Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Novi reef Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2004
National Flag of Malta Malta, Qawra
Poruka: 122
Pol: Muški
Poslato: 31.03.2006 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Atos
E da Aquamedic su bolji skimeri nego Berlin od Red Sea. Moje mislenje.

I ja sam tako cuo.

Nego kakvo osvetljenje mi preporucujete i koliko jako.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 31.03.2006 u 08:31 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Haha... e tu nikad dosta sto vise to bolje. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 09:58 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Haha... e tu nikad dosta sto vise to bolje. 

Atos znam da ti mozes da mi das malo opsirniji i konkretniji odgovor ali u svakom slucaju ti hvala na dosadasnjim savetima.

Cuo sam da su halogene bolje za dublje akvarijume a T5 su mozda i najbolje resenje.Sta ti mislis?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 12:48 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Monday, ova dva nacina osvetlenja, svaki ima svojih dobrih i losih strana.
MH ima jak intenzitet, duboko prodiranje i je uvek pravilan izbor. Lose strane bi bile sto jako greje.
T5 HO dobija sbve vise na popularnosti i je odlicno resenje takodje. Radi malog dijametra imaju vrlo visoki lumen vrednost(sad moj Srpski nije najbolji nadam se da ces me razumeti), tako da je jedina alternativa MH.
Mozes se odluciti na bilo sto , a mozes i kombinovati prime 3x250MH 6x 80WT5. Ovo govorim naravno ako finansije nisu problem...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 31.03.2006 u 13:24 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

U ZG-u se je nedavno pojavio dućan sa jeftinim Sylvania T5 lampama, tako da više ne ovisimo u Austriji..ja sam kupio lampe i prigušnice.. i još ih nisam montirao  i tako već nekih 6 mjeseci..ali u svakom slučaju, svjetla bi mi trebalo ipak malo više od trenutnih 160 W ... ići ću na T5 varijantu najviše zbog zagrijavanja i činjenice da nemam dubok akvarij...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Diabolique
Član

Član

Član od: 08.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 69
Poslato: 31.03.2006 u 13:39 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Koje su cene T5 lampi kod vas i koje dimenzije imaju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 14:10 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Vedran potrazi malo podatke o Sylvania T5... videces da su to vrlo lose lampe, nemaju nista sto bi trebalo karakterizirati jednu T5 HO lampu, nije ni cudo sto su tako jeftine. To je i razlog zasto ih niko ili gotovo niko ne kortisti. Gube intenzitet, karakteristike vec nakon nekoliko tjedna vise od njih. Nezelim se sporoti oko ovog podatka, to je samo nesto sto imam kao pozuzdanu infomaciju.

Ili da se bolje izrazim... ja nikad ne bi koristio Sylavanija lampe na akvarij, posebno ne kad se radi o jednom tako ozbilnom projektu.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 14:12 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Monday razmisli o skimeru Aquamedic Turboflotor 5000 baby.

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 31.03.2006 u 16:33 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

Vedran potrazi malo podatke o Sylvania T5... videces da su to vrlo lose lampe, nemaju nista sto bi trebalo karakterizirati jednu T5 HO lampu, nije ni cudo sto su tako jeftine. To je i razlog zasto ih niko ili gotovo niko ne kortisti. Gube intenzitet, karakteristike vec nakon nekoliko tjedna vise od njih. Nezelim se sporoti oko ovog podatka, to je samo nesto sto imam kao pozuzdanu infomaciju.

Ili da se bolje izrazim... ja nikad ne bi koristio Sylavanija lampe na akvarij, posebno ne kad se radi o jednom tako ozbilnom projektu.

Ajde? To je nešto što definitivno treba istražiti...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 21:32 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Monday razmisli o skimeru Aquamedic Turboflotor 5000 baby.

Malo sam se raspitao i citao i definitivno super skimmer ali i super cena, napumpali cenu jer je nov produkt. Mislim da bi mi u mom slucaju i i Turboflotor 1000 zavrsio posao a i mnogo je jeftiniji.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2006 u 22:16 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Koja je cena tamo za Baby,nije nov proizvod, i definitivno Multi 1000 moze biti neadekvatan za toliki akvarij.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.04.2006 u 14:55 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Koja je cena tamo za Baby,nije nov proizvod, i definitivno Multi 1000 moze biti neadekvatan za toliki akvarij.

Multi sl je predvidjen za akvarijume do 1000l tako da za mojih 570l bi bio odlican, bar tako pretpostavljam.Prijatelj ga ima i vrsi mu super posao a njegov akvarijum ima oko 700l.Cena mu je ovde na Malti oko 300 eura sa sve pumpom OR 2500.

Baby bi bio ludilo ali je ovde skoro duplo skuplji od Multi 1000sl. 

Pocetkom sledece nedelje mi stize postolje i akvarijum. Jedva cekam da se bacim na posao.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.04.2006 u 20:05 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Znam da je Multi SL za 1000 lit, ali moras da znas da svaki proizvodjac skimera rangira skimmer po nekim pravilima a to je uvek minimum load, sto znaci sasvim malo riba i ostalih stanovnika . Inace skimeri su dosta skupi tamo.

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.04.2006 u 00:14 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Razmisljam da narucim dobar deo opreme preko interneta jer su ovde cene paprene. Da li postoji neka pouzdana firma koja prodaje "online"a ima dobre cene? 

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2402 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2