Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 60
Gostiju: 60
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Moj morski akvarijum
 Akvaristika » Moj morski akvarijum
Tema Naslov: Novi reef Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.11.2004
National Flag of Malta Malta, Qawra
Poruka: 122
Pol: Muški
Poslato: 24.03.2006 u 13:55 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Cao svima,

Prijatelj koji je dugo godina u slanim vodama me napalio da oformim i ja jedan morski akvarijum.Planiram da napravim rupu u zidu izmedju dnevne i spavace tako da se u akvarijumu moze uzivati iz  obe sobe. Svi filteri i ostala oprema bi stajala ispod i pored akvarijuma u dnevnoj sobi a sve bi to zatvorio gipsom i napravio skrivena vrata kako bi imao pristup. Gledacu da kupim minimum 150cm dugacak akvarijum ali pretpostavljam da treba da bude nesto siri nego obicno i da unutrasnja dekoracija zivog kamenja bude na sredini kako bi ribe mogle da plivaju sa obe strane zbog lepseg pogleda iz obe sobe. 

Interesuje me da li neko od vas ima slicno iskustvo i kako je vase misljenje o jednom takvom proektu?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 24.03.2006 u 16:16 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Zidni, ili inwall akavrij, ja nisam nikad radio, al , je od klasicnog postolja razlika sto imas vise posla da to uredis(sto ti mozda nije problem). Ja volim in wal akvarije koje se vide sa dve strane, prednja i jedna od stranica. Defeinitvno je lepo da se vidi i sa obe strane. Sto siri akvarij to imas vie prostora za greben i vise mogucnosti... 150 je odlicna duzina, mnogo popularne ribe ce imati dosta prostora. Ja bi uradio bar 70 cm sirina i ne vise od 60 visina...

pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.03.2006 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Atos hvala na savetu.

Danas sam izmerio sirinu zida + sirina za sump i dosao do zakljucka da moram da idem na minimum 80cm sirine. Planiram da razmere budu 150 x 80 x 60cm tj. nekih 720l.

Moje pitanje je da li su to OK razmere za reef akvarijum? Posebno me interesuje ova malo prevelika sirina, mozda cu cak morati da idem na 90cm. Koju debljinu stakla mi preporucujete?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Monday's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Monday

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 24.03.2006 u 23:29 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Pa ja licno mislim da je akvarijum bolji sto je veca sirina. Sto je naj bolje, povecanje sirine (rastojanja napred/nazad) povecava zapreminu a ne povecava cenu (cenu naj vise povecava dubina zbog skupljeg stakla i osvetljenja).

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.03.2006 u 00:13 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Eto tako, to je veoma veoma veliki akvarij. Ako izracunas i zapreminu sumpa, koji ce takdoje biti velik, dobices cirka 1000 ltara vode, samo vode. Neznam, verovatno dno trebas 19mm, strane bi mozda bile OK i 15mm. Ako imas reputabilnog majstora koji ce da ti uradi akvarij onda prepusti to njemu. Pazi , sirina od 90 cm povlaci za sobom (ako radis reef akvarij i ako imas nemjru cuvatu koralje) i dosta ulaganja u rasvjetu, jer moras pokriti sirinu, takodje obarti paznju na isparivanje, ocekuj negde od 5-8 litara na dan , u zavisnosti od cirkulacije, tako da kad vec rusis i radis zid ugradi i izduvni kanal .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Negde u Srbiji
Poruka: 262
Poslato: 25.03.2006 u 00:43 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

Morski avarijum je sigurno lepa stvar ali za nase uslove mozda malo poskup hobi.

Za Akvarijum 150x80x60cm (Zapremina 720l) preporucuje se staklo debljine 12mm. Ukupna tezina akvarijuma je oko 118,80 kg (prazan i bez ojacanja) sto znaci da pun sigurno prelazi 1000 kg. Ukoliko ti zid izmedju dnevne i spavace sobe nije noseci (glavni) nego samo pregradni to moze da bude problem.

Pozdrav

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.03.2006 u 08:29 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Zid mi nije noseci ali planiram da se napravi stalak od galvariziranog metala kako bi moglo svu tu tezinu da drzi.Danas mi dolazi majstor pa cu da vidim sta ce da kaze jar sam u nedoumici da li zid moze da se razbije samo za dimenzije akvarijuma ili cu morati da ga razbijam do poda zbog stalka. U zavisnosti od toga cu praviti oblik podloge.

Definitivno cu praviti automatsko dopunjavanje isparene vode, sistem kao na wc solji. Ja mislim da mi je sump od nekih 80l dovoljan. Planiram i karantin tank.

Kompletan plan sam razradio samo da vidim sa majstorom oko zida.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.03.2006 u 09:50 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Just go for it :), reef akvarij je pravi dozivljaj, pazi na sump 80 litara je mozda malo, racunaj da tu ide oprema koju ces nabaviti, primer skimer, eventualno Ca reactor, povratna pumpa i td...

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 495
Pol: Nije unešeno
Poslato: 25.03.2006 u 10:01 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

za staklo ti treba 12mm sigurno,manje ne .....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RISbo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RISbo

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 25.03.2006 u 11:55 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Mene su morski akvarijumi uvek ocaravali izgledom ali me je odbijala ne samo cena nego sva tehnika koja je potrebno da savrseno radi da bi odrzala nevidjen kvalitet vode. Sve mora biti za red velicine bolje nego u slatkovodnom akvarijumu. To i nije cudo kad znamo koliki su okeani - to znaci da su u hemijskom smislu vrlo inertni za razliku od slatkovodnih tokova koji se lako menjaju. Zato su i organizmi iz mora osetljiviji na kvalitet vode.

Vecko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 111
Poslato: 25.03.2006 u 12:10 | IP Prijavljen Citiraj Vecko

150cm, je sasvim ok duzina, ali ne verujem da ces imati veliku dubinu, jer ipak je to pregradni zid. Jel si razmisljao o desktop varijanti?

Monday
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.03.2006 u 14:17 | IP Prijavljen Citiraj Monday

Jel si razmisljao o desktop varijanti?

Da li mozes malo da mi pojasnis?

Diabolique
Član

Član

Član od: 08.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 69
Poslato: 28.03.2006 u 00:06 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Samo napred, neces se pokajati.
Sto veci filter, ali STO VECI.
Primetio sam da preko ljudi stavljaju mnogo bio kugli, tako da je moja preporuka minimum 500 Kom. Ako te zanima oprema i saveti idi do prodavnice (obrati mi se na mail ili PP za adresu), oni ce ti sigurno izaci u susret. Izvinjavam se sto toliko hvalim ljude, ali oni bi trebali da budu primer kako treba raditi sa musterijama.
Ja se uveliko pripremam za slani akvarijum, kupio sam pumpe, filter masu, skimer, jos trebam da skoknem do CG po kamenje i da napravim akvarijum.
I jedno pitanje? Zasto ne mogu da postavim oglas za prodaju akvarijuma?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 28.03.2006 u 15:43 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

sa takvim tipom akvarija ti iskustva ima Mislav..klik na LINK
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2