Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 59
Gostiju: 59
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Domača iskustva Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Pol: Muški
Poslato: 02.12.2003 u 20:45 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Africki ciklidi su odlicno.To je pravi praznik za oci.Skalari su malo stesnjeni u manjem akvarijumu , pa se tuku , a jedan Giceps i tri oklopna somcica nemaju gde, stoga ih poklanjam . Ko hoce neka se javi i neka ih nosi.
Nadam se da cu uskoro imati fotografiju pa cu vam pokazati kako to izgleda.
Pozdrav!!!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 02.12.2003 u 22:05 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: DusanN
Africki ciklidi su odlicno.To je pravi praznik za oci.  
Pozdrav!!!

E to su riječi,riječi,da se pozlate.Mene nešto takvo jako obraduje,jer zapisi o ponašanje ciklida,kod drugih akvarista opet ukazuje,da je ono što je tu zapisano valjano i korektno.A istodobno je i poziv drugima akvaristima,da so tu jako fine i lepe ribe i kako kaže DušanN pravi praznik za oči,ma nema lepšeg opisa , a kako su praznik za oči,tako su i balzam za dušu.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 22.12.2003 u 05:28 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

pa eto ,dragi ciklid fanovi,pošto vas ima več nekolicina,ja vas ljubazno molim,da ako vam dopušta vaše slobodno vrijeme, malo iznjesite na forum,neka vaša iskustva,oćekivanja,da li ste sa ciklidima zadovoljni,šta vas raduje , šta vam smeta kod njih i,da podstićete tim zapisima i neke nove akvariste,koji još kolebaju,da bi postali ciklid fani,da to i ,baš zbog vaših zapisa,to i postaju.

Pa kako več bilo iznjeto na forumu:Od teorija ka praksi

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 23.05.2004 u 18:42 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Prilikom posjete BG,naravno,da sam si prikupio i sve dotad izašle brojeve Aqua magazina.Dok su u drugom još pisali o Madagaskar praciklidu od stranog autora,te se u trečem i četvrtom broju več može čitati iskustva  domačih odgajivača ciklida.A to več ima neki dublji pomen.Kao prvo ipak su to iskustva akvarista iz SCG i pisana za uslove koje ima svaki potencialni ciklidaš na dohvat ruke.

Drugi aspekat jeste,taj,da se kultura o ciklidima širi i preko pisane reči,znači ipak postoji odredjeni interes ,da se ciklidi predstave i široj javnosti.

A treče iznenadenje,jeste u četvrtom broju,to je berza riba,gdje se opet najviše prodaju ciklidi,dapaće Malawi ciklidi.

Ipak domače iskustvo jeste ono što valja i sve to je snaga ciklida

I zbog ciklida valja čitati Aqua magazin

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 28.06.2004 u 22:18 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa nekako su Malawi ciklidaši malo stali sa postovima.No i to jeste jedna dobar znak,što bi značilo:Imate u akvariju Malawi ciklide,uopšte nemate nekih problema.Da bi bilo kojih večih problema,sigurno bi pitali.

To je ujedno opet neki dokaz,kako valja ta tvrdnja,da su Malawi ciklidi neke zdrave,vitalne i dugoviječne ribe.

A to opet ,da prevedem u jezik akvaristike:Ko se još predomišlja o ribama,jeste Malawi ciklidi su pravi izbor i zbog njihovih osobina /dve vrste više/ donijet če veselje i radost akvaristu,a to akvarista i očekuje.

Da  i to su : Malawi ciklidi

Brkic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 226
Poslato: 28.06.2004 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Brkic

Ja sam raspolozen za ribice,poslao sam ti poruku na PP.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brkic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brkic

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 28.06.2004 u 23:59 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Bojko: od kada sam kupio ciklide, stalno su se muvali po dnu i nisam ih video po sredini akvarijuma, jer ipak su dosta lepe ribe i ruzno je videti ih na dnu!

Pre dva dana sam oprao aq sa njima i od kada sam to uradio oni stvarno koriste ceo akvarijum, neopisivo sam srecan sto ih vidim stalno!!!

Ne znam o cemu se radi, ali dobro je da kucnem u drvo, kuc, kuc, mislim da sam im mnogo hrane davao pa se prejedu i onda ih mrzi da plivaju, srecan sam!

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Poslato: 29.06.2004 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Mislim srecan sam jer su sada lepi, i ja to vidim!

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.06.2004
Poruka: 158
Poslato: 29.06.2004 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Ja sam kupio ciklide, pa sam onda nasao ovaj sajt i dosta toga procitao. Dobro je da sam imao MNOOOGO srece pa sam, i ne znajuci, napravio akvarijum duzine 100cm  i kupio "kompatibilne" vrste, sto ce reci da se ne napadaju. I svi su iz Malawi jezera. Malo sam tuzan jer ne mogu u svoj akvarijum da smestim onoliko vrsta i komada koliko sam planirao. Ja sam, dok nisam poceo da pratim ovaj forum, mislio da su ciklidi kao i druge ribice, tj. da mogu da drzim koliko i barbusa. Znaci u 160l bar tridesetak komada. Srecom da sam ipak na vreme nasao forum i da nisam imao dovoljno para da sve kupim od jednom.

Inace bio sam resio da drzim barbuse, ali kad god udjem u radnju i vidim ciklide ta moja odluka je bila sve slabija i slabija. Jedino cega sam se bojao su one predrasude koje sire ljudi koji ne poznaju ciklide o tome da su divlji, da grizu sve sto nadju i tome slicno. Onda sam kupio dve nane i par komada da probam. Pa ako ide ide, a ako ne uvek mogu da se vratim barbusima. Tako sam onda razmisljao, a sad vec nema sanse da ikad drzim ista drugo.

Ja se malo zaneo. Dosta za sad.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 29.06.2004 u 20:38 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Brkič:Nisam dobio poruke na PP ?

Sn00py : Pa ciklidi su aktivne ribe,što znači skroz u pokretu,skroz u akciji.To,da su kod tebe bili pri dnu,možda je samo značilo,da su to novajlije u akvariju,pa se u prvi tren nisu još snašli.Šta se tiče promjene vode,cviklidi vole čistu vodu.Svaka takva promjena vode ciklide napravi veselije i radosnije.Ta promjena vode,djeluje baš,da ciklidi postaju razdragani.A vodu se menja često.

Silvester.ja lično smatram,da  se za tu svoju odluku /izbor na ciklide/nikad nečeš pokajati,još više,kako sam proćitao iz posta,ti postaješ neki njihov vatreni fan.U poćetku i ja sam bio takav,ko ti;sve što je bilo Malawi ciklida ,ajde u akvarij,ali se kasnije vidjelo,da jednu su snovi ,maštanja i želje,a drugo neki realni svet,mada ipak sam imao tu sreču,da sam drugovao i družim se sa mnogo razlićitih i lepih vrsta ciklida.

Takva predrasuda o ciklidima ima i kod nas.To je neko opšte mišljenje,jer ciklidi ,kao akvarijske ribe nit nisu dugo/oko 35 godina)/,pa je njihovo ponašanje malko drukčije od akvarijskih riba,koja su veče duže poznata.No drugi je razlog i ta ,da se te ciklide nit ne poznaje podosta,pa se i u knjigama ne nadje nekih info o njima.Ipak sad je to malo krenulo na bolje putem sajta i Aqua magazina,pa ja mislim,da če i tih predrasuda biti što manje i manje.

Peco_Edi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 283
Poslato: 30.06.2004 u 00:20 | IP Prijavljen Citiraj Peco_Edi

E evo i ja da iskoristim malo slobodnog vremena i da napisem nesto na ovu temu,o ljepoti ciklida netreba puno govoriti(sve su ribe lijepe,al brate ciklid je ciklid),odkako sam ih ja nabavio sva moja paznja se svodi na njih,imao sam dosta vrsta ribica ali na kraju su dosli samo ciklidi(naravno slag na tortu),a moja preporuka svim akvaristima koji tek ulaze u ovaj hobi da prvo promijene sve ostale vrste riba koje ih privlace(moj slucaj  )pa na kraju da uzimaju ciklide jer ko ih jednom uzme mislim da vise i ne pomislja na drugu vrstu ribe ...

eto za sad toliko,mada o ciklidima bi se moglo pisati u nedogled,naravno sve pozitivno

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Peco_Edi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Peco_Edi

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 22.07.2004 u 22:35 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Bojko

Ipak domače iskustvo jeste ono što valja i sve to je snaga ciklida

I zbog ciklida valja čitati Aqua magazin

Eto tako zapisao,proljetio i 6 broj Aqua magazina/samo preko sajta,da ne bude zabune/,ta se snaga i znanje i dalje širi,što če samo prouzrokovati neku Ciklid ekspanziju,i dobro je to.

Snaga ciklida več radi,dosta ljudi se več odlučilo za njih,dosta ih,čitajuči Aqua magazin upoznaje,a neki se potom te prilike i prvi put susreču sa njima ali svi su to potencijalni ciklidaši.

I to je jako pozitivno,jer samo če tako ciklidaristika napredovati i širiti se.

A sve to samo pridonosi nekom znanju,nekoj potragi za još detaljnijim informacijama,i to opet vodi ka tome,da če biti još puno dobrih informacija,jer učite se vi,učim se ja,učimo se svi skupa.

šta još da reknem.Snaga ciklida

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2004 u 12:14 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Kad bi ljudi koji drze gupike, skalare i sl. samo na sedam dana imali jedan akvarijum sa africkim ciklidima. Svi mi koji drzimo ciklide znamo sta bi posle bilo.  Znatno bi se povecao broj zaludjenika. Problem je sto ciklide jos uvek prati glas da su kao neki robijasi. Meni je covek pri prvom susretu sa ciklidima rekao da je kod njih kao u zatvoru i kad uvece ubacis novog, ako ujutru bude ziv zivece dugo jer su divlji . Sto priznacete nije bas neko poredjenje za ovako divne ribice. Dobro, jesu oni malo naopaki i oce da gricnu bliznjega svoga ali i to je jedna osobenost dragih nam stvorenja. Zato ih i volimo jer se uvek nesto desava.

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2004 u 12:21 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Ah, da. U pravu je Bojko. Sve je manje pitanja i tema u vezi ciklida. Sto je priznacemo veoma dobar znak. Evo cak i ja koji sam u prvo vreme bio jako dosadan sa raznim pitanjima ne znam sta bih pitao. Ne zato sto sve vec znam vec zbog toga sto je vecina toga sto bi ljudi, i ja medju njima,  hteli da pitaju vec jako dobro obradjeno u ovom forumu, kao i na onom samo za ciklidase. Ne smem da napisem ime da me ne bi Cira cenzurisao ali koga zanima ima link na home page. Naravno i tu je Bojko jedan od najaktivniji. Tako da je ovo prakticno jedna on-line enciklopedija ciklida.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2860 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2