Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 70
Gostiju: 70
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Izložbe, okupljanja i reportaže
 Akvaristika » Izložbe, okupljanja i reportaže
Tema Naslov: Kalenic pijaca Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Burlicconi
Član

Član

Član od: 28.08.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 45
Pol: Muški
Poslato: 27.07.2006 u 18:34 | IP Prijavljen Citiraj Burlicconi

Ja imam pozitivna i negativna iskustva sa Kalenic pijacom.
Zivim na minut od nje i cesto prolazim tamo. Treba znati od koga kupovati- od nekih ne kupujem, jer ribice brzo uginu ili se trude da "uvale" sumnjive primerke. Imam stalno mesto gde kupujem i gde nisam imao neprijatnosti (ali, necu govoriti o kome se radi, da ne bih reklamirao).
Inace, cene su OK, bar koliko sam ja provalio, u odnosu na cene u prodavnicama.

i shvatice kad-tad
da ne zna sta je hlad...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Burlicconi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Burlicconi

Draganlav
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.10.2005
Poruka: 655
Poslato: 27.07.2006 u 19:50 | IP Prijavljen Citiraj Draganlav

Ako kupujete na Kalenicu onda stvarno ne znate gde treba traziti jer tamo nema ama bas nikakav izbor kako bilja tako i riba.Jedino oprema moze da prode a inace ima ih uvek 5-6 koji prodaju i uvek su isti kao i njihova ponuda koja se svodi na minimalan izbor.

DR EVIL
Novi član

Novi član

Član od: 07.06.2008
Poruka: 9
Poslato: 18.06.2008 u 22:33 | IP Prijavljen Citiraj DR EVIL

Prvi put kad sam otisao na ovu pijcu odusevio sam se cenama opreme, hrane, ribica. Takodje izbor ribica im je, kad se svih 5-6 prodavaca sastave bolji nego u radnjama u kojima sam bio! U medjuvremenu kod njih sam kupio oko desetak neonki, ancistruse, kardinale, zebrice, lisice, koridorasa, stukice, sekirice, vodozemce i brdo biljaka! Navedene ribice su mi unele epidemiju belih tacaka u akvarijume i uginule posle kraceg vremena kao i noge zrdave ribe koje sam imao! Da se razumemo, nisam pocetnik, neke od ribica sam i drzao u karantinskom akvarijumu, pre nego sto sam ih ubacivao u velike! Uspeli su da mi uvale dve sobne biljke, za koje sam tek na ovom forumu shvatio da nisu akvarijumske i kupio ih zbog niske cene! Ostale biljke i nisu lose! Najduze su mi ziveli tritoni, vodozemci, cak se i izmrestili! Ipak ne mislim da namerno prodaju bolesne i istraumirane ribice, vec da je to posledica transporta, ali im zameram na neodgovornosti, nestrucnosti i neverovatnom trudu da uvale bolesnu ribu ili losu biljku! Imam uzasna iskustva sa ovim mestom i preporucujem svima da ga zaobidju u sirokom luku!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DR EVIL's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DR EVIL

DŽUNGLA
Gost

Gost

Član od: 03.05.2008
National Flag of Srbija Srbija, Pirot
Poruka: 407
Poslato: 18.06.2008 u 22:57 | IP Prijavljen Citiraj DŽUNGLA

Bio sam pre par godina na kalenić pijaci radio sam sa jednim čičicom koji ima tezgu van pijace na ulici, iza njega stajao je jedan sa kavezima i pticama. Cene su u to vreme bile realne. Vidim da se u medjuvremenu proširio posao, ali sam u to vreme imao veliku zamerku na način prodaje. Premali aq bez grejača i pumpice, možda one na baterije. Pokušao sam da im skrenem pažnju na to ali su sve pravdali malim prostorom. Zbog tih razloga se i dešava to da ljudima umiru ribice jer se maltretiraju.

A sad javni apel trgovcima: Molim vas kupite nekoliko kofa od 20 litara, stavite veće aq, grejač, pumpicu i filter jer ima struje ako nigde drugde onda u trafikama pored, nemojte da sipate "svežu" česmovču i da izgladnjujete ribice  da bi voda bila čista već ih prodajte u istoj vodi u kojojih čuvate kod kuće i istu vodu vratite kući. Svi će biti zadovoljni.

Svitac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.11.2003
Poruka: 369
Poslato: 19.06.2008 u 01:13 | IP Prijavljen Citiraj Svitac

Prvo .. ko nije upoznat sa cenama opreme .. odrace ga.
30'ak ribica u 5 lit. vode i to sve pomesano .. japanke .. skalari .. coridorasi .. itd ..
ne hvala.
Hrana za ribice i teraristicke zivuljke izlozena direktno suncevim zracima,
a sami znate kolika je temperatura u toku dana.
Ni biljke nisu nesto posebno sve se vec odavno nalazi u nasim akvarijumima,
ribice takodje.

Ko zeli da unese novina i zivosti u svoj akvaristicki staz ima alternative .. i to kakve .. !?
toliko od mene .. i ni rec vise ..

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Svitac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Svitac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Svitac

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 20.06.2008 u 23:54 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Možda sam emotivan ili... otkud znam,ali ne mogu da zamislim Kalenić pijacu bez tih prodavaca akvarijumskih ribica tamo.Oni su tamo već više od 20 godina i praktično su deo enterijera te pijace.Tamo mi je deda pre...(kad sam ono beše imao 6 godina ?! ) kupio prvi pravi akvarijum od nekih 40l sa grejačem,vazdušnom pumpom i filterom i moje prve gupike i ksifoe.Tamo,'88.,'89. i '90. živeo sam u Novoj Gorici u Sloveniji i nekih 40% svih akvarijumskih ribica u tom gradu (tada je to bilo selo) poticalo je sa Kalenić pijace koje je moj ćale u gepeku dovozio jer se najbliži pet shop nalazio u Ljubljani a iz obližnje Italije nije smelo regularno skoro ništa da se prenese.Da nije Kalenić pijace možda se ne bi danas ni bavio akvaristikom.Ne bi sad o stručnosti tih prodavaca i kvalitetu riba i ostalog što prodaju...verovatno su i oni tamo jer nisu našli ništa bolje.Opet,sa druge strane situacija na Kalenić pijaci je luksuz u odnosu na ono neopisivo na Buvljaku sa druge strane Save ili ono što sam video na pijaci u Zaječaru, Boru, Ćupriji i Paraćinu.Čak mi je Kalenić pristojnije delovao i od akvarističke izložbe na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu.

Inače moja iskustva su tako-tako.Poslednje što sam tamo kupio je neka Tetrina turšija od dafnije koje nema nigde drugde.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2261 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2