Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 64
Gostiju: 64
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Novi reef Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Pol: Muški
Poslato: 10.05.2006 u 11:54 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Akvarijum deluje cvrsto! Kad sve zavrsis (a odlucio si se za veoma komplikovan i tezak poduhvat) izgledace fenomenalno.

Koje su ono bese dimenzije i debljina stakla?

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2004
National Flag of Malta Malta, Qawra
Poruka: 122
Poslato: 11.05.2006 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Atos
Pitam samo kako mislis resiti overflow? Ako je ideja samo rupa to nije dobro...

Naravno da nece biti samo rupa. Bice to DIY overflow box u kome cu koristiti durso pipe overflow method kojim se postize da se skoro necuje pad vode. Za mene jako bitno jer ako mi sistem bude bucan nema mi spavanja.  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.05.2006 u 10:01 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Bradonja

Akvarijum deluje cvrsto! Kad sve zavrsis (a odlucio si se za veoma komplikovan i tezak poduhvat) izgledace fenomenalno.

Koje su ono bese dimenzije i debljina stakla?

Nikada se nebih odlucio na ovu komplikovaniju varijantu da vec nisam u generalnom renoviranju stana. Prasina i haos su vec bili prisutni. Tako da smo ustvari samo razbili zid, razveli struju (14 duplih stekera) i sproveli vodu.   

Debljina stakla je 10cm, dno je uradjeno duplo 10 + 8cm. Tacna velicina akvarijuma je 152.5 X 62 X 62cm.  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 11.05.2006 u 10:55 | IP Prijavljen Citiraj Atos

A tako , onda je OK... ima par modifikacja kod Durso sistema koje sam vec tesirao i zasita odlicno rade.. al o tom kad pocnes i ako ima potrebe...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.05.2006 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Hvala Atos na ponudjenoj pomoci.

Danas mi je stiglo,na moje opste iznenadjenje, osvetljenje. Pomislio sam da je R/O koji sam narucio iz Engleske krajem aprila ali Nemci su pokazali koliko su profesionalniji i za samo dva dana direktno iz fabrike mi je dopremljeno :

Lumimaster 4x80W incl. Reflectors x 2, total 8 x 80W = 640W
80 Watt Aqua science special 15.000K x 6

80 Watt Osram blue 67 x 2

Ocekujem da mi uskoro stigne ostatak opreme i da pocnem sa povezivanjem i pokretanjem sistema.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.05.2006 u 00:10 | IP Prijavljen Citiraj Monday

A  da zaboravio sam da napomenem da se radi o kompaniji Aqua Connect.

Da li neko od vas ima ikakvog iskustva sa njihovim proizvodima tj. najvise me interesuje rasveta?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 13.05.2006 u 09:08 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Lumimaster su OK, Aquaconect je ozbiljna firma. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.10.2006 u 00:40 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Evo i mene opet posle punih 5 meseci.Bio sam prezauzet ovog leta a i usporeno renoviranje stana me je omelo da napokon startujem dugo pripremljeni projekat. 

Sada sam na samom kraju i danas sam izvrsio probno punjenje vode i proveru rada svih aparata. Na moju veliku srecu sve je proslo bez ikakvih problema i ovih dana se nadam da pocnem punjenje akvarijuma preciscenom vodom i startovanjem sistema. Evo kako sve to izgleda:

Click on image to open in new window

Svaki komentar kao i savet je dobrodosao. 

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 18.10.2006 u 01:29 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Ja stvarno nemam reci...Prelepo.
Ja se vec neko duze vreme "pecam" da napravim reef, ali jos nisam spreman za to krstarenje. Prijatelju, ako nije tajna, koliko je kostala ova egzibicija koju si radio.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.10.2006 u 01:50 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Ako hoces pravi reef spremi se da odresis kesu jer zaista KOSTA.

Ne bih o ciframa sada iako cuvam sve racune pa cu na kraju da podvucem crtu ako uopste u ovom hobiju ima kraja...

Bradonja
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 402
Poslato: 18.10.2006 u 11:30 | IP Prijavljen Citiraj Bradonja

Monday, ja sam vec zaboravio na tvoj poduhvat! Od prilike istovremeno kad i ti sam zapoceo radove u mom stanu i na gotovo identican nacin probio zid i ugradio celicnu konstrukciju koja ce da noci veliki aq. Ali....sada, kada bidim svu ovu skalameriju, malo sam zbunjen. Deluje kao fabrika za preciscavanje vode, a ne kao aq. Da li je slika koju si pokazao pozadina, a prednja strana ce u drugoj prostoriji biti kao slika na zidu?

Molim te za objasnjenje. Izgleda da je citav sistem samo Brainman-u jasan, ali njemu je uvek sve jasno, pa te molim da za sve nas, za koje je akvaristika (ma koliko da smo u njoj) vecita zagonetka, das objasnjenje sta je to na slici, kako funkcionise, cemu sluzi....sta je zapravo reef? Nije me sramota da pitam, jer to sto sam video na slici, u odnosu na moj projekat, deluje kao svemirski brod!

Raxy
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 412
Poslato: 18.10.2006 u 12:43 | IP Prijavljen Citiraj Raxy

Citava masinerija, tehnologija hi-tech a sve da im bude sto udobnije , rezime : akvaristika , igre bez granica. SVAKA CAST !

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 18.10.2006 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Znaci u redu je,nikada nisam video na koji nacin funkcionisu morski aq,ali sada kada vidim znam da cu ostati na slatkovodnom aq do kraja zivota,pa ova oprema potrebna za rad morskog aq izgleda kao mesto na kojem ce se klonirati ribice,a ne gajiti samo!!!  
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.10.2006 u 13:09 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Kada pokrenem ceo sistem i zavrsim cikliranje zatvoricu ceo taj zid tako da ce se videti samo akvarijum,kako kazes kao slika u zidu. Dvoumim se izmedju gipsa i drveta ali nejverovatnije cu koristiti drvo. Pristup opremi u donjem delu cu napraviti sa 2 ili 3 klizna vrata a gornjeg kao kada otvaras orman.

E sada ako posmatras sliku s leva udesno ona dva bela bureta su od po 100l i sluze za pripremu i promenu vode. U gornji mi stize vec preciscena voda od RO aparata koji se nalazi odmah pored donjeg bureta u koji cu mesati so i tako cu vrsiti promenu vode najverovatnije svake druge nedelje.Gornje bure mi je povezano i za sump i tako ce ga dopunjavati usled isparavanja vode.

U srednjem delu ispod akvarijuma se nalaze dve pumpe jedna je povezana sa karantinom (ime mu samo kaze, svaku ribu cu prvo drzati u karantinu 3 nedelje pa tek onda ako je zdrava i jede dobro pustiti u glavni akvarijum).Karantin ima kapacitet od 100l i sluzice mi i za odvod vode u kanalizaciju usled promene. Druga pumpa je povezana sa sumpom i salje mi vec isfiltriranu vodu nazad u glavni akvarijum. Iznad njih se nalazi Tunze sa kontrolorom koji ima funkciju strujanja vode u glavnom akvarijumu.

U donjem desnom uglu je sump od 200l a do njega protein skimer.

Iznad je T5 rasveta.

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2341 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2