Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 56
Gostiju: 56
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: M’buna-Cynotilapia afra Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 01.12.2003 u 05:22 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Click on image to open in new windowKad ugledate ovu ribu,odmah pomislite o vrsti maylandia/Pseudotropheus/zebra.Upravo joj liči,ali to je vrsta Cynotilapia afra.Razlika je samo po zubima/C.afra ima jednu vrstu aM.zebra dve/.Zbog takvog izgleda zuba ,ta se Ciklid zove i "pasjezubi Ciklid",što je nekako i prijevod njenog latinskog imena.Prvi ju je opisao ihtiolog Gunther več odavne 1893 godine.

U samom jezeru Malawi,nađe se skoro posvuda.Baš zbog toga ima puno variteta,ali u osnovi njena je primarna boja plava i crna.A od zavisnosti sa koga dela jezera je tako je razlićito obojena gornja /leđna/peraja,pa to može biti:žuta,svetlo žuta ili bijela.Lepo je ofarbana C.afra is tačke Cobwe/neki pišu i Cobue/,koja ima čelo obojeno u žuto.

Inače ona se nailazi u zoni skala,gdje baš nema puno perasta,do dubine 40 metara.

Ta mala M'buna,u dužinu dostiže od 8-11 santimetara,jako je agresivna vrsta, pa joj treba akvarijum minimalno 300 l.Treba ,da je držimo u grupi od minimalno 6 kom.

Pošto se u prirodi mrestuje u šupljinama,treba,da joj i u akvariju uradimo šupljine.Za društvo ona voli isto tako velike il pak veče M'bune.

U prirodi ona se hrani planktonom,te algama,a u akvarijumu možemo je hraniti raznoraznim hranom,kojoj povremeno dodavamo spirulino.

Inače jako lepa vrsta,koja ipak traži veči akvarijum.

Evo tu još link do Cynotilapia afra iz Cobwehttp://www.cichlid-forum.com/photogallery/images/Cyn_cobue_02.jpg

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojko

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 22.12.2003 u 05:20 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

I eto tu je još slika jedne od najlepših C.afra,koja dolazi iz tačke Cobue ili Cobwe,to neki pišu tako,a negdje čete proćitati ono drugo,ali isto je to mijesto.No ta se vrsta rado uzima i kod nas,pa je takoreći uvijek u pet shopima.Mnogi ciklid fanovi imaju je kod nas u akvarijima,mada ja je lićno nemam,ali po njihovoj priči,ta je vrsta zbog unikatne žute boje na čelu,baš primjerak kog bi skoro trebali imati u akvariju.Mislim,da bi to mogla biti i neka adekvatna zamjena za vrstu Maylandia zebra,u biti su iste boje,mada jim je razlika samo po zubičima.

Click on image to open in new window

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 21.08.2004 u 21:09 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

A zbog toga je "Pasjezuba tilapia",samo pogledajte tu sliku:

Click on image to open in new window

Stvarno ne izgleda loše

Kiro
Član

Član

Član od: 14.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 12
Poslato: 08.11.2005 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj Kiro

cao izvini pito bi te neshto u vezi ciklida, dali je ista riba KINGSIZEJI I CYNOTILAPIA AXELRODI AFRA .Jako su mi slicne , jedinu razliku sam primetio kod doljnjih peraja kingsizeji ima jednu tacku a ovaj drugi ima dve .molim te ako neshto znash da mi kazesh ,HVALA !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 09.11.2005 u 06:14 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Nisu iste ribe.

A da bude konfuzno zna biti,zašto?Iz prirode dolazi nam Cynotilapia axelrodi pretežito iz zaljeva Nkhata pod trgovačkim imenom Pseudotropheus Kingsizei,ama što nema ništa sa Pseudotropheus sp.Kingsizei koji se nailazi samo oko otoka Likoma.

Da su jako slične ribe jeste tačno ali da ponovim,ne radi se o jednoj te istoj ribi.

Sanid
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zenica
Poruka: 805
Poslato: 10.11.2005 u 14:35 | IP Prijavljen Citiraj Sanid

Bojko prijatelju sad sam stvarno zbunjen,ja sam dobio od Azura vrlo slicne ribe za koje on kaza da su elongatusi a prvo mi na forumu kazu da su zebre a sada vidim da lice na ove ribe jedina razlika je sto nisam vidio zube jer su male i stalno su zavucene medu stijene

Vlajac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Vršac
Poruka: 162
Poslato: 10.11.2005 u 17:17 | IP Prijavljen Citiraj Vlajac

Bojko svaka ti čast, svaki put se prijatno iznenadim tvojim iscrpnim izveštajima.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlajac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlajac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vlajac

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 10.11.2005 u 21:53 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Sanide,pa to je ciklidistika,to je i draž i zbog toga valja biti ciklidaš.Eto da ti objasnim.

Cynotilapia i Ps.zebra su veoma slične,razlike je ustvari samo u zubima,dok ima Cynotilapia jednu vrstu zuba /uniscupid/,ima Zebra dve vrsti /Biscupid/,a vidi i sliku kako izgledaju zubiči kod Cynotilapie afre.

Sad elongatusi,več samo ime nam ukaže,da su to u poredjenju sa Zebrama više dugi,ne znam kako bih to se najbolje izrazio,napram zebrama koje su deblje odnosno zdepaste.I elongatus znači dug.

I zebre imaju obično uzdužene crte po telu do repa,mdok kod elongatusa nije tako.

Eto malo ukratko.

Kiro
Član

Član

Poslato: 10.11.2005 u 22:38 | IP Prijavljen Citiraj Kiro

Bojko druze odakle si ? dali si bio na galeriji AQ volio bi da vidish moj AQ pa da mi kazesh tvoje mishljenje .
J a sam iz subotice !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 11.11.2005 u 09:05 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Vidio sam tvoj akvarij i moje je mišljenje,da su slike jako mutne,te se iz njih uopšte ne vidi sva lepota koju imaju ciklidi koje poseduješ,tako da si mogu samo zamisliti.

Jel da bi trebao to bolje uslikati?

A ja sam iz SLO iz maloga sela,blizu LJ.

Kiro
Član

Član

Poslato: 11.11.2005 u 22:30 | IP Prijavljen Citiraj Kiro

cao
Bojko hvala shto si otishao da vidish moj AQ   pa ovako imam mpange , asei, kingsizeji, demasone,oraz zebre, koral red, karleuse,ove shto sam uzeo kao afre, lahuci, sokolofi ,zebre, i zebru koju neznam kako se zove ali je predivna malo se vidi na slikama !mejgance i tako to
. Izvini vidim da si iz SLO i jako mi je draga da smo se ovako upoznali a vidicu da popravim te slike da ne budu mutne i da pokazem kakoo ti kazesh pravu car malavi ciklida .
cao Bojko

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 12.11.2005 u 18:26 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa vidi se,da imaš neku zanimljivu i jako atraktivnu kombinaciju ciklida a sa tim i boja,koje ti ciklidi poseduju.Nije mi jasno koji su ciklidi "lahuci i mejganci",pa te molim,da ih malo opišeš,da bih zanmo ja i ostali koji su to ciklidi.

Mejganci mi malo liči na Maingano Melanochromis?.

A ciklidaši uvek se nadju,pa zato i jesmo ciklidaši.

Ajde jedan pozdrav u SU,pa valjda je i Dixy iz SU,pozdravi i njega

Kiro
Član

Član

Poslato: 13.11.2005 u 13:33 | IP Prijavljen Citiraj Kiro

Lahuci jako lici na demasona ! ja sam video odraslog lahucija ali se tacno nesecam to bi ti diksi bolje objasnijo poshto smo i komshije jako smo blizu. Maingano to je to

Kiro
Član

Član

Poslato: 13.11.2005 u 13:40 | IP Prijavljen Citiraj Kiro

Bojko ne demason vec vec m- panga lahuci lici na m-pangu

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2730 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2