Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 75
Gostiju: 74
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4349
Najnoviji korisnik foruma: GladijatorSRB
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Labidochromis caeruleus Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Miki
Član

Član

Član od: 15.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 95
Pol: Muški
Poslato: 22.12.2003 u 02:36 | IP Prijavljen Citiraj Miki

Sorry nije nepoznata to je   Pseudotropheus zebra(ona sa slike sto si je prepoznao :))

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Miki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Miki

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 22.12.2003 u 02:39 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa onda je sve poznato,mada da te ispravim:Maylandia zebra,to ja pravo ime sad.

ggoran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.10.2003
Poruka: 139
Poslato: 22.12.2003 u 06:15 | IP Prijavljen Citiraj ggoran

Mozda ja sada dodam L.ceruleusa u moj "plavi" akvarijum?M.manguiani,P.kingsizei + Elektra? Moze?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ggoran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ggoran

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 22.12.2003 u 06:32 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

može,mada,sam ja razmislio,da bi ti još nabacio svakome po ženku i plavilo razbio kojim Peackock ciklidom,mislim sa koju Aulonocaru,mužjaki su jedne iznimno lepe ribe,pa poslije imaš i Pseudotropheus sp Daktari,isto žuto,pa Maylandia barlowi,pa Maylandia aurora,sve so tu lepe ribe,pa ti ja ovako savetujem,da ti odeš u kakav pet shop,sve si lepo pogledaš,pa češ poslije birati.Ja ti to savetujem,zbog toga,da će ispasti,da če biti kasnije kod svakog Ciklid fana vrsta L.caeruleus,pa kud ćete sa mladima

Treba malo podijeliti vrste,pa kad su mladi onda ih se može ili trampiti il prodati.

a da vidiš ti :Aulonocara stuartgranti sp.Maleri.

Click on image to open in new windowBila bi ti to jako lijepa vrsta

ggoran
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.12.2003 u 08:11 | IP Prijavljen Citiraj ggoran

Slazem se sa tobom,stvarno lepa riba.Provericu da li je ima u BG zoo shopovima.Cini mi se da je ova ribica i tvoj amblem,ako ne gresim?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ggoran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ggoran

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 23.12.2003 u 20:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: ggoran
   .Cini mi se da je ova ribica i tvoj amblem,ako ne gresim?

Pa moj je amblem isto jedna takva divna Aulonocara baenschi

Click on image to open in new window a jeste,da je jako slična onoj gore.

ggoran
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.04.2004 u 16:38 | IP Prijavljen Citiraj ggoran

Imam mali problem sa ovim cikidima.Bar ja tako mislim,a mozda i nije.

Imam 3 ovakva (1m+2z),imao sam 4 ali je jedan muzjak uginuo,samo se osamio,niko ga nije dirao i otisao! Jedino sto mi se cinilo da je posiveo na nekim mestima(?)i nije mogao da guta hranu.Gledao sam ga ,trudio se ali cim uzme hranu ,odmah je i izbaci,kao kad se ciklidi igraju sa kamenjem.Bio je 8cm duzine.

Ova tri sto imam su oko 6cm duzine,muzjak je limun zut,pustio je boje,ali su zenke mnogo slabije zute i cini mi se da i one posivljuju na nekim mestima(zato i pisem ovo).Jedu normalno.Danas cim dodjem sa posla ,slikacu ih i postavitit ovde ,pa da cujem misljjenje.A dotle ima li neko misljenje sta bi ovo moglo biti? Gljivice ili nista? Nadam se da nije nista strasno?

Inace ,vodu menjam na svakih 7-10 dana po 30-50%,dodajem Aqutan.Kod drugih vrsta nisam primetio nikakve promene.Hranim 1-2 puta dnevno sa Tetradiskusom,Sera listicima...

Pomoc!

ggoran
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.04.2004 u 16:40 | IP Prijavljen Citiraj ggoran

Naravno govorim o L.ceruleusima, a ne o Aulonocara baenschi.Sto se tice vrsta koje imam ,gore sam ih nabrojao.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 16.04.2004 u 05:59 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa jel imao uvućen stomak?Mislim na onoga caeruleusa koji ti je uginuo.Kad L.caerulis postaje siv,možda je to znak,da je ostario. No ostali vidljivi znaci su još:da ne jede,i udrtina iznad očiju/nadam ,da si shvatio/.,dalje drži se sam za sebe i za par dana ode.Imao sam i ja takvih primjera.

Sad će neko reči,da su Malawi ciklidi dugog vijeka,jesu ali tu ču da citiram i riječi moga druga:

Ako su imali malawi ciklidi ljepu mladost onda je njihov vek trajanja i 10 pa koji i više godina,no,da su imali gorku mladost,mogu da ginu i nakon treče godine.

To je možda jedan razlog,a drugi jeste taj,da je dobio batine od koga drugog ciklida ipak sad to svi znamo,da su L.caeruleusi neke mirne i "fino vaspitane" ribe i možda ih je koji galamdžija malo previše opipao.

Pošto nisi primjetio kod ostalih ciklida ništa neobićajno,jeste da je možda i odgovor tu na tvoja pitanja.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 27.09.2004 u 21:37 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Več sam pomenuo,bio danas u akva radnji,puno novih ciklida.I ima šta da vidim :Labidochromis caeruleus sp.White.

Reko samome sebi,pa jel to moguče,i jes:Beli "žuti"ciklid,ma moram da reknem,bio mi ružan.Volim ja ciklide,no.....

Kako da ga opišem:bazna boja tjela bela,peraje crne crvene oči. To več sve kaže ,da se radi o ciklidu koji ne dolazi iz jezera Malawi ,negoli iz gajačnica.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 27.09.2004 u 22:19 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Albino varijanta, ja sam je vidjao po radnjama u Engleskoj kad sam bio, pa sam bio zbunjen jer nisam znao ni da postoji.

Kao i svaka druga albino varijanta, po meni ništa naročito, ali to je stvar ukusa ima ljudi koji vole isto.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 27.09.2004 u 22:41 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa da Buca ,ne bih ih ljudi kupovali,ne bi ih ni prodavali.

Good Spirit
Član

Član

Član od: 21.04.2004
Poruka: 39
Poslato: 28.09.2004 u 14:56 | IP Prijavljen Citiraj Good Spirit

Ja moram da podelim jedno veoma čudno ponašanje ciklida.

Naime do skoro sam imao tri žuta ciklida (1 mužjak i 2 ženke) koji su bili u malom akvarijumu od 45 litara. U tom malom akvarijumu je prvi mrest bio neuspešan ali kako je neko rekao, drugi sigurno uspeva. Nažalost taj mrest se desio dok sam bio na moru tako da sada imam samo dva mala žuta ciklida koji rastu iz dana u dan .

Pre jedno dve nedelje napravio sam veći akvarijum od 150 litara i tu prebacio žute ciklide (samo njih i imam pored čistača). Oni su se obradovali jer su napokon imali mesta za plivanje i sakrivanje .

Ali posle par dana dok sam nešto čačkao oko akvarijuma slomio sam jedan od staklenih poklopaca akvarijuma ( poklopio sam akvarijum sa staklom iz dva dela).

I šta ću, akvarijum ostane pokriven samo sa jednim delom stakla koje sam ja pomerio na sredinu.

Sutradan sam hteo da idem kod stakloresca da napravim novo, ali u toku noći mužjak (jedini) je iskočio i ujutru sam ga našao jedan metar od akvarijuma.

Nakon toga ostale su samo dve ženke u akvarijumu. Nakon par dana ženka koja je nosila ikru pre mesec dana dobila je jaku žutu boju ( to sam mislio da se dešava jer je sada ona postala dominantna riba ), ali je počelo i stomačno peraje vidno da crni. Da bi usledio totalni ŠOK !  Ženka je počela da kopa rupu i dok ovo pišem rupa je već iskopana. Počela je da se ponaša kao mužjak: juri manju ženku po akvarijumu, samo još nisam uhvatio da se treska...

Da li je moguće da ženka sticajem okolnosti promeni pol?
Čuo sam da su neke ribe u mogućnosti da to urade?!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Good Spirit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Good Spirit

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 28.09.2004 u 20:33 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Ja sam pre mišljenja da je ta riba oduvek bila mužjak.

Pošto je dominantni mužjak nestao, predpostavljam da se ovaj drugi sada počinje da se pokazuje kao takav. To što se ranije nije prikazivao bila je kamuflaža, narodski rečeno: verovatno je to krio da ne bi dobio batine.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2