kvalitet. Navodno, covjek u Beogradu dobio je istu posiljku para koji se baskare u 3 tone vode...

No nebitno, ono sto je iz te price moguce, bivsi mi otcjepljeni predsjednik Djukanovic, ima 10 komada divljaka koje je platio 7 iljadarki u slicnom volumenu akvarijuma, iako ih on i nesto ne voli ali eto dijeluju mu dobro u predvorju rezidencije, a momak koji sve to odrzava ima 300 evrica zagarantovano mjesecno...Ima se moze se...

Da, isto tako zamolio bih te o tim spravicama da sta kazes, koje koristis u tim cisternama. Jel podrzavas UV, ili je dovoljno samo RO bez kombinacije?
E, da, prijavljujem se za mladj iz ove kombinacije ako je poklanjas, mijenjas, prodajes odnosno donosis ako dolazis u bg   
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozidar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozidar

Dubravko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 117
Poslato: 13.06.2006 u 19:33 | IP Prijavljen Citiraj Dubravko

Božidare kao što pišeš striček Djukanović zna što valja (mislim na discuse) i ja bi za tu lovicu slinio iznad njegovih discusa,a sigurno se pokaže prilika i za nešto sebi nabacit povoljnije!!!

Cifra nabavke discusa je za nas smrtnike fakat velika i što kaže Dedix prodat organe za takvu skupinu, mada sam već imao priliku gledati jato discusa u jednom akvariju koji su koštali cca. jednog golfa trojku (novog) samo to je bilo bolesno koliko je bilo riba u tom akvariju ali i litraža je bila nekoliko tisućica litara vode i cijeli jedan pogon opreme koji je održavao vodu u tom akvariju.

Ajde Dedix sad je red na tebe, Božo i ja smo ti sada dali dovoljno pitanja za naredne dvije strane foruma i neka ti nebude neugodno zbog opširnosti samo ti raspali,a mi ćemo čitat i analizirat, a ja sad pred telku i u nesvjest ako se čudo dogodi,doduše čuda se rijetko događaju no zato se i zovu čuda!!!!!

Ale, aleeeeeeee

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dubravko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dubravko Poseti Dubravko's Homepage

Bozidar
Član

Član

Član od: 06.11.2003
Poruka: 66
Poslato: 14.06.2006 u 08:11 | IP Prijavljen Citiraj Bozidar

Sta ces Dubravko taki je zivot za nas obicne smrtnike. Cifre jesu ogromne, ali i mozda nisu, ako se vidi da dobar par baci po 300 komada mladji, pa bukvalno iz jednog legla poslije par mjeseci ta cifra se povrati! Trziste je trziste, sjecam se napisa u Zovu da je jedan njemacki ovcar bio procjenjen i osiguran na milion tadasnjih maraka ali zato svaki njegov skok tj. parenje naplacivan je par hiljada demoncica i na kraju visetruko se isplatilo vlasniku. Da ne pricamo o rasnim trkackim grlima, konjima?!

No to je vec luda planeta, mada ne mora biti snobizam po sebi, ali vrlo blizu je ta granica ako ne i da jeste u pitanju. Pitanje je sta mi mozemo imati kad je u pitanju genetska linija, sem neke mjesance, polutance koji su vise po sebi skloni zakrzljalosti no dobrim karakteristikama. A kamoli da se rodi u nekoj takvoj generaciji adultni primerak u svakom smislu.
Bilo bi dobro da cujemo razboritog Belog po ovom pitanju da se izjasni. Koliko je zaista opravdana cijena takvog diskusa, i koliki je adekvatan trud ulozen odgajivaca da se dobije, godine, potraznja, brige, rad, ukrstanja, pocetna sredstva i sl. Da li 'nenamjerno' moze da se dobije slicno ili isto kod nas ostalih koji imamo tek ljubav i po koju paru da izdvojimo?

E da ne zaboravim, iako je offtopic vjerovatno, svaka cast za onaj tekst Dubravko da nije svaki diskus diskus! Pa mozda bi i trebalo otvoriti novu temu da ne kvarimo Dedixu ovu, i povedemo diskusiju sta je to diskus...bas sinoc me je jedan odgajivac ubjedjivo da crveni diskusi ne rastu mnogo, pokusavajuci da mi proda nekih 5- 7 cm maksimalan njegov rast, i govoreci da njegovo potomstvo nece izgubiti na vrijednosti ako su mu roditelji zakrzljali, pardon nisu zakrzljali no ne mogu vise porasti itd itd...

Ajde Dedeix, ajde cojek dolazi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozidar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozidar

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2969 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2