Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 37
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Novi reef Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2004
National Flag of Malta Malta, Qawra
Poruka: 122
Pol: Muški
Poslato: 29.03.2006 u 00:26 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Vedran
sa takvim tipom akvarija ti iskustva ima Mislav..klik na LINK

Akvarijum mu je super.

Sutra idem da narucim akvarijum velicine 152 x 61 x 61cm, debljina stakla 10cm a dno ce biti duplo 10+8cm, ukupno oko 565 litara. Probusice mi rupe na obe stranice za owerflo. Ispod akvarijuma ce biti smesten sump sa refjudziom a planiram i karantin akvarijum kao i dodatni tank sa R/O.

Odlucio sam se za manju sirinu nakon sto sam se posavetovao sa majstorom koji ce da mi busi zid, napravi prikljucke za struju i dovede cevi za vodu i kanalizaciju. Naime planiram da promena vode bude automatska.Na pritisak dugmeta voda iz glavnog akvarijuma odlazi u kanalizaciju a na pritisak drugog dugmeta vec unapred pripremljena voda iz R/O tanka automatsi menja staru. Planiram da se automatski dopunjava i potrosena voda usled isparavanja, ovde je jako toplo pa treba da se vodi racuna. 

Bice tu dosta posla a i trebace para ali polako jedno po jedno...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.03.2006 u 00:56 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Citiraj: Diabolique
Samo napred, neces se pokajati.
Sto veci filter, ali STO VECI.
Primetio sam da preko ljudi stavljaju mnogo bio kugli, tako da je moja preporuka minimum 500 Kom. Ako te zanima oprema i saveti idi do prodavnice (obrati mi se na mail ili PP za adresu), oni ce ti sigurno izaci u susret. Izvinjavam se sto toliko hvalim ljude, ali oni bi trebali da budu primer kako treba raditi sa musterijama.
Ja se uveliko pripremam za slani akvarijum, kupio sam pumpe, filter masu, skimer, jos trebam da skoknem do CG po kamenje i da napravim akvarijum.
I jedno pitanje? Zasto ne mogu da postavim oglas za prodaju akvarijuma?

Bio sam u nekoliko prodavnica ovde na Malti specijalizovanih za akvaristiku  i svuda sam dobio razlicite savete u vezi filtracije. Bio kugle nemam nameru da koristim jer smatram da povecavaju nivo nitrata a i lik koji mi nudi njegov akvarijum na prodaju,koristi upravo veliku kolicinu bio kugli ( pored ostalih stvari ) i stalno ima problema sa kvalitetom vode, ribe mu umiru i hoce da odustane.

Mislim da neki iskusni reef akvarista kome je to samo hobi i nema nikakvog interesa moze da posavetuje mnogo bolje i pravilnije nego vlasnici prodavnica koji naravno forsiraju svoju robu koja je po pravilu "najkvalitetnija", iako uvek ima izuzetaka.Mesta kao ovaj forum su idealni za razmenu iskustava i za nas pocetnike od velikog znacaja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 29.03.2006 u 16:54 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

mda, bolsi su "proizvođaći" nitrata..meni je osobno berlin sistem najzgodniji (živo kamenje, skimer , jak protok) iako planiram uskoro svoj sistem sa refugiumom sa deep sand bedom nadograditi...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 29.03.2006 u 20:31 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Da , sa dovoljnom kolicinok kvalitetnog LR, ne treba ti dodatna bio filtracija. Ja bi nabavio najbolji skimer koji mozes priustiti. Ne busi rupe na obe stranice jer zato nema potrebe. I, however, Berlin metoda nije samo LR, jako strujenje, skimer vec i jos tri vazna elemenata.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.03.2006 u 20:58 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Koji mi skimer preporucujete tj. od kog proizvodjaca, znam ono sto veci to bolji?

Atos koja su to jos tri vazna elementa? 

Definitivno cu se potruditi da nabavim LR i live sand, to ovde bar na Malti nije problem. Koliko kilograma mi je dovoljno LR za moju velicinu akvarijuma od nekih 565l?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.03.2006 u 23:17 | IP Prijavljen Citiraj Atos

prava Berlin metoda osim nabrojanih karakteristika sastoji se jos od:

silno osvetlenje
aktivna upotreba aktivnog uglja
nadopuna isparene vode sa kalkwwaserom time i dopuna calcija i buffera, period, tacka.
Neznam za skimer sto imas tamo pa da prodiskutujemo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 29.03.2006 u 23:21 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: Atos
nadopuna isparene vode sa kalkwwaserom time i dopuna calcija i buffera, period, tacka.

Kako to kalcijum i buferi ispravaju????

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 08:49 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Nisam reko da isparavaju, vec sam reko da isparava voda, a ona se dopunjuje kalkwasserom ili lime water. Buffer i calcij se gube asimilacijom od strane organizma kao i raznim hemijskim interakcijama medju elemnata vode.

Pozdrav Cira :)

P.S. Cira zasto ne postavis moderatora na forume za morsku akvaristiku, vidim da se pisu teme koje ne bi trebalo da budu na ovim forumima.

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 14:20 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

Citiraj: Atos
DI, however, Berlin metoda nije samo LR, jako strujenje, skimer vec i jos tri vazna elemenata.

Je...moj je malo modificiran pa nisam ni spomenuo sve...  nemam jako svjetlo već samo 4x30W T8 lampe (da, T8) bez reflektora (u biti bijeli stiropor je gore, reflektori stoje sa strane i niakako da ih montiram , isparenu vodu nadomještam sa tvrdom vodom, ne baš tipičan kalkwasser, ali ZG voda je poznata kao tekući kamen  , a aktivni ugljen aktivno koristim samo ponekad (nisam do nedavno) no ne spomenuh to (trenutno da, zajedno sa fosfat removerima)...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

e da, na 220 litara akvarija..stalno nešto zaboravljam nadopisat  

slika možda danas možda sutra, malo sam u gužvi

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 15:00 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Veoma atipican kalkwasser :). Poenta mi je bila definirati Berlin metodu. Uglavnom je manje vise svi modificiraju, ali stoji fakt da je jos uvek kljuc ka uspehu

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 17:09 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Definitivno cu ici na Berlin metodu nego mi nerekoste koliko kilograma LR na 565litara ce biti dovoljno. Zivog peska planiram da pomesam sa onim tankim cisto belim koji se prodaje po akva prodavnicama i da ga bude oko 10cm, zbog estetike.

Sto se tice protein skimera ovde se najvise koristi Red Sea i Aqua Medic ili vi imate boljeg iskustva sa nekim drugim proizvodjacem?

Dvoumim se i izmedju T5 ili halogenih lampi. Koliko jako osvetljenje mi je potrebno?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 22:42 | IP Prijavljen Citiraj Atos

10cm je definitivno previse(ja sam ti veliki protivnik DSB) i defeinitivno ne estetski. Ja ne bi stavio vise nego li 3-4 cm radi estetike. Duboki sloj peska je za mene samo stupica za otpad.
Monday, kolicina kamenja , zavisi, ako izaberes i platis neki mocni skimer onda mozes i manje da stavis kamen, jer ce ti mocan skimer izvaditi otpad pre nego li ti udje u fazu mineralizacije. Inace ti je kao neko pravilo od 150-250 gr na litar vode.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2006 u 22:44 | IP Prijavljen Citiraj Atos

E da Aquamedic su bolji skimeri nego Berlin od Red Sea. Moje mislenje.

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3301 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2