Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 86
Gostiju: 86
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Voda
 Akvaristika » Voda
Tema Naslov: mutna voda pala magla Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Kevin
Član

Član

Član od: 03.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Ruski krstur
Poruka: 19
Pol: Muški
Poslato: 14.02.2006 u 14:06 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

imam akvarijum 120 litara potapajucu pumpu i dole 3-4 cantimetara obicnog peska voda je mutna mutna cak i magla se pojavila. sta da radim ? da izbacim pesak ili da menjam vodu sta da radim. ja sam pocetnik molim pomoc.

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Pol: Ženski
Poslato: 14.02.2006 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Koje ribice imaš, možda su previše nemirne pa stalno pomeraju dno. a i potapajuća pumpa nije idealna kombinacija sa peskom, zapravo ja baš i slabo volim pesak u bilo kakvim kombinacijama. . .

Ako rešiš da menjaš podlogu npr, u sitan šljunak ili da šljunak staviš preko tog peska mislim da možda nećeš rešiti pitanje mutne vode i da će tu morati da dodje do teže intervencije ako se pesak ne slegne ili kako već ide ta priča.....

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 14:54 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

imam velikog brkatog cistaca stalno kopa po pesku. ja bi izbacijo pesak al stacu sa biljkama ?

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Pol: Ženski
Poslato: 14.02.2006 u 14:58 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Pa ja mislim da ne moras da izbacis pesak, samo stavi sloj sitnog sljunka preko i svi ce budu srecni

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 15:10 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

a da zamenim 70 posto vode nece da mi uginu ribice.

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 15:13 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

jos me interesuje kolko dana treba za bakterije. imam i prelivnu pumpu da nju ukljucim da rade obe ili potapajucu da izvadi napolje ?

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 856
Poslato: 14.02.2006 u 15:25 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Koliko dugo imas akvarijum? Ako je nov moze biti da se jos nije uspostavila ravnoteza. Da li si pesak dobro isprao? Skoro sam formirao akvarijum od 120l i kao glavnu podlogu sam koristio afrakciju koju smo sestra i ja ispirali skoro 5 sati  i cini mi se da je moglo jos bar 2 sata. Kako si namestio filtere? Ako imas prelivni (stoji pored akvarijuma i radi po principu spojenih sudova) potapajuca pumpa ide u deo filtera koji cistu vodu prebacuje u akvarijum. Ako mozes stavi neku sliku da se lakse resi problem
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chmi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chmi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Chmi

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 15:29 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

ima 4 dana al iz dana u dan sve gore magla se pojavila josmalo necu moci ribice da vidim. pesak i ja mislim da je problem trebo sam vise da ga ispeem.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.02.2006 u 15:32 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

A filter?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Chmi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Chmi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Chmi

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 15:36 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

at-f101 potapajuca pumpa.

Kevin
Član

Član

Poslato: 14.02.2006 u 15:38 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

a da ponovo izvadim pesak isperem. sta cu sa ribama.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.02.2006 u 15:44 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Nasao sam na net-u. To je Atman filter za akvarijume od 50-100l. Ukljuci i drugu. Namesti filtere tako da tok vode ne ide po dnu. Ako ne pomogne do sutra, stavi ribe u neki privremeni smestaj i ponovo isperi pesak ili ga zameni sitnim sljunkom (2-4 mm). Srecno

Kevin
Član

Član

Poslato: 15.02.2006 u 14:14 | IP Prijavljen Citiraj Kevin

ukljucijo sam i drugi filter al sam izvadijo pesak napolje ispro dobro cak sam ga prokuvo i ponovo formiro akvrijum ostavijo sam 30 posto vode stare i sad je sve super samo malko mutno al to ce vremenom nadam se da se razbistri.

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 470
Poslato: 16.02.2006 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

Kada se formira novi akvarijum uz odgovarajuce uslove i svezu vodu cesto dolazi do pojave belicaste magle koja izgleda kao da je mleko prosuto u vodu (ne bas,ali ajde).Ako je kod tebe taj slucaj nemoj da te hvata panika jer je najverovatnije rec o planktonskom organizmu infuzoriji. Ona je bezopasna osim sto kao i sve zivo koristi kiseonik pa isti moze malo da nedostaje ribama,sto se pojacanom aeracijom moze preduprediti.Za mladj ikrasica ovo je odlicna hrana pa je akvaristi cesto proizvode,ali o tome drugi put.Svejedno ako ugasis svetlo na nedelju dana problem je resen,a to sto menjas stalno vodu cinis suprotan efekat i pospesujes razmnozavanje infuzorije umesto da pustis da se voda stabilizuje.Ostale eventualne necistoce bi trebao filter da regulise,a pogresio si sto si pozurio sa ubacivanjem riba u akvarijum koji jos nije stabilizovan.O cikliranju potrazi na pretrazivacu.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2