Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 71
Gostiju: 71
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Mrest
 Akvaristika » Ribe - Mrest
Tema Naslov: Gibicepsi se jurcaju Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bigwalker
Novi član

Novi član

Član od: 11.04.2006
National Flag of Norway Norway, Spydeberg
Poruka: 5
Pol: Muški
Poslato: 23.04.2006 u 00:45 | IP Prijavljen Citiraj Bigwalker

Prije par dana sam od prijatelja IZUZEO 4 Gibicepsa.
Njegov je akvarijum oko 40 litara sa trapezoidnom osnovom i  u biti visi nego siri, patnja za ribe. Ali razlog "izuzimanja" je taj da je on zapustio svoj akvarijum, napravio je smrdljivu barustinu u kojoj nista nije radjeno u zadnjih 8 mjeseci (voda isparila do pola, bez ekstra zracne pumpe a filter je toliko zacepljen da uopste nije izpustao vodu). Sva 4 Gibicepsa su kod njega skoro dvije godine jos dok su bili oko 4-5 cm (u pocetku su svi bili gotovo iste velicine)

Gibicepsi su prvi dan bili nevjerovatno mirni (valjda ih je svjeza voda, obogacena zrakom, i mnostvo biljaka jednostavno zbunilo)

Sada su veoma aktivni (kada ugasim svijetlo). PLESU jedni oko drugih. 3 su velicine oko 15 cm a jedan je skoro duplo veci. Jedno je zajednicko uvijek je taj veci "plesac" koji vodi igru. Na jednom od onih manjih primijetio sam da kada je ples u pitanju donja strana (ona koja je obicno do stakla kada se priljubi uz njega) postane crvenija.

Ples je divan. Sepure se, prave "delfin" "S" na dnu, "hodaju" kao da imaju noge+++ Graciozno... Uglavnom je ples u blizini zracnog kamena.

- Interesuje me da li je to parenje, jer citao sam da se oni nepare u akvarijumu.
- Ako jeste da li je moguce sacuvati ikru.
- Cime da ih hranim, akvarijum je 160 litara i u njemu je 15 zivorotki + 12 mladih black moly koji su tek oko 10 dana. kod mog prijatelja su jeli suhu hranu, ali ovde nisu zainteresovani, mada sam primijetio da su uklonili alge sa biljaka i jednog vjestackog kamena/tunela u kojem se preko dana skrivaju kao i u udubljenju ispod panja. Nisam primijetio da jedu/ostecuju biljke. Sad trenutno vidim da neki od njih sistematski ciste staklo mada nisam primijetio da je oblozeno algama.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bigwalker's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bigwalker

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 23.04.2006 u 15:56 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ili je stvarno ljubavni ples ili je vreme za dokazivanje ko je gazda u novom aq,posto kod mene je dolazilo do takvog sepurenja mada nisam imao vise gibija nego samo jednog,i jednog plekija bili su oko 20-25cm.Znao je uvece da zapliva po aq kao ajkula izgleda dok pliva,pa zastane izvije se u slovo "s" pa se trzne,a nekada se tako napne i zategne peraja na dnu da mu samo bocna peraja,trbusna i rep doticu dno kao most da napravi.Bili su hranjeni zivom hranom i spanacem.U svakom slucaju ne bi me zacudilo da se izmreste jer imas 4 gibija,a kako i sta ne bih znao stvarno ,mada na tvom mestu bih se vodio mrestom ancistrusa,pretpostavljam da mora biti bar slicno,ako ne i isto.Puno srece!!! 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bigwalker
Novi član

Novi član

Poslato: 23.04.2006 u 20:46 | IP Prijavljen Citiraj Bigwalker

Hvala Dario

Neznam ni sam sta se dogadja, ali danas vidim da je onaj najveci (ili najveca ) je ispod panja dok je jedan od onih manjih tu u blizini. Zanimljivi je da ona velika doslovno istjerava onu manju i ta velika se vise neudaljava od panja.

Ali posto je akvarijum tek 3-4 sedmice, cisto sumnjam da ce ista biti od toga, posto za ikru mislim da voda jos nije dovoljno dobra (iako sam vec dva puta mijenjao 1/3 vode i prije poslednjeg mijenjanja sam detaljno "usisao" dno akvarijuma).

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bigwalker's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bigwalker

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 24.04.2006 u 15:23 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ako mozes nabavi im nesto kao cevi,veceg profila posto su velike ribe u pitanju,vodjen ancistrusovim mrestom mislim da bi i gibi mogli da vole mrest na takvim mestima,pruzi im bar dva takva skrovista,hrani ih kuvanom kombinacijom junece srce i spanac,pretpostavljam da znas kako se sprema takva hrana,zaledjena kolicina moze da ti bas potraje,a sto se tice vode to moras da saznas na netu kakva treba da bude.Mada mislim da oni ne haju za dobrom vodom cak mislim da vole prljavu vodu,samo zbog ikre treba proveriti kako bi mogla da opstane.Ucini tako,nista te ne kosta, pa ko zna mozda bas ti imas gibije koji zele da se izmreste u aq ili bar probaju pa cak i po cenu neuspeha prvih nekoliko puta, to bi bilo fantasticno jer bi mogao da pruzis mnogo informacija o njihovom ponasanju pre mresta,u toku i posle mresta,takve informacije iz prve ruke bi bile od neprocenjive vrednosti za sve nas!!!Puno srece i ne odustaj,strpljenje je kljuc uspeha u akvaristici!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bigwalker
Novi član

Novi član

Poslato: 26.04.2006 u 23:07 | IP Prijavljen Citiraj Bigwalker

Dobra ti je ta ideja sa cijevima.

Ubacio sam im male saksijice u kojima se zavlace, ali su veoma trapavi prilikom ulaza i izlaza. Mozda ce im biti jednostavnije sa cijevima.

Pokusacu pronaci nesto odgovarajuce.

PS.
Kako se plastika ponasa u akvarijskoj vodi. Mislim na one cijevi koje se upotrebljavaju za odvod vode u kuhinjama ili kupatilima (bijele, sive, crne... Ø50-Ø100)

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 27.04.2006 u 15:14 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Odlicno bez problema bas na takve cevi sam i mislio,samo nisam napisao otkud znam mozda u inostranstvu po aq radnjama mogu da se kupe gotove keramicke cevi bas u ovu svrhu,jedino sto se na dnu mora da nasloni neki veci kamen na njih da nebi isplutale,gledaj u zadnjem delu aq da ih postavis da nebi strcale,uzmi crne ili sive da se manje vide i postavi ih uzduz aq da samo sa bocne strane aq imas uvid sta se desava u njima nikako sa prednje da ih ti ili neko slucajno ne omete sta god radili.Ja sam npr stavljao uz zadnju stranu aq uzduz i naslonim velika dva kamena preko cevi na zadnje staklo tako da nema sanse da ispluta,a i nevidi se sa prednje da uopste postoje.

Chedda75
Novi član

Novi član

Član od: 23.10.2011
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 3
Poslato: 23.10.2011 u 01:21 | IP Prijavljen Citiraj Chedda75

Par Gibbiceps-a se razmnozio!!! Ne znam kako, ali 6-7 kom. malih sam uocio kad su dostigli velicinu od oko 1cm. Click on image to open in new window 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chedda75's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chedda75

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 23.10.2011 u 10:58 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Da li tata "Gibbiceps" ima brkove na glavi? Posto su ti se verovatno mrestili ancistrusi.

Gibbicepsi narastu 30cm i vise, pa se onda mreste tako sto kopaju duboke tunele u mekoj obali u koje polazu ikru.

Ancistrusi su manji - 10-15cm. Muzjak na glavi im puno brkova. Mreste se u rupama gde muzjak cuva mlade dok dovoljno ne porastu da izadju. Ubaci im u akvarijum keramicku saksiju u koju ce moci da udju i opet ce se mrestiti.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Chedda75
Novi član

Novi član

Poslato: 23.10.2011 u 17:22 | IP Prijavljen Citiraj Chedda75

Tata Gibbiceps nije vise u mom akvarijumu (sad je kod mog kuma) i nema ni rogove ni brkove. Mama je velika oko 30cm, a tata je nesto manji. Proveli su oko 10tak dana zajedno, pa sam dao kumu manjeg, jer je njegov akvarijum manji, a ovako zajedno su me nervirali jer su mi krsili bilje i rusili panjeve.  Slikacu mamu za koji dan, pa cu nakaciti slike...kada budem imao foto aparat ponovo.  Inace na dnu akvarijuma imam oko 10tak mangro panjeva, ako to uopste ima uticaja. Jos jedna cudna okolnost - sve vreme nije bilo peska u akvarijumu. Izvadio sam ga davno s namerom da ga operem i eno ga u kanti na terasi, jos uvek. Pozdrav i hvala na interesovanju!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chedda75's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chedda75

Chedda75
Novi član

Novi član

Poslato: 23.10.2011 u 18:05 | IP Prijavljen Citiraj Chedda75

Lazna uzbuna! Nisu mladi Gibbiceps-a ipak. Imam albino ancistrusa takodje u akvarijumu i nesto sto sam kupio kao Gibbicepsa (sada veliko oko 4cm. bez bodlji na glavi. Kroz crevo je izasao u spoljni filter i kada ga je kum uhvatio u mrezicu uocili smo da izbacuje bodlje sa strane i skapirali da je to u stvari zenka ancistrusa koja nije albino i zato su mladi obojeni). Ne mogu da verujem da je ta mala vec polno zrela. Toliko za sad! Pozdrav.

Surcinac
Član

Član

Član od: 15.10.2009
National Flag of Srbija Srbija, Surcin
Poruka: 27
Poslato: 27.12.2011 u 01:26 | IP Prijavljen Citiraj Surcinac

Da to je ancistrus,Glyptoperichthys gibbiceps je mnogo veca
riba i mrest je veoma redak u akvarijumu jer se mreste u
ogromnim bazenima u nekoliko hiljada litara (i tada je opet
tesko) jer rastu i do 1m u duzinu i da bi se mrestili riba treba
da bude polno zrela sto znaci da je barem 30+cm velika.
U nekim zemljama Rusiji itd. mreste ih vestackom metodom
odnosno ubrizgavanje mleci muzjaka spricem u zenku punu
ikre ,slicno kao kod drugih velikih riba iz porodice catfish, kao
i kod botija ,Epalzeorhynchos bicolor,Mastecembalus itd,pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Surcinac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Surcinac

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2773 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2