Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 57
Gostiju: 57
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: M’buna-Maylandia estherae Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 22.11.2003 u 07:39 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Click on image to open in new window Na slici je jedna jako poznata vrsta Maylandia estherae.Ta je vrsta bila jedna od prvih vrsta,koju su eksportirali iz jezera Malawi za akvarističke svrhe.U svijetu ona je poznata i pod imenom:Crvena ili narančasta,a mogu biti narančasto crni i plavi zebra.Dugo vremena ona se zvala  i pseudotropheus sp.Zebra Metangula,jer su prve ribe uvatili baš u tački Metangula na samoj granici Malawija i Mozambika.Tek 1995 Ad Konings ji dadne današnje ime :Maylandia/Metriaclima/estherae.Esther je ime ženi mecena i glavnog eksportera riba sa jezera Malawi Stuart Granta.Pored već spomenute metangule,tu su vrstu pronašli još u tački Gome i Minos reef.Na tim područjima mužjaki su narančasti,narančasto crni/jako rijetki/i plavi.Mužjake krase puno lažnih ikara na analnoj peraji,što daje tim poseban čar.Ženke su podjednako obojene kao mužjaki,samo ,da nema plavih.

Ta je vrsta jako pogodna za početnike i sa svojom bojom,baš ulepšava svaki akvarij.U akvariju moramo imati barem 4 primerke,urađena skrovišta i prolazi sa kamenjem i 300l.

Kod hrane,kako to več znamo,neka bazira na bilnoj osnovi.Dužina joj je 11.5 sm.

Mrest nije težak,ali moramo voditi brigu,da nemamo u akvariju vrste Maylandia callainos,da ne dođe do hibrida/križanja/dviju razlićitih vrsta.

Još kao zanimljivost:plavi mužjak,narančasta ženka=svetlosmeđa i narančasta boja mladih,što če biti svetlo smeđi buduči mužjaki,a narančaste ženke.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bojko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bojko

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 20.12.2003 u 07:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

A to je ženka Maylandia estherae

Click on image to open in new window

A mužjaki mogu biti takvi:

ili pak i onakvi

ggoran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 139
Poslato: 20.12.2003 u 17:58 | IP Prijavljen Citiraj ggoran

Koje si osvetljenje koristio za ovu zadnju sliku?P.esthera ovde izgleda super,pravi Malawi!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ggoran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ggoran

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 21.12.2003 u 04:21 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

To je slika od jednog Ciklid fana iz Slovenije.Tu je korišteno svetlo tvrtke Hagen-Marine glo,znači čovjek je ubacio svetlo,koji je inače za Reef akvarije.

Pa i ja puno eksperišem sa svetlom,ali kad sam imao žarulje Marine-glo,palvi su ciklidi blistali i bili fenomenalni/sad i ti GGoran imaš plave ciklide/,ali su mi drukčije obojeni djelovali nekako mamurno,recimo L.caeruleus mi je bio kao zelen/žuto i modro=zeleno/,pa mi ta žarulja nije bila nekako dobra.

poslije samo kombinovao,original žarulju/žutu/sa Marine glo,pa mi počele alge,da mi izbijaju,a ciklidi več su bili malo prirodnije ofarbani.

No na kraju svih testova i provjera te ličnog zadovoljstva,ja sad koristim samo žarulju tvrtke Hagen Power-glo,a izgled žarulje,možeš vidjeti na fotosima mog akvarija,ovdje na forumu.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 22.12.2003 u 05:22 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto još jedna slika mužjaka i ženke Maylandia estherae,čiji je vlasnik naš najmlađi Ciklid fan.

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 27.12.2004 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Citiraj: Bojko

Još kao zanimljivost:plavi mužjak,narančasta ženka=svetlosmeđa i narančasta boja mladih,što če biti svetlo smeđi buduči mužjaki,a narančaste ženke.

U nekoj bliskoj budućnosti planiram da dodam još neku ženku i jednog mužjaka. Trenutno imam samo jednu ženku u narandžastoj varijanti.
Čitao sam da uz plave varijetete mužjaka idu braonkaste ženke. Da li je to razlog što sa kombinacijom koju si naveo nema plavih mužjaka?

Ako uspem da pronađem plavog mužjaka bilo bi super, jedino mi se ne sviđa varijanta da muški mladunci ne budu plavi.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 27.12.2004 u 19:08 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa bolje ti,da tražiš varijetet Maylandia estherae Metangula,još su zanimljiviji od plavih primerca M.estherae.

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.03.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 495
Pol: Nije unešeno
Poslato: 14.08.2006 u 21:44 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

Bojko da te pitam nesto ja imam narandaste zebre kao sa tvoje prve slike i one na analnom peraju imaju 5-6 laznih ikri takoder narandaste nijanse...eh sada kako da nadem muzjaka za njih ako moze neka slika ili opis detaljniji,jer stvarno moram da im nabavim muzjaka

POMOZI

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 14.08.2006 u 22:03 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa Risbo ti moraš,gledart za ženkama,ne za mužjacima,jer jih več imaš.Razlika izmedju polova jeste ta,da mužjaci imaju veči broj lažnih ikri.  

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 15.08.2006 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Srle,Bojko da li je ovo plavi muzijak vrste o kojoj je rec ili?...Losa je slika i previse svetla,ali je plav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 15.08.2006 u 09:15 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ili.... če biti najbolji odgovor.Da jest to u tom trenutku najtačnije eto zašto:

• slika ti je mutna
  • slikano je sa neke daljine
  • i ima puno plavih ciklida.
  • Moj ti je savet,da probaš usporediti tvog ciklida sa slikom gdje je par/mužjak plav,ženka žuta/

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 15.08.2006 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ciklid nije moj nego je iz aq koji sredjujemo u Humanitarnoj akciji,a posto niko nezna koji je mislio sam da ces po obliku tela potvrditi vrstu,stvarno izgleda isto kao i onaj zuti na predhodnoj fotki,no nije toliko bitno,u svakom slucaju hvala.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.08.2006 u 15:46 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

Dario i ja mislim da je to zebra,ali...Evo mene bas muci koje sam ja ribe uzeo ali Bojko mi ne moze bez slika pomoci...cim mi se popravi aparat bacit cu par slika pa cemo da vidimo o cemu je rijec...

RISbo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.08.2006 u 15:48 | IP Prijavljen Citiraj RISbo

Samo mogu reci da veci primjerak ima drugaciji oblik glave nego manji,ako to pomaze u prepoznavanju...vecem je glava malo "zaobljenija"

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2