Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Mrest
 Akvaristika » Ribe - Mrest
Tema Naslov: Mrest ancistrusa Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 6 1 2 3 4 5 6
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član
Končasta alga i papagajoljubac

Član od: 05.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Barajevo - Veliki Borak
Poruka: 1185
Pol: Muški
Poslato: 02.02.2007 u 20:20 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

Vidi, nije neophodno, ali je, naravno, uvek bolje da se docara sto prirodniji ambijent.  Asto se tice komada drveta, ubaci obavezno (mangro, vrba, vinova loza...). Ne moras trositi novce na spiruline. Ubacuj im malo proteina, bareni grasag, sangarepu... A dobro je i to sto su se alge namnozile!
A da ce biti malaca - hoce!

Nikola_011
Član

Član

Član od: 22.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd, Zarkovo
Poruka: 95
Poslato: 02.02.2007 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Nikola_011

hvala jos jednom, potrudicu se da im namestim sve kako valja :)
pozdrav, pa cu pisati kad bude bilo prinova :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikola_011's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikola_011

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.02.2007 u 00:21 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

ovi se moji opet izmrestise... zenka ima da svisne... mresti se tacno na svakih mesec i po

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 74
Poslato: 15.02.2007 u 22:31 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Hocu da i moja zenka podivlja! Sto moja zenkica nije nimfomanka.Moze da bira,ima dvojicu snaznih momaka pored sebe...

Nikola_011
Član

Član

Poslato: 15.02.2007 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj Nikola_011

kod mene jos nema uspeha, hranim ih jache nego pre, ali ne vidim da su zainteresovani.... nisam jos probao sa zamenom polovine vode dodavanjem sveze, ili omeksavanjem sa 2,3 litra destilovane na 30 litara koliko ima mresni akvarijum...
zenka je oko 15 cm, a muzjak je manji oko 8. bojim se da se nisu vec izmrestili u zajednckom akv. jer nesto i ne primecujem da mi je zenka debela. muzjak je u zajednickom akv. redovno kopao rupe ispod panja, kapiram da je gradio neku pecinicu za mrest... jel se bas primecuje na oko kad je zenka puna ikre kao kod nekih drugih vrsta ili ne? zenka uglavnom provodi vreme u kokosovom orahu nezainteresovano, i izlazi kad im bacim hranu, a muzjak nema nameru da udje i da se baci na posao....

p.s. nek' ti je sa srecom novi podmladak ancitrusa
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikola_011's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikola_011

Aquarius
Član

Član

Član od: 06.12.2005
Poruka: 98
Poslato: 16.02.2007 u 15:13 | IP Prijavljen Citiraj Aquarius

Ajde da i ja kazem neku oko mresta ancistrusa. Ja sam ih mrestio vise puta, a sad imam i albino malce.

Nisam primetio da im treba posebno omeksavati vodu, kao ni cesto menjati deo vode. U prirodi se mreste u sezoni kisa, tako da na neki nacin osete promenu u atmosferskom pritisku ili sl. pa su slucajni mrestovi obicno u jesen ili prolece.     Kao mresni `okidac` praktikujem da razdvojim par na desetak dana i za to vreme pojacam ishranu. Posle ponovog susreta obavezno dolazi do mresta.     Za mrest koristim saksije mada moze i plasticna cev, kokosov orah isl.

Cesto neki parovi nece da se spoje, iz meni za sad nepoznatih razloga, pa u tom slucaju promenim muzijaka ili zenku.

Inace oni stalno traze pecine za zaklon bez obzira na mrest. Ako muzijaka nevidis duze vreme van pecine znaj da cuva ikru.  Mozda je tebi muzijak jos nezreo. Mora da ima jako razvijene `brkove` a ne tek izrasle. Desava se da mladi muzijak ne oplodi ikru prvih par puta, pa ona propadne, ali jako retko.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Aquarius's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Aquarius Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Aquarius

n.ekv
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.02.2007 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj n.ekv

meni se evo desilo da su obe zenke bacile ikru u isto gnezdo.
Ja praktikujem da pratim po zenki kada su bacili ikru, a ne po tome kada muzjak ne izlazi... on je ionako vrlo cesto unutra. Dok zenka vidno smrsa, toliko da joj se kosti na stomaku vide!

@Nikola_011  Nesto mi tu cudno da zenka bude dugacka 15cm..hm, pa jos ne izlazi napolje... a muzjak napolju... hm,,, jesi li siguran ko je od njih dvoje zensko? Probaj i sa jacom/obilnijom zamenom vode svezom-nehlorisanom!

A na Akvarijum Net postoji tema koja se zove OPET MREST ANCISTRUSA u kojoj sam detaljno opisao mrest

@Salinas Ostavi joj samo jednog muzjaka u akvarijumu, muzjaci su jako teritorijalni i samo smetaju jedan drugome, pa najcesce nema mresta u takvim situacijama, a pogotovo ako je akvarijum mali

Nikola_011
Član

Član

Poslato: 19.02.2007 u 01:16 | IP Prijavljen Citiraj Nikola_011

siguran sam milion posto oko polova, tu ne greshim sigurno.. a i muzijak i zenka su kapitalci.... porbacu sa drugim muzjakom koji je malo manji, mozda je veci smeker :)
muzjak ko da ne sme da udje u kokosov orah, ko da mu je zenka rekla "ne ulazi, ovo je moje"... hvala na savetima ;)

Sejn
Član

Član

Član od: 18.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Odžaci
Poruka: 96
Poslato: 19.02.2007 u 09:06 | IP Prijavljen Citiraj Sejn

Malo mi je cudna ta zenka od 15cm,mozda bi trebao da probas sa drugom zenkom.Kod mene je muzijak nesto dominantniji i sve ide kako treba.Trenutno imam 50-ak malaca starih oko nedelju dana.
Na mrest ih naj lakse nateram promenom vode i obarenim spanacom koji stavljam uvek uvece pre gasenja svetla.

Neske
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.03.2008
Poruka: 123
Poslato: 13.12.2009 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj Neske

Ajde malo da osvezim temu,
imam par ancistrusa vec godinu dana i nisu se mrestili u
zajednickom aq,sad sam ih premestio u mresni ,gde imaju
kokos za spavacu sobu,dali uopste vredi da ih spajam
sobzirom da se nisu mrestili godinu dana?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neske's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neske Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Neske

Dita71
Novi član

Novi član

Član od: 16.11.2008
Poruka: 2
Poslato: 03.01.2010 u 12:17 | IP Prijavljen Citiraj Dita71

pozdrav,i srećna ti nova 2010 godina

Najbolje bi bilo kada bi nabavio još jednu ženku približno iste starosti kao i tvoj par.Dobro ih hrani(barene tikvice,grašak,blitva,spirulina,tetra diskus...)namesti im razne školjke,ćupove sa manjim otvorom i jednostavno čekaj jer kod njih je to vrlo problematično kad se mreste mreste se na svakih mesec i po dana a kad neće onda neće.Probaj i sa češćim promenama vode,ja sam polovinom decembra dobio mrest albino ancistrusa nisu brojni ali lepo napreduju

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dita71's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dita71

Dita71
Novi član

Novi član

Član od: 16.11.2008
Poruka: 2
Poslato: 02.02.2010 u 19:35 | IP Prijavljen Citiraj Dita71

Opet je pre 20-tak dana bacila ista ženka albino(to joj je drugi mrest) i sad ih ima oko 40-tak malaca,počeli su da jedu,često im menjam vodu,malci iz prve ture sada već imaju skoro dva meseca i veličine su oko 2cm
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dita71's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dita71

Skok na forum Ukupno strana: 6 1 2 3 4 5 6

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2393 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2