Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 70
Gostiju: 70
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Peacock ciklid Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Pol: Muški
Poslato: 16.04.2004 u 06:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa akvarij sa Aulonocarama djeluje lijepo.Pa iz slika se vidi,da je to neka lijepa riba,neke graciozne oblike i samo njena pojava u akvariju taj učini još ljepšim.

Pa Aulonocare su jedne od najlepših ciklida iz jezera Malawi,i to je ona najprostija istina.Tako je to.Pa i trgovačka imena jim dodjeluju to mjesto evo primjerice :Blue regal/plavo visočanstvo/,Pa Sunshine Peacock,Pa Malawi leptir,pa....da ne nabrajam dalje.

neka to bude kao apel:otidite u radnje,pogledajte te Aulonocare i svakako nečete otiči iz radnje praznih ruku,tako su to lijepe ribe,stvarno.No mana jim je jedino ta,da možete imati samo jednu vrstu u akvariju,ali zato ta sa svojom ljepotom nadmaši ostale.

Pa Malawi ciklidi....mogli bi se i meni poćeti svidjati/da malo promenim več hiljadu puta izrećenu rečenicu/

Tonka
Član

Član

Član od: 11.04.2004
National Flag of Belgium Belgium, Antwerpen
Poruka: 11
Poslato: 16.04.2004 u 20:35 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Naravno da cu slikati cim pre.Samo na moju zalost tek za 2-3 nedelje jer prodavnica je udaljena +-40km od Antwerpena a "surovi"zapad mi bas ne dozvoljava da puno uzivam posao i samo posao.
Al kako sam ono negde na forumu procitao "strpljenje je zakon u akvaristici" pa ko ima strpljenja ...posle uziva sa prelepim Aulonocaram

Ciklid pozdrav !!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tonka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tonka

Tonka
Član

Član

Poslato: 17.04.2004 u 07:30 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Jos jedno pitnje Bojko,
Da li se lako raspoznaju muzjak i zenka (mislim dog su mali 2-3cm) da li se muzjak odma' razlikuje od zenke ili lici na svoju majku dok je mali.I ako lice kad muzjak pocinje da dobija prave boje t.j. kad je vidna razlika u polovima?

Ciklid pozdrav !!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tonka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tonka

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.04.2004 u 07:40 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

A može još koje pitanje.

Mladi,velićine koje si ti naveo,pol se ne prepoznaje.Ja ovako savetujem,da uzmeš največeg u grupi,to je sigurno mužjak i onda neke podjednako velike ,pa sad imaš li sreče to su ženke,u protivnom su mužjaci.Pošto sreča pomaže hrabrim,tvoj izbor biće siguran pravi.A vidna razlika kod polova nastupi oko 7 mjeseci,kod nekih Aulonocara i kasnije.Ali vide se već boje,koje če kasnije krasiti mužjaka.

Malo me ćudi,da bi u radnjama prodavali tako malene ciklide,ipak,bar kod nas,sa Aulonocara se čeka,da se oboje te onda imaju i neku poveću cenu.

Ipak,da ponovim:uvijek uzmi največeg ciklida i ostale po nekom osjećaju i biče to pogodak pravi.

Ciklid pozdrav !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 08.07.2004 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Stvarno zanimljivo,interesantno,osim Tonke iz daleke Belgije,niko se još nije "ugrijao"za taj rod ciklida.Šta je uzrok,ja ne znam.Ipak više faktora govori toj vrsti u dobro,kako je valja imati u tanku:

• slaže se tako dobro i sa M'bunama ko Haplochromisima
  • mužjak jeste jedan od najlepših ciklida koji potiču iz jezera Malawi
  • isto im treba grupica ženki
  • dekoracija više slična dekoraciji M'buna,dakle pjesak i kamenje
  • neke vrste traže manje akvarije,eto opet jedan plus za njih
  • pretežito miroljubivi ciklidi,koji ne prave kavgu i pomutnju po akvariju.
  • i da vidimo,oče se ko "uloviti"na njihovu lepotu
  • ja sam dosad imao uvijek poneku vrstu toga genusa u akvariju,no sad imam Sunčanog pauna ili Aulonocara stuargranti sp.Maleri,no najzastupljeni ciklid jeste sigurno Aulonocara jacobfreibergi.
  • no ima i jedna mana,taj ciklid se u aklvariju uvijek drži samo u jednoj vrsti,jer zbog jednake obojenosti ženki može lako doči do ukrstarjenja vrsti.
  • Aulonocara pozdrav !
  • a eto i slike mužjaka Aulonocara ethelwynnae

Click on image to open in new window

Tonka
Član

Član

Poslato: 10.07.2004 u 20:38 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Pozdrav

E evo mene opet,nakon hiljadu peripetija konacno sam uspeo da nabavim Auloncare i to danas.Sta se tu sve izdesavalo i koliko sam prodavnica obisao za dva meseca i na kraju umalo da odustanem jer ni u jednoj prodavnici nisam pronasao sta mi odgovara ( il moram da kupim par koji kosta 50 eura sto je slucaj kod vecine prodavnica ili nemaju peackok ciklide) znaci niko ne zeli da proda 1 m+ 4 z i  vreme prolazi a moja 4 l.caeruleusa rastu li rastu al o njima kasnije i da skratim prosle nedelje udjem u jednu malu radnjicu za ribice toliko je bila mala da nisam nikad ni ulazio u nju i ako se nalazi pet minuta od moje kuce i tu naravno upoznam vlasnika koji je bez ikakvih problema narucio Aulonocare koji su vec danas stigle a ja, jos jutros otrcao do radnje i sad sam  medjutim tu se stvorio jedan mali problem kako peackoke od 4-5cm ubaciti medju L.caerl. koji su vec maximum size tako da sam odlucio,Teska srca, da kupim nove L.caeruleuse t.j. moja cetri da zamenim za nove male takodje 4-5cm a bas sam ih zavoleo

eto imam i slike novog tanka samo ne znam kako da posaljem,pokusacu pa ako ne uspe

Jedan Veliki Ciklid pozdrav ! !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 11.07.2004 u 10:33 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa sve je dobro kad se dobro završi,a i kod tebe tako se i završilo.Ja sam mišljenja,da si pravilno postupio,što si promjenio L.caeruleuse,ipakoni su več bili dugi otprilike 13 cm.,pa iako miroljubivi  nikad se ne zna šta bi radili.

Sad češ imati neku grupu,koja če zajedno rasti i tako če ti biti u akvariju sve mirno.Ipak kad se več ubacuje ciklide,najbolje jeste mlade i skupa.

A ove Aulonocare,dobrocenu drže,to je zato,jer su to ipak jedne od najlepših ciklida. 

A opet se  potvrdilo,da se u maloj akva radnji puno toga može dobiti,čak i ponejad lakše i manje komplikovanije negoli u nekoj velikoj i poznatoj akva radnji.

E sad mogao bi Tonka,da kažeš koju vrstu od Aulonocara držiš?

Aulonocara pozdrav !

Tonka
Član

Član

Poslato: 11.07.2004 u 14:02 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Da i ja mislim da sam dobro postupio mada su mi L.caerul. bili dragi al sad ce ovi novi u paru sa Aulonocarama Jocobfreibergi biti jos drazi.Samo me jos kopka iz kog dela jezera dolaze jer po knjizi koju si mi preporucio muzjaci su prilicno razliciti, ma koji god da bude ,svaki je na svoj nacin lep.Kao sto kazes kod ciklida je to tako, stalno neka neizvesnost uvek su puni iznenadjenja pa je u tome i veca draz .

eto za sad toliko danas sam  postao tata pa sam jos pun utisaka.

praticemo sad njihovu evoluciju naravno svaka promena ce da se zabelezi fotkom

Ciklidni pozdrav ! ! !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 11.07.2004 u 15:09 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Tonka

eto za sad toliko danas sam  postao tata pa sam jos pun utisaka.

Da bude dete zdravo,sretno i veselo,a svaka čast,sad češ imati prečeg posla od akvaristike

Tonka
Član

Član

Poslato: 10.09.2004 u 23:25 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Pozdrav,

Evo mene opet.Sad su Ribe malo porasle,promene su vidljive,ima i novih slika.Imao sam maloh problema u pocetku tacnije posle mesec dana dve su mi zenke uginule jedna Aulonocara i jedna  lab.caerul. pa sam kupio jos po jednu zenku.Cini mi se kako stvari stoje da kod lab caerul. imam dva muzjaka i tri zenke sad kad su malo porasli cinimi se da su dva muzjaka, kod aulonocara je jedan muzjak(za sad)dosta je veci od drugih i dobio je zuckastu boju druge su jos male pa se za sad ne vidi pol.Trebao bi da slikam one na koje sumnjam pa da mi pomognete mozda se to meni samo pricinjava.

evo i slika

Ciklid Pozdrav !

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 11.09.2004 u 20:37 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa na drugoj,trečoj i petoj slici jeste mužjak.Da je mužjak vidi se po tome,da su se mu počele farbati peraje,te da mu je lednja peraja veča /lepo se to vidi na petoj slici/,dok takav preobražaj kod ženske neče biti,jer ženke kod Aulonocara smedje su boje.

Pošto su L.caeruleusi mirni ciklidi,neče to biti nekog strašnog sukoba izmedju dva mužjaka,pogotovo ako ima dosta zaklona,te kamenja,kako bi svaki od njih našao svoj teritorij.

Ciklid pozdrav i tebi

Tonka
Član

Član

Poslato: 14.09.2004 u 21:29 | IP Prijavljen Citiraj Tonka

Cisto da odklonim sumnje

Dakle slika1 (leva riba) slika2 i slika3 kod L.Caeru i slika4 kod Aulonocara (gornji levi) ako je u opste moguce da se vidi pol.Za te ribe ja mislim da su muzjaci.A evo jos jedne slike prelepog mladog muzjaka duzina riba je 6cm

Click on image to open in new window     pozdrav

hvala u napred

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 14.09.2004 u 21:44 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto na slici tri je mužjak L.caeruleus,ipak počele su da mu tamne donje peraje,a i crna crta jeste na gornoj peraji šira negoli kod ženki.A na slici sa Aulonocara ja mislim,da sta ti na slici dva mužjaka,ova leva,a desno jeste ženka.

No kod Aulonocara nit nije to toliko zabrinjavajuče ako imaš mesta,da staviš još pokoju ženku.ž i tako neče biti kojeg sukoblavanja izmedju tih dva mužjaka.

Pozdrav !

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 158
Pol: Nije unešeno
Poslato: 14.09.2004 u 22:07 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Sto se caeruleusa tice kad malo porastu sigurno ces znati koji je muzjak bez da ti neko govori. Krupniji je i  nekako elegantniji od zenki. Veruj mi, znam iz iskustva. Tu nema dileme. Problem je kod maingana i demasona.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2