Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 26
Gostiju: 26
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Novi reef Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Pol: Muški
Poslato: 18.10.2006 u 14:05 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Hvala na objasnjenju! Dario je u pravu. Morski aq je nesto sto ce vecina nas gledati samo u javnim akvarijumima. Napraviti tako nesto u svom stanu je poduhvat vredan postovanja. A da ne pricamo koliko znanja je potrebno. Znam koliko sam morao da se informisem i sta sve da naucim da bih se usudio da oformim malo veci slatkovodni aq. Nakon toga sam se osecao kao da sam zaista nesto naucio. Sada, kad vidim sta ti imas u kuci, osim iskrenog divljenja, shvatim koliko zapravo ne znam.

PS-video sam morske akvarijume (kao ukras) u nekoliko prodavnica u Beogradu i cini mi se da ni izbliza nemaju svu tu opremu koju ti imas. Verovatno i za morski aq postoji nekakav propisani minimum da bi funkcionisao. "Propisani minimum" je ocigledno daleko ispod tvojih afiniteta...

Diabolique
Član

Član

Član od: 08.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 69
Poslato: 18.10.2006 u 18:19 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Ako nije tajna, kakva ti je ono skalamerija na RO aparatu. Zanima me jos cemu sluze oni kontroleri na zidu. Koju so ces koristiti?
Ne mogu a da te ne pohvalim, kako si to sve sredio. Svidja mi se sto je sve kod akvarijuma i nema cimanja oko menjanja vode.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2004
National Flag of Malta Malta, Qawra
Poruka: 122
Poslato: 18.10.2006 u 23:39 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Ma nije nikakva skalamerija na RO aparatu samo je dodata pumpa.Inace ima 4 faze preciscavanja i kapacitet mu je 50galona na dan.Problem mi je sto na TDS metru pokazuje da on procisti cesmovacu sa 1400 na 120.Poredjenja radi sve ispod 200 voda moze da se koristi za pice.Medjutim moji prijatelji iskusniji u ovom hobiju mi savetuju da dodam jos jedan RO (na moju srecu greskom sam dobio dva a platio jedan) i tako spustim kvalitet vode izmedju 0-20 sto je strava.To cu i uraditi do kraja ove nedelje i onda cu startovati sistem. 

Vec sam napomenuo da je to TUNZE kontrolor 7095 koji je povezan sa dve unutrasnje pumpe TUNZE 6100 koje se nalaze u glavnom akvarijumu i sluze za cirkulaciju vode koja je za pravilno odrzavanje REEF akvarijuma jedan od najbitnijih faktora.

Vec sam kupio Aqua Medic so mada bas nisam siguran da je najbolji izbor.

Cela poenta ovog projekta je u skoro totalnoj automatizaciji.Nema vise teglenja kofa po ceo dan. 

Hvala momci na pohvalama iako se nikada ne bih odlucio za ovakav poduhvat da nisam imao pomoc prijatelja koji je sve ovo vec iskusio.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Diabolique
Član

Član

Poslato: 19.10.2006 u 00:16 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Koliko ja znam Aqua Medic ima najbolju so.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.11.2006 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Diabolique
Koliko ja znam Aqua Medic ima najbolju so.

Tako nesto sam i ja cuo, kasnije.

U svakom slucaju ja sam vec na kraju procesa cikliranja za koji sam koristio tek izvadjeno kamenje i pesak iz Malteskog mediteranskog mora. Za sada sve funkcionise kako treba.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Diabolique
Član

Član

Poslato: 22.11.2006 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Lele...kazes izvadio.....bem ti drzavu, za toliko kamenja bih ovde morao da jedem koske i kacamak dve godine.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2006 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Diabolique
Lele...kazes izvadio.....bem ti drzavu, za toliko kamenja bih ovde morao da jedem koske i kacamak dve godine.

Koliko sam ja upoznat ovde nema zabrane da mozes da vadis kamenje iz malteskog mora, bar su meni tako rekli.

Faza cikliranja je u mom akvarijumu vec proslost (Amonium - 0, NO2 - 0, NO3 - 50, Fosfat - 0, PH - 8.2) i vec sam se bacio u potragu za takozvanim "cleaning crew" kod lokalnih prodavaca. Citao sam da je u tu svrhu najbolji izbor razne vrste puzeva i to u sto vecoj kolicini. Nazalost sa unosom zivog kamenja u akvarijum su mi se uvukla 2 raka i par malih jezeva. Za sada su oni od koristi i jedu razne alge sa kamenja ali kasnije ce mi mozda praviti probleme, pogotovo rakovi koji nisu nimalo mali.

U medjuvremenu sam startovao i refugium sa CHAETO algom.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.12.2006 u 20:38 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Da li neko moze da me posavetuje koliko dugo je optimalno da drzim rasvetu upaljenu? Imam 8 x 80W T5 Luminares sa 2 Octanic blue i 6 Aqua Science Special 15000.

Planirao sam da upalim plave u 12 a onda svakih sat vremena da palim po dve bele a da pocnem kontra redom da ih gasim od 21 tako da bi totalni mrak poceo u ponoc.

Sve zajedno 2 plave 12 sati, 2 plave + 2 bele 10 sati, 2 plave + 4 bele 8 sati i sve upaljene 2 plave + 6 belih 6 sati, totalni mrak 12 sati.

Bojim se da je mozda previse za ovu fazu (mesec i po) i da cu imati alge blum.

Brada
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 187
Poslato: 09.12.2006 u 17:26 | IP Prijavljen Citiraj Brada

S obzirom da je akvarij u fazi cikliranja, mislim da ti je previše svijetla!! Od bijelih koristi najviše dvije, a plave prepolovi. Ovo kamenje mi izgleda kao prekompaktno za živi kamen!!! Koliko je težak svaki komad? Moja ti je preporuka da nađeš ribare koji imaju koću (mrežu potegaću), pa ih zamoli da ne pobacaju kamenje koje izvuku sa mrežom! Kamenje koje se koristi kao živi kamen je u stvari kostur koralja ili kolonija crva cjevaša (čisti kalcij ili tzv. aragonit). Pijesak je OK, ali mislim da je kamenje koje si sakupio u večini stijenje za dekoraciju. Možda sam u krivu, ali tako mi izgleda po zadnjoj slici (naročito dva komada na desnoj strani).

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 09.12.2006 u 21:16 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Monday isti utisak kao i Brada po pitanju tvog "zivog" kamenja sam i ja imao kada sam video poslednje slike koje si stavio kod Bobana na sajtu u svoju temu. Mislim da je ovo sto si izvadio kamen obrastao zivotom, a ne nastao zivotom raznim morskih organizama.

Inace vrlo mi se svidja kako si slozio kamenje i kako ceo akvarijum deluje.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.12.2006 u 21:15 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Brada
S obzirom da je akvarij u fazi cikliranja, mislim da ti je previše svijetla!! Od bijelih koristi najviše dvije, a plave prepolovi. Ovo kamenje mi izgleda kao prekompaktno za živi kamen!!! Koliko je težak svaki komad? Moja ti je preporuka da nađeš ribare koji imaju koću (mrežu potegaću), pa ih zamoli da ne pobacaju kamenje koje izvuku sa mrežom! Kamenje koje se koristi kao živi kamen je u stvari kostur koralja ili kolonija crva cjevaša (čisti kalcij ili tzv. aragonit). Pijesak je OK, ali mislim da je kamenje koje si sakupio u večini stijenje za dekoraciju. Možda sam u krivu, ali tako mi izgleda po zadnjoj slici (naročito dva komada na desnoj strani).

Brada u pravu si ta dva glomazna kamena su izvadjena sa male dubine iz plicaka, ni meni se nesvidjaju. Ostale mi je drug profesionalni ronilac izvadio na dubini od oko 10m i razlika je ogromna. Sto se tice zivota na njima nije bilo razlike.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.12.2006 u 21:25 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Rogus

Monday isti utisak kao i Brada po pitanju tvog "zivog" kamenja sam i ja imao kada sam video poslednje slike koje si stavio kod Bobana na sajtu u svoju temu. Mislim da je ovo sto si izvadio kamen obrastao zivotom, a ne nastao zivotom raznim morskih organizama.

Inace vrlo mi se svidja kako si slozio kamenje i kako ceo akvarijum deluje.

Hvala Rogus.

Imam problem jer u lokalnim prodavnicama pre januara(tada im stize roba) nemogu da kupim nista od "cleaning crow" a vec sam sa startovanjem rasvete poceo da se susrecem sa problemom diatoma i algi.

Da li neko zna neki dobar "online shop" gde bih eventualno mogao da narucim razne puzeve, shrimps, mozda red leg hermit crab? 

Brada
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 187
Poslato: 11.12.2006 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Brada

Bojim se da je Europa ograničena, a Ameri ne šalju ništa van Amerike. Što se tiče Hermita, i obični samci i puževi iz plićaka, pa i ježinci, čiste alge sa kamenja. Kozice koje žive u plićaku su čistaći otpada.

Hongi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.10.2006
Poruka: 151
Poslato: 11.12.2006 u 11:38 | IP Prijavljen Citiraj Hongi

Citiraj: Monday

Nazalost sa unosom zivog kamenja u akvarijum su mi se uvukla 2 raka i par malih jezeva. Za sada su oni od koristi i jedu razne alge sa kamenja ali kasnije ce mi mozda praviti probleme, pogotovo rakovi koji nisu nimalo mali.

U medjuvremenu sam startovao i refugium sa CHAETO algom.

Daj fotke tih rakova i jezeva :)....uzivam da gledam sve te morske zivuljke.

Skidam kapu za poduhvat i pohvale za izgled akvarijuma za koji verujem da ce biti jos daleko bolji kad ubacis i ribice i kad dobije pun sjaj .

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Hongi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Hongi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Hongi

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2